Долю України вирішили чотири офіцери КДБ

Британська Daily Telegraph стверджує, що російський президент Володимир Путін вирішив вдатися до військової сили для того, щоб анексувати Крим, більш ніж за два тижні до того, як там відбувся референдум. Аналітики вважають, що Путін провів надтаємне засідання з цього питання ввечері 25 або 26 лютого.

На засіданні не було навіть міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

За добу до цього Володимир Путін був у Сочі на церемонії закриття Олімпійських ігор. Наскільки відомо, він потім вилетів до Москви на це таємне засідання, про яке нічого не повідомлялося в російській пресі.

Крім Путіна в засіданні взяли участь керівник адміністрації президента Сергій Іванов, секретар Ради безпеки Микола Патрушев і глава ФСБ Олександр Бортніков. Вони всі погодилися з тим, що Крим повинен опинитися під контролем Росії.

Так само як і Путін, всі присутні – ветерани радянських спецслужб, і всі вони хотіли б відтворити в якомусь вигляді Радянський Союз. Окрім колишнього підполковника КДБ Путіна, усі інші учасники наради – діючі генерали нинішньої Федеральної служби безпеки РФ.

Газета цитує американського аналітика Ендрю Качинса, за словами якого "ця група людей надзвичайно схожа на тих, хто ухвалив фатальне рішення про вторгнення в Афганістан в 1979 році. В ту четвірку входили Леонід Брежнєв, Андрій Громико, Дмитро Устинов і Юрій Андропов. Жоден з них не дожив до розпаду Радянського Союзу ".

Путін прийняв своє рішення всього через три дні після того як президент України Віктор Янукович втік з Києва, і приблизно в той же час, коли Верховна Рада сформувала тимчасовий уряд.

Але, зазначає газета, через тиждень Путін публічно наполягав на тому, що Росія не збирається анексувати Крим, нагадує Daily Telegraph.

Володимир Шаров.

Автор: (sergakk)

Статус: Наставник (2439 комментариев)

Подписчиков: 4

6 комментариев
Лучший комментарий
  • Victor Shalabai(Sector) - Наставник
    23.03.2014 22:58
    Мне кажется что бегство Януковича было в планах как один из сценариев. Таким образом оно дало возможность заявить о нелегитимности новой Украинской власти (слабая- но зацепка). Досрочные выборы или уход в отставку такого не предоставляли и реальной необходимости бежать у Януковича не было. Паковать чемоданы он начал даже до подписания соглашения с оппозицией потому что легальное развитие событий было не наруку ни ему ни Путлеру- Россия не зря не подписывала соглашения как наблюдатель или посредник упираясь в факт того что власть принадлежит только Януковичу и он контролирует ситуацию. Янукович конечно боялся но Россия его крышевала спецназом и без согласования с Путиным он бы не дёргался - на то он и марионетка. Как конкретно Правый Сектор мог пойти в наступление после бойни на Грушевского?
    • 9
Комментировать