Затримання високопоставлених чиновників ФІФА один з найсмішніших російських політичних експертів Сергій Марков вже охрестив "кольоровою революцією", яку всюдисущі Сполучені Штати організували, щоб зірвати Володимиру Путіну і його прихильникам чергове свято - чемпіонат світу з футболу 2018 року.
Обурення з приводу арештів корупціонерів офіційно висловило російське зовнішньополітичне відомство, яке закликало Сполучені Штати "припинити здійснювати суд далеко за межами своїх кордонів".
І це при тому, що поки що ніхто не обговорює взаємозв'язок арештів верхівки ФІФА з вибором Росії як країни проведення чемпіонату, а представники футбольної асоціації вже встигли заявити, що не збираються змінювати своїх рішень. Але, здається, "на злодієві шапка горить!" це російське прислів'я?
Після краху Радянського Союзу і початку проведення реформ в Росії та інших колишніх радянських республіках багато хто заговорив про те, що західні уявлення про ведення бізнесу стануть хорошою підмогою для реанімації ділової активності в країнах, отруєних десятиліттями комуністичної диктатури.
Я думаю, що не сильно помилюсь, якщо скажу, що вийшло навпаки. Великі гроші, які стали "закачувати" на Захід російські політики і бізнесмени, виявилися для багатьох занадто великою спокусою.
Те, що в якості арен для проведення чемпіонатів світу з футболу ФІФА вибрало Росію і Катар, багатьом на Заході сьогодні здається сумним символом поразки цивілізованого світу і його симбіозу з корумпованими режимами на пострадянському просторі і на Близькому Сході.
Те, як поводяться з представниками міжнародних спортивних асоціацій російські чиновники і близькосхідні шейхи - ні для кого не секрет. На відміну від представників західних країн, що представляють на розгляд конкурсних комісій вражаючі інфраструктурні проекти, хамовиті російські функціонери і самовдоволені арабські принци просто "смітять грошима". А потім за прагнення спортивних чиновників добре жити розплачуються спортсмени та глядачі, змушені грати або дивитися змагання в умовах інфраструктурного провалу.
При цьому в країнах, де панує корупція, великі змагання зазвичай стають прологом до великих потрясінь - так багато грошей вдається вкрасти. І в цьому сенсі варто знову згадати українську частину чемпіонату Європи з футболу. А від баскетбольного чемпіонату континенту нам довелося відмовлятися вже після краху режиму Януковича. Тому що впав не тільки режим. Впали схеми. І сам баскетбол виявився нікому не потрібним.
Я зовсім не стверджую, що американські і швейцарські слідчі так глобально мислять. Вони просто розслідують чергову кримінальну справу, пов'язану з корупційними зловживаннями. Але в Москві добре розуміють, які подробиці можуть стати надбанням гласності і які фігури опиняться під ударом.
Ось чому так нервують і дипломати, і спортивні функціонери, і політологи. Адже це для решти світу спорт - це мир. На наших широтах спорт - це корупція.
Віталій Портников http://espreso.tv/article/2015/05/28/o_sporttykorupciya
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Что касается ФИФА, думаю, там коррупция вышла за рамки "наших" широт, и приняла характер интернационального междусобойчика. Учитывая, кто взялся очищать этот погрязший в грехе международный футбольный орган от скверны, можно ожидать переноса ЧМ-2018 в страну с более благоприятным климатом, и перехода ряда функционеров ФИФА и РФС на другую работу в рамках пенитенциарных систем различных стран на сроки, в последствии определенными органами международного правосудия.
И если факты есть,просто обязаны лишить кремль ЧМ.А с другой стороны,за то,что они творят на нашей земле,их надо лишать и без фактов подкупа.
Вся эта шобла, включая главного, уже мысленно примеряет на себя полосатую робу, глядя на то, с какой прагматичностью американское правосудие получает все, что нужно для вынесения приговора.
Дилемма для них лишь в том, что произойдет раньше - арест, или естественный финал.