Саудівська Аравія вважає своїм пріоритетом не підвищення цін на нафту, а збереження частки на ринку. Тому арабська держава не скоротить видобуток вуглеводневої сировини навіть якщо її світова ціна опуститься до 20 доларів за барель. Більше того: у виправданості такої політики вдалося переконати партнерів по ОПЕК.
Про це сьогодні, 22 грудня, заявив міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі, пише британське видання The Financial Times.Як зазначив саудівський високопосадовець, королівство готове не тільки зберегти видобуток нафти на колишньому рівні, але навіть і наростити його. Це, за словами міністра, може статися, якщо на ринку з’явиться який-небудь новий клієнт, що потребує великих партій такої сировини.
«Що станеться з нашою часткою на ринку, якщо ми вирішимо скоротити видобуток? – поставив риторичне питання міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі. – Просто ця частка піде до іншого виробника, хоча ціни і зростуть. Таким виробником може виявитися, наприклад, американський, російський чи бразильський – будь-який, у кого витрати на видобуток вище, через що сам видобуток рентабельний лише при більш високих цінах»,
Перспективу повернення нафти до колишньої ціни в 100 $ за барель Алі аль-Наїмі назвав вкрай малоймовірною. Якщо хто і знизить видобуток, вважає він, то лише ті країни, де добувається сировина, яка має занадто високу собівартість (до них належить, зокрема, і Росія – прим. ред.). У той же час окремі проекти з видобутку сланцевої нафти в США, на думку Алі аль-Наїмі, залишаться рентабельними і при світовій ціні в 20-30 доларів за барель, хоча більшості для окупності, звичайно, потрібно 80-90. А що стосується країн Перської затоки, то їх економіка, завдяки вкрай низькій собівартості видобутку, може без проблем витримати навіть дуже серйозне здешевлення нафти.
При цьому Алі аль-Наїмі назвав такими, що “не мають жодних підстав” різні теорії змови, якими в Росії намагаються пояснити катастрофічне для неї зниження цін на нафту. Саудівська Аравія, зберігаючи свою частку на світовому ринку, діє виключно з прагматичних економічних міркувань.
Про теорії змови кілька місяців тому говорив президент Росії Володимир Путін, намагаючись пояснити причини виниклої в його країні економічної кризи.
patrioty.org.ua
--------------------------------------------
дык, оно и не удивительно... Новый Год на носу
Падіння ціни на нафту призведе до руйнування російської економіки, що в свою чергу дає надію, що північному сусіду врешті стане не до війни.
Ви вбачаєте в цьому негатив? Ваша справа. Особисто мене це тішить.
Щодо власне нашої фінансової ситуації - дещо інше питання, і в репості про це не йшлося.