З 1 серпня у Росії планують ввести антитерористичний пакет поправок у законодавство. Газета "Ведомости" повідомляє, що законодавчі зміни розробляє робоча група Мінкомзв'язку Російської Федерації.
Інтернет-компанії змусять ділитися інформацією про своїх користувачів на будь-який запит ФСБ. Усю інформацію про власників акаунтів потрібно буде зберігати не менше півроку.
Регламент роботи ФСБ детально розписує перелік даних, які можуть знадобитися для оперативно-розшукової роботи.
У вільний доступ для спецслужб потраплять логіни, всі адреси електронної пошти користувача, списки всіх контактів, категорії контактів, кількість та обсяг трафіку повідомлень, інформацію про зміни в акаунті, зокрема про спроби його видалити.
Також ФСБ отримає доступ до статистики про відвідування користувачами сторінок соцмереж, інтернет-форумів та блогхостингу. Більше того, силовиків цікавить інформація про "залізо", програми і DNS-сервери власників акаунтів.
Повноваження оперативно-розшукових груп не оминули й інформацію про платні послуги користувачів, які купують щось у інтернет-компаній.
Винятком стануть лише дані від інетернет-магазинів та особисте листування, пости, коментарі та інші повідомлення користувача.
Під контроль ФСБ обов'язково потраплять соцмережі Facebook, Twitter і "Вконтакте", блогохостинги та форуми. За межею сфери інтересів держави опиняться сайти про освіту, науку та культуру.
Gazeta. UA
учетная запись этого пользователя была удалена
хоча погоджуюсь з дописувачами.що путлеровці завжди мали доступ .....
учетная запись этого пользователя была удалена