Ні для кого не секрет, що футбол – вже давно став бізнесом. Всі футбольні клуби намагаються заробити, як можна більше грошей, щоб як мінімум протримати команду. Після воєнного конфлікту з Росією зробити це стало ще важче, єдині команди, які вільно себе почувають – це клуби власниками, якими є олігархи.
Ринат Ахметов - «Шахтар»
Власником донецької команди є Рінат Ахметов, саме він допоміг зробити зі скромного середняка – лідера, гранда українського футболу. Статки Ахметова складають мільярди, саме на його гроші донецький клуб купував молодих, невідомих бразильців і продав їх за шалені гроші в топ-клуби Європи. За часів Ахметова донецька команда виграла багато трофеїв, серед них навіть «Кубок УЄФА» 2009 року. Тому можна сказати, що саме Ахметов зробив з «Шахтаря» топ команду.
Ігор Суркіс – «Динамо Київ»
Відомий український підприємець, власник київського «Динамо» також багато чого зробив для українського футболу. Крім трофеїв, Суркіс зумів запросити в Україну гравців, яких важко було представити в нашому чемпіонаті – це: Джермейн Ленс, Юнес Беланда, Мігель Велозу. Мало хто думав, що гравці такого рівня погодяться грати в Україні, але саме Суркіс зумів домовитися про трансфер цих гравців, які змогли вивести наш чемпіонат на новий рівень, зробити його більш яскравим.
Ігор Коломойський – «Дніпро»
За часів Коломойського, дніпровська команда змогла стати одним з грандів українського чемпіонату. «Дніпро» в останні роки регулярно входив в топ-4 нашого чемпіонату. Також команда змогла розкрити дюжину гравців, які стали лідерами збірної України: Євген Коноплянка, Руслан Ротань, саме в дніпровській команді, вони зіграли по-новому. В 2015 році «Дніпро» взагалі створив казку для всієї України, скромна українська команда змогла дійти до фіналу «Ліги Європи», де поступилася «Севільї». І лише зараз, в складний для країні час у «Дніпра» почалися проблеми. Команда може навіть зникнути, але те що Коломойськй зробив для «Дніпра і українського футболу неоціненно.
Євген Геллер – «Зоря»
Український бізнесмен, політик, також має свій вклад в історію українського футболу. Геллер зумів зробити команду, яка регулярно знаходиться в верхній частині турнірний таблиці, та кожен рік з 2014 виступає в Єврокубках. До президенства Геллера, луганська команда виступала в Європі, аж в 1973 році, а зараз вона є регулярним учасником Єврокубків. Також слід згадати, що «Зоря» в 2016 році вперше була фіналістом Кубка України. Великих трофеїв клуб поки що не має, але я думаю, що це лише питання часу.
учетная запись этого пользователя была удалена
Этот путь до определенного времени. Потом все нужно начинать с нуля.
Треба хоч дещицю бути в курсі справ, а не ляпати шопопало!!
В що сталось із тим же Дніпром, Таврією, Севастополем, МД, МХ і т.д. (першолігові клуби перелічувати не стану)? Цяцька набридла, цяцьку викинули. Клубів немає, або майже немає... Ну і геній менеджмента заводить клуб у таке положення (борги), що потерційних інвестор відмовляється (ДД, МХ і т.п.).
Якщо пост був стьоб - респект.
Реальний порятунок був би, якби хтось з "поважних бізнесенів" так структуру клубу побудував, щоб він не в мінус працював і не залежав фатально від настроїв хазяїна.
А так, клуби в нас жінок-утриманок нагадують. кормлять поять одягають а потім копняка і нема клубу.
В этом и вся беда "порятунку" от олигархов. Никто не воспринимает клубы как бизнес проект. У всех четкая позиция - это игрушка, отдушина. А на такое тратят пока приносит удовольствие.
По этому у нас в УПЛ владеют клубом болельщики, нанимают не менеджеров а болельщиков, в пресс службе болельщики итд.
Если лень даже спонсоров искать, а просто лепят на футболку логотип своего предприятия или партнеров, то естественно всем плевать на такую мелочь как клубные каналы, сайты и места для распространения клубной продукции.
В общем, футбол у нас не для болельщиков, а для узкой группы лиц, "рятивныкив". Нам просто великодушно позволяют на сие действо сбоку посмотреть.
Берем шо дают и не рыпаемся.
-----------
http://hubs.ua/economy/na-kakie-den-gi-zhivet-ukrainskij-futbol-81036.html
Интересная ссылка на финансовые дела нашего футбола
-------------------
В зависимости от страны - у нас это чистой воды имиджевый проект. В каком нибудь Аяксе или Порто - действительно бизнес.
Тому можна сказати, що саме Ахметов зробив з «Шахтаря» топ команду.
------------------
Команда не топ а крепкий середняк в европе. И будет ослаблятся - нет денег
Заря.Великих трофеїв клуб поки що не має, але я думаю, що це лише питання часу.
-----------
Заря сейчас номинально сильнее других кроме Шахтера и Динамо благодаря падению Днепра и Металлиста и благодаря арендам игроков Шахтера - как только аренды закончатся сразу рухнет, а они будут заканчиваться потому, что и Шахтеру и Динамо не под силу стает содержать армию игроков которую они содержали до смутного времени.
---------------
Вывод простой перестанут олигархи вкидывать шальные деньги, разбегутся маломальски талантливые футболисты - будет клубный футбол низкого уровня
Не повинен футбольний клуб з тисячами-мільйонами вболювальників залежати від примхи однієї людини.
Є приклади, коли клубом володіють 10-20 акціонерів і кожен вносить свою частку у фінансування клубу. І якщо в когось з них раптом будуть проблеми у бізнесі - це не буде мати таких катастрофічних наслідків для клубу як в нашому чемпіонаті.
Андрей Похитун(pravilo) - Эксперт 04.05.2017 10:02
Джермейн Ленс, Юнес Беланда, Мігель Велозу. Мало хто думав, що гравці такого рівня погодяться грати в Україні
==================
Согласились.
Приехали к нам.
Далее - у каждого названного - деградация, непопадание в свои сборные, фактически конец карьеры в молодом возрасте.
Примерно так, как сейчас у Антунеша.
==================
==================
У нас богатые люди играются с футбольными клубами не для футбола, а для получения преференций в бизнесе.
Да были созданы сильные клубы, крепкие середняки по меркам Европы.
Но были и побочные эффекты.
Монополия и трестовость предполагает, что у каждого участника процесса будет место в украинском футболе, которое ему укажут.
Команды, которые выпадают из процесса по каким-то причинам просто исчезают.
Сборная мал-помалу скатывается до уровня худших в Европе
и проч.
Мені задється , що втрачена сама українська футбольна школа.
Якість гравців, якість тренерів, судді, що тримають носа по вітру, це все вже новоукраїнське.
І це я перерахував лише частину.
Зараз є унікальна можливість закласти фундамент нового футболу, а ми ділимо чемпіонат на шістки, так і будемо ходити в футбольних шістках, якщо будемо грати по таких регламентах.
І про відсутність зараз нашої української футбольної школи може сказати Павлов, Маркевич чи Ребров з Вернидубом, а не якесь DK30000 DK30000...
Сидили б собі при своїй агресивній думці якщо Вам не цікаво.
учетная запись этого пользователя была удалена