Голова Фонду соцзахисту футболістів Олег Печорний, який провів свого часу у в’язниці 4 роки за афери з грошима, тепер активно критикує нову футбольну владу.
У червні в українському футболі планувався страйк футболістів. Гравці кількох клубів-боржників мали відмовитися виходити на поле до тих пір, поки з ними не розрахуються по зарплаті. Страйк зірвався, але стало відомо, хто стояв за його організацією. Футбольний «Майдан» планував Олег Печорний, щоб похитнути позиції президента ФФУ Андрія Павелка та зіпсувати імідж віце-президента УЄФА Григорія Суркіса. Такий собі Ярош у футболі.
Зараз Олег Печорний продовжує свої «наїзди» на футбольну владу, використовуючи слова про кримський футбол, який Україна начебто кинула. Приурочені ці «наїзди» до старту чемпіонату Криму, який намічений у серпні.
Хто такий Печорний
Олег Печорний — типовий футбольний аферист. І це не порожні слова. Історія відбулася у 2003 році. Тоді запорізький «Металург» відмовився виконувати контрактні зобов’язання перед футболістами Савіновим, Решіткою і Валуцой, які звернулися до профспілки «Футболісти України», яку очолював Олег Печорний. У підсумку клуб розрахувався з боргами, але гроші за дорученням отримав власне Печорний, який потім заявив футболістам, що не винен їм ні копійки. Почалася судова тяганина, яка розтягнулася на кілька років.
У 2009 році відбулось остаточне судове засідання Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська, який виніс такий вирок:
1. Встановлено факт провини Олега Печорного у привласненні $103 тис., які належать футболістам Савінову, Валуці і Решітці.
2. Олег Печорний засуджений до 7 років позбавлення волі із взяттям під варту в залі суду.
3. Олегу Печорному в майбутньому заборонено обіймати посади, пов’язані з матеріальною відповідальністю.
4. Все майно Олега Печорного підлягає конфіскації.
Печорний 4 роки 7 місяців і 5 днів пробув у місцях позбавлення волі у справі про «присвоєння $103 тис., був частково реабілітований.
Пізніше Печорний розповідав, що він подавав апеляцію, і після 2010 року йому пом’якшили строк до 6 років та скасували статтю, яка забороняла обіймати посади з матеріальною відповідальністю.
Печорний звинувачував режим Януковича у своєму ув’язненні.
Після виходу із в’язниці пан Печорний балотувався на посаду президента ФФУ, але в останній момент зняв свою кандидатуру.
Кілька місяців про його існування ніхто не згадував, до того часу, як він наче «чорт із табакерки» виліз з інтерв’ю, які у журналістських колах часто називають «заказухами», де розповідав про жахливого президента ФФУ Павелка та віце-президента УЄФА Григорія Суркіса, мовляв, чинна футбольна влада кинула Крим і нічого не робить взагалі.
Революційна риторика Печорного
«Це непрофесіонали, не футбольні люди. Подивіться, у команді Павелка немає жодного віце-президента, який би грав у футбол на високому рівні. Бандурко, Костюченко, Ланьо, Лашкул — ніхто з них не грав. Це функціонери, які незрозуміло чим займалися. Тож бездіяльності ФФУ я маю два пояснення — це або некомпетентність, або злий умисел», — каже Печорний.
Звичайно, про пана Ланя і Костюченка можна говорити довго. Перший — відомий у народі закарпатський бандит «Блюк». Другого телеканал Коломойського звинувачував у розтраті грошей під час роботи на державній посаді у Деснянській РДА. Але «наїзд» на Бандурко зі сторони людини з тюремним минулим виглядає просто смішно. Бандурко був у команді Суркіса, яка виборола право на проведення в Україні Євро-2012.
«Достатньо подивитися, хто входить до штабу Павелка — віце-президентами ФФУ є Віктор Межейко, який отримав п’ять років за розгін Євромайдану в Запоріжжі, а Михайло Ланьо фігурує у мукачівській перестрілці», — каже Печорний.
Про Межейка можна погодитися — така людина не має права бути у футбольній владі. Але критикувати його точно має не Печорний, який і сам може похизуватися роками у в’язниці. Щодо кримського футболу — це питання вирішувалося на рівні УЄФА. Була досягнута певна домовленість, яка вигідна всім.
Також Олег Печорний згадує про борги українських клубів, масову невиплату зарплати, мовляв, не можна допускати до чемпіонату. Але це абсурд. Борги є у всіх, крім «Динамо», «Шахтаря» і «Ворскли». Так що, грати з трьома клубами в УПЛ? Чи можливо умови ФФУ по реструктуризації боргів до кінця року, яку прийняли усі, — гарна ідея команди Павелка?
З ким пов’язаний
Печорного у футбольних колах пов’язують з людьми Коломойського. Він — далеко не самостійна фігура.
Відомо, що в нього був конфлікт з нинішнім віце-президентом ФФУ Межейком, який також нещодавно отримав умовний термін за розгін запорізького Майдану. Саме Межейко у 2003 році був президентом запорізького «Металурга», гравців якого «кинули» на гроші. Також конфліктував з головою профспілки футболістів «Футбол України» Ігорем Гатаулліном.
Перед виборами президента ФФУ Печорний критикував всіх, крім Ігоря Коломойського.
Казимир Сливка
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости
Читать все комментарии (29)