Говорити про київське «Динамо» окремо від усього українського футболу навряд чи доречно. Колись малими ми хотіли, щоб якнайшвидше настав обіцяний партією комунізм із безплатними цукерками й морозивом. На це наша перша вчителька казала, що неможливо побудувати комунізм в одному окремому колгоспі. Так само неможливо побудувати ідеальну футбольну команду в далеко неідеальному футбольному господарстві. Всі успішні чемпіонати щасливі однаково. Всі неуспішні — нещасні по-своєму, як написав би Лев Толстой, якби жив у наші часи.
Теперішня в українському футболі модель передбачає: в кожної команди, які в нас чомусь називають «клубами», має бути господар. Навіть там, де це заперечують, такий хазяїн є. І київське «Динамо» — не виняток. Його господарем є Ігор Суркіс. Тож розмірковувати про долю та перспективи команди, не враховуючи особливостей особи, яка має 99 відсотків «акцій клубу», було б нерозумно.
В останній день травня Ігор Суркіс подякував за роботу Сергію Реброву і завершив співпрацю із цим тренером. Чому так сталося? Не хочу колупатися у версіях. Для мене логіка цього рішення полягає у майже порожніх трибунах «Олімпійського» на останніх у сезоні матчах «Динамо». Команда може програти. Таких, що не програють, не існує. Але після одних поразок публіка ще охочіше йде на стадіон, аби підтримати свою команду, а після інших — стає байдужою до її долі та відвідує стадіон тільки коли приїжджає особливо іменитий суперник.
Нинішня весна була провальна для команди Сергія Реброва не лише за результатом. Траплялося й гірше. Гра команди не давала результату і не подобалась глядачам. Це був остаточний тупик «іспанського напрямку», який сповідував Ребров. Йому так і не вдалося зробити Хаві та Іньєсту з Рибалки й Сидорчука. Але був у цьому й позитивний момент. Футболісти і тренери «Динамо» за три роки роботи Реброва побачили, що є інший футбол. Інший не лише за тактикою гри, а й за стосунками в команді. Саме за Реброва вони стали виглядати цивілізовано.
То ж яка має бути логіка дій Ігоря Суркіса? Вибір у нього непростий. Часи, коли кілька українських багатіїв бавилися футболом, змагаючись між собою — хто купить у свою команду дорожчих іноземців, закінчилися. Водночас шляху до цивілізованого професійного футболу наявна «прем’єр-ліга» не запропонувала. Принцип керівництва нашим футболом залишився той самий, що був останні 20 років. Він вкладається у два слова: «Дайтє дєнєг!»
На це нині готові далеко не всі. Ігор Коломойський, який сам та через інших людей фінансував кілька футбольних команд, «давать дєнєг» не захотів. І «футбольний клуб» під назвою «Дніпро» як корова язиком злизала. Тому вболівальникам київського «Динамо» слід визначитися: або жорстко критикувати Ігоря Суркіса за «слабке «Динамо», підштовхуючи його взяти приклад із Коломойського, або дякувати за те, що продовжує фінансувати команду. Середини немає. Як на мене, залишається спостерігати за діями власника «Динамо» і сподіватися, що він не наробить багато дурниць.
«Динамо» зразка 2013 року, укомплектоване іноземцями з мільйонними зарплатами й не набагато біднішими українцями, найближчим часом не побачимо. Хіба що за кілька років наш футбол стане рентабельним і дозволятиме командам заробляти серйозні гроші не лише у Лізі чемпіонів. Услід за Ребровим і приведеними ним іспанськими тренерами з «Динамо» рано чи пізно підуть усі, хто приходив у «жирні роки». Чи призведе це до падіння рівня гри команди? А що, є ще куди падати?
Не володію остаточними цифрами, але знаю: утримання «Динамо» 1997 року, в якому не було жодного «справжнього» іноземця і за яким досі ностальгують уболівальники, коштувало Григорію Суркісу щонайменше в 10 разів менше того, що нині витрачає його молодший брат. А результати були кращі. Тож логічною є спроба Ігоря Суркіса повернутися до тодішньої практики й припинити викидати гроші на вітер.
Якби віддавати у топ-чемпіонат хоча б по одному гравцю на рік за великі гроші й заробляти мільйони, проходячи щонайменше у групу Ліги чемпіонів, «Динамо» вже тепер могло б не лише не витрачати гроші свого власника, а й навпаки. Але треба знайти тренерів і футболістів, здатних виконувати такі завдання. Чи можна це гарантовано зробити? Чи здатен на такий безпомилковий вибір Ігор Суркіс?
Тим, хто готовий дати рецепт успіху, раджу спочатку викупити у Суркіса київське «Динамо». Оскільки 20 років охочих не помітно, доведеться прийняти ситуацію такою, як вона є. І бажати Суркісу не помилитися. Пам’ятаючи слова моєї першої вчительки: на чудеса розраховувати не раджу. Проте причин для особливого песимізму теж не бачу. Бо є в київському «Динамо» щось таке, що дозволило команді проіснувати 90 років, залишаючись серед лідерів від часів Сталіна-Хрущова-Брежнєва до часів Кравчука-Кучми-Ющенка-Януковича-Порошенка.
І тепер вірю, що все буде добре. Тому що тренери, футболісти й президенти рано чи пізно йдуть. А «Динамо» залишається чемпіоном.
Микола НЕСЕНЮК
вот от туда оно и финансируется.
------------------------------------
Не надо считать официальную "статистику" достоверной информацией. Где это вы видели среднюю зарплату в Украине 200-300 долларов ??? Наверно только в Киеве. А у нас в регионах она даже до официального минимума не дотягивает.
--------------------
Ситуация 97 года не повторится - это был стык эпох - развалился союз, Динамо оставалось брендом и туда ломились лучшие игроки СНГ потому как и оплата была повыше и клуб имел высокий уровень.
Сейчас классных футболистов вкалывающих за гроши не найдешь - совок помер за идею никто не играет, любой более менее талантливый убегает в более богатые клубы.
А научится зарабатывать в стране со средней зарплатой 200-300 долларов, а за права на трансляцию дают на всех 100 млн. грн. весьма сложно. Только перепродажа игроков и воспитание собственных могут дать кроме ЛЧ реальный доход. Но и здесь есть подводные камни - все страны у которых растет талантливая молодежь обычно есть госпрограммы которые обходятся в серьезные деньги и охватывают всю страну до самой глубинки. Например в Германии поддержание такой программы обходится примерно 10 млн евро в год - эту сумму платят в основном спонсоры. Да и своими воспитанниками полностью покрыть потребность в качественных футболистов хотя бы уровня 1/8 лч сложно.
Одним словом если мы станем на путь безубыточности в текущих условиях про полуфиналы ЛЧ можно забыть, да и про проход группы ЛЧ тоже. От силы пошуметь в ЛЕ раз в 10 лет примерно. И это нужно осознать всем - либо шальные деньги либо инкубатор для футболистов.
----
А за яку суму Суркіси придбали Динамо у Безверхого у 1993?
-----------------
Не хочу цепляться к словам, но если ЭТО было и в самом деле, то, да простят меня болельщики, большей профанации динамовского футбола и быть не могло... Какой нах Хави?.. Какой нах Иньеста??? Сидорчуку и Рыбалке хотя бы до уровня динамовских старичков дотянуться... А испанское направление должно было внедряться с самых маленьких и поддерживаться на протяжении всего роста пацанов... А так, вдруг, с каких-то вдруг членов политбюро, из отдельно взятых товарищей пулю не слепишь!.. Тем более Хави и Иньесту... ТАКОЕ по щучьему велению не сделаешь... Это вопрос воспитания и приучения к определённому СТИЛЮ футбола с детства и жесточайшего контроля над соблюдением всех догм и правил!.. Так что гнать на испанское направление не стоит – дилетантский подход никогда не даст результата...
А вот то, что с 14 до 17 Динамо везде чемпионы – это радует, это огромный плюс, который даёт стимул и перспективы в будущем... Но... Должен быть СВОЙ стиль!.. Реал не играет в футбол Барселоны, но играет в СВОЙ футбол и выигрывает ЛЧ, выбивая рекорды!.. Так о каком именно «испанском направлении» тогда шла речь, а???
И уж вот коль уже заговорили о персоналиях, то скажу честно, – я не фанат Суркиса-младшего, в его «гений» не верю и благодарить мне его не за что... Последние 10 лет команды - годы явно опальные... И дело даже не в результате – дело в игре... Ярких игр было на порядок меньше, чем серых и невразумительных, а обидных поражений просто немеряно... И что удручает более всего - поражений принципиальному сопернику...
ПС. Не хочу ничего сказать плохого о сегодняшнем тренерском составе, но веры в то, что птица Феникс возродится у меня тоже пока нет... По почкам настучать там точно есть кому, поэтому дисциплина там будет железная... А вот, как дальше, не знаю... Ну, да ладно... Я оптимист!..))
Гравцям, тренерам, керівництву футбольної школи «Динамо» ім. В.Лобановського
Дорогі друзі!
Сьогодні юнацька команда нашого клубу, зібрана із гравців до 15-ти років, стала чемпіоном України. Перед цим чемпіонські медалі завоювали команди 14-річних, 16-річних, 17-річних, 19-річних та 21-річних динамівців! Таким чином, динамівська молодь встановила абсолютне досягнення, яке вже не можна перевершити, а можна лише повторити, вигравши всеукраїнські змагання в усіх вікових групах!
???????????????
Було б куди приємніше, якби ж то і головна команда щось виграла в поточному сезоні... А так... ІМС завалив дисципліну в головній команді...
Да это правильный вывод. Такой от которого хочется волком выть. Безнадёга, ребята. Тут часто печатают хорошие исторические материалы. Динамо 90 лет, легенды клуба и прочее в том же духе. Я это всё читаю, люблю знаете ли почитать.
И чем больше читаю, и вспоминаю (ибо, слава богу удалось кое-что зацепить личным присутствием) тем больше понимаю, что это какая-то другая команда, команда мечта. А сейчас совсем, совсем не то. И начинаешь сомневаться: за что я такое болею, и зачем это мне нужно?..
Ладно, поплакали и хватит. Скорее бы уже тот суперкубок. Надоело межсезонье.
Саме тому я на 99% оцінюю позитивно діяльність Сергія Станіславовича на посаді ГТ нашого клубу!