Їхати чи не їхати у Мордор?

Темы:
Чемпионат мира, отборочный цикл

Після призначення Андрія Шевченка головним тренером збірної України президент ФФУ чітко розклав акценти. Під час кваліфікаційної кампанії чемпіонату світу 2018 з Андрія Миколайовича строго питати не будуть. Завдання – побудова команди уже з прицілом на європейський форум 2020-го року. Але що відбудеться в разі успішного завершення поточної кваліфікації?

Україна у вельми складній групі йде непогано і перед двома заключними поєдинками зберігає шанси на загальний успіх. Потрібно обігравати косоварів та хорватів – тоді гарантована як мінімум друга сходинка турнірної таблиці. І якщо справді в кишені опиниться квиток на мундіаль – яким буде рішення чиновників з ФФУ? Андрій Шевченко протягом кваліфікаційної дистанції абстрагується від подібних думок. Його справа – тренувати, а політичні та організаційні рішення – то вже прерогатива Федерації. "Я хотів би зіткнутися з проблемою, що ми виграли наш відбірковий турнір, і тепер стоїть дилема, їхати чи не їхати на чемпіонат світу! Але ми ще так далекі від цього, зараз у нас зовсім інші проблеми. Ми ставимо завдання перемагати, претендувати на перше місце, це наша спортивна робота. А політичні та організаційні рішення прийматиме ФФУ". Втім, зі своїм тренером солідарні не всі підопічні. Дехто без докорів сумління відкидає всі інші варіанти, окрім одного, жонглюючи заїждженою, але вже дискредитованою фразою "спорт поза політикою". При цьому, тенденції щодо клубної приналежності немає жодної. Прихильниками поїздки до Росії є представники абсолютно різних клубних таборів.

"Слухайте, ми граємо заради того, щоб поїхати на чемпіонат світу! Я не бачу ніяких причин, щоб туди не їхати. По-моєму, питання таке взагалі не має стояти. Нерозумно з політичних причин відмовлятися від чемпіонату світу"… Артем Бесєдін, нападник "Динамо"

"Це чемпіонат світу, який проходить раз на чотири роки, команді туди потрапити – це дорого коштує. Найважливіший турнір в світі, і його пропускати ні в якому разі не можна"… Микола Матвієнко, орендований "Ворсклою" захисник "Шахтаря"

"Дійсно, ситуація між двома країнами зараз критична. Але якщо ми граємо у відбірковому турнірі, неправильно буде вибирати, їхати чи ні. Якщо ми футболісти, спортсмени і хочемо добиватися результату, ми повинні грати, де б не проходив турнір. Це спорт. Повторюся, якщо ми вже граємо в кваліфікації, то повинні прагнути потрапити на чемпіонат світу. А що буде там – подивимося"… Руслан Ротань, півзахисник "Славії" (цитата від жовтня 2016-го року)

"Кубок світу в Росії? Я ніколи не змішував політику зі спортом, і зараз цього робити не потрібно. Це найвищий рівень турніру, на якому тільки може зіграти команда, і я думаю, нам було би корисно себе спробувати на Кубку світу"… Олександр Зінченко, півзахисник "Манчестер Сіті"

Прихильники теорії "спорт внє політикі", втім, забувають / замовчують про одну вельми важливу деталь – політику та спорт змішують навіть футбольні чини найвищого рангу. Вимушено. Бо футбол не повинен суперечити суспільному ладу та добробуту людей. Тому у єврокубках постійно розводять по різних кутах російські та українські клуби. Тому у моменти суспільної напруги футбол ріжуть по живому. Найсвіжіший приклад – порожні трибуна "Камп Ноу" в крайньому турі чемпіонату Іспанії . У разі виходу на чемпіонат Світу потрібно шукати соломонове рішення. На офіційному рівні вимагати, наприклад, проводити матчі збірної України в рамках цього турніру на нейтральній території. Хоча ФІФА радше піде на інший крок – зачинить двері перед українськими вболівальниками, залишивши ФФУ один на один зі своїми моральними принципами. І тоді буде ой як важко прийняти дійсно правильне рішення… Ігор Семійон

Автор: (GarryKot)

Статус: Эксперт (9660 комментариев)

Подписчиков: 3

95 комментариев
Лучший комментарий
  • Болела Болелов - Наставник
    03.10.2017 16:12
    Этот вопрос я вижу в такой очерёдности рассмотрения:
    1. Сначала нужно вообще-то завоевать путёвку.
    2. Во всех цивилизованных странах, в т.ч. в тех, откуда руководство европейского и мирового футбола живут по чётко определённым критериям, по закону, по официальным документам. Если к тому времени, когда нужно будет ехать у нас в стране ситуация с военными действиями будет называться так же как сейчас "АТО" и мы не поедем - никто не будет слушать про то, что "ви ж розумієте, в нас то воно називається АТО, але насправді ж то тут війна з Росією..." И нам будет дано серьёзное наказание, по-видимому, в виде длительной дисквалификации в турнирах. Если, как говорят сейчас, в новом документе, который где-то там вроде бы рассматривается по реинтеграции Донбасса или в другом официальном документе будет другая формулировка и чётко указано от лица государственной власти, что "война" или "самооборона государства Украина от ..." (вроде бы так посоветовали нам зарубежные друзья назвать) - тогда при нашей "непоездке" ситуация будет другая.
    Сейчас это пустой разговор, так как, во-первых, мы пока ещё не прошли на ЧМ, а во-вторых, никто не знает, что будет до момента проведения чемпионата. Спочатку треба, щоб телятко народилося, а вже потім вирішувати - їсти його одразу, або вирощувати корову.
    На мой взгляд, однозначно нужно меньше дёргать футболистов по этому вопросу сейчас, потому что с такими разговорами они уж точно не пробьются на ЧМ - если они будут понимать, что хоть выиграют, хоть проиграют, всё-равно никуда не поедут, так подсознательно не смогут показать свои лучшие качества в отборочном турнире.
    • 7
Еще комментарии
Комментировать Еще комментарии