З приходом до керма київського «Динамо» Сергія Реброва команді почало «щастити» з суперниками в єврокубках. Так було в останній Лізі Європи, де жереб розводив шляхи «динамівців» і найсильніших із можливих суперників. Так сталося в нинішній Лізі чемпіонів: суперники були або помітно нижчі за класом, або переживали не найкращі часи.
Чому слово «щастити» написав у лапках? Бо сприятливий жереб, окрім турнірного позитиву, має негатив: команда не може перевірити свій рівень у матчах із найсильнішими суперниками. Наслідок — неприємні сюрпризи в зустрічах із грандами, що, рано чи пізно, на тебе очікують.
«Прохідні» суперники в єврокубках дозволили тренерам «Динамо» послідовно налагоджувати гру команди з правом на помилку. Провали у виїзних поєдинках минулої Ліги Європи проти «Ольборга», «Генгама» й «Евертона» можна було виправити в матчах удома, поступово набираючи досвіду. Так само сталося цієї осені, коли «Порту» й «Челсі» були не в найкращих кондиціях. Є імовірність, що й в одній восьмій Ліги чемпіонів «динамівцям» «пощастить». Тобто суперник буде не в найкращій формі.
Легенди про «Динамо» 1990-х базуються на одному: і «Барселона», і «Реал», яких тоді кияни перемагали, переживали кризу. Це дозволило хлопцям Лобановського потрапити до числа найсильніших у Європі. Там їх зупинили команди, у яких кризи не було. Нинішнє «Динамо» не слабше за команду Лобановського кінця 1990-х. Тож за певних умов чвертьфінал або навіть півфінал — можливі.
Ми побачимо поєдинки нашого чемпіона зі справжньою футбольною елітою. І нічого страшного, якщо це станеться в лютому. Ми ж саме цього хочемо від Ліги чемпіонів? Не просто насолоджуватися грою найкращих із найкращих, а мати в цій компанії свою команду й уболівати за неї. І сподіватися на те, що вона знову приємно здивує нас.
Микола НЕСЕНЮК
Барселона, ПСВ, Ланс, Арсенал (чемпіон і володар кубка Англії на тоді...), Реал (діючий володар Кубка Чемпіонів) були обіграні за сумою двох матчів.
Чи дійсно сьогоднішнє Динамо на це здатне? Хочеться вірити. Та поки ж подібних результатів ще не зафіксовано. Тож лише припущення Несенюка і залишається...
Тепер за складом. Воротар - той таки. Який СаШо краще - з досвідом чи свіжіший - то на розсуд...
Захист. Точно сьогодні кращий ? Нагадуємо повну основну четвірку : Лужний - Ващук - Головко - Каладзе. Крайні - стали основними потім і в таких грандах як Арсенал і Мілан чемпіонатів Англії та Італії...Про щось та говорить. Центр - так, сьогодні не гірші. Вищі - точно, особливо на фоні 1.80 Ващука. Але... Ващук попри загалом вмілий вибір позиції та значно успішніші підключення до атаки ще й володів чудовим дальнім пасом - при тих то форвардах...Кілька років тому на шоу Ващук виніс Алієва на точність дальніх влучань як пацана - зі 100% результатом. А Головко взагалі один з найкращих в історії Динамо по обранні позиції і досить чистому відборі водночас - в одному ряду з Балтачею. Тож та четвірка - це легенда і певно найкраща в сумі. Навіть в середині 70-их і 80-их по одному крайку дещо випадали на тлі колег. І зараз не в кожній грі ідеал.
Півзахист. От тут попри НАШЕ тріо з додатками воно не сильніше точно тодішнього півзахисту. Руйнівник Гусин - це тодішня гроза ВСІХ атак по центу і водночас *кара небесна* при стандартах у чужих воріт. Рівні йому за руйнуванням були, сильніші - ні. Поруч теж сильний руйнівник та наднебезпечний в атаці Хацкевич. Ще ж Максимов...Трійка *завойовників переваги в повітрі* та штурмовиків водночас... Лівий край Косовський - надшвидкісний потяг з дійсно добрими навісом чи прострілом і іноді й завершенням. Та два плеймейкери - на зміну класному Калитвинцеву прийшов ще більш вражаючий розпасовщик Белькевич (затримайся Єрьоменко у нас...).
Тож ТАКОГО стабільного - ось у чому відмінність ! - комплекту середини поля зараз немає. Чистого плеймейкера так точно.
Ну а напад - основна різниця між відчуттями захисту та воротарів суперників тодішніх і сьогоднішніх. Лиш пара фактів - Ребров в групі з Барсою, ПСВ і Ньюкаслом забивав у 5 матчах поспіль, а потім і Юве образив...А Шевченко одразу після переходу до Мілану побив і встановив досі непохитний рекорд чемпіонатів Італії - найменша кількість матчів на забиті 50 голів - 68... Хто грав до і після Шеви в Італії - і так знавці відають )
Тож поки кілька позицій сьогоднішьного Динамо не рівноцінно конкурентні тодішньому. Хочеться сподіватись, що становище виправиться...
____________________
На мій погляд, нинішній захист поступається цій четвірці.
.
________________
І ще потрібно врахувати, що нинішній час поки-що гірший для вирощування зірок.
Ничего что я так скромно ?Просто случайно прочитал статью и случайно начиркал новогодние пожелания. А может случайно что то и выйдет.
Теперь о серьёзном . А когда Шева вернулся и хвалёный Интер Маура чуть не проиграл в Киеве ? Разве это была не команда? И если бы не шапкозакидательские настроения нашей защиты, сидел бы хвалёный тренер Маур в ж-пе с Интером в придачу. А Динамо возможно играло бы в финале. Но видно нет пророка в своём отечестве. И всё мечтаем перейти в Барселону, которую даже сейчас можно обыгрывать а не с-ть под углом.
А историю делают не знающие страха, дерзкие уверенные в себе ребята. Техника это великолепно, но психология это первично. За это и уважаю Реброва и Рауля.
МЮ в той Лиге вообще был явным фаворитом турнира. Там нападение с Йорком и Коулом ничуть не уступало Шеве и Реброву. И главное полузащита с Бекхемом, Гиггзом, Батом. У Динамо такого и близко небыло.
Баравия тогда в финале и так выше головы прыгнула.
Помню перед жеребьёвкой полуфинала хотел Баварию)) так как и МЮ и Ювентус (с Зиданом, Дешамом, Давидсом, Индзаги) виделись сильнее Баварии.
И еще то был первый и последний сезон когда Динамо почти все недооценивали, и фаворитом считался соперник Динамо. Это позволяло спокойно играть вторым номером.
Далее это Шевченко и Ребров, дуэт который тянул всю команду.
Да и стили Динамо тогда и сейчас совершенно разные. Тогда было 4-4-2 но Ребров немного в оттяжке и защита с либеро.
Сейчас 4 защитника в линию. Эти две команды даже сравнивать не возможно.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена