Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган зробив вкрай жорстку заяву у зв’язку з провалом у виконанні українським керівництвом власних обіцянок.
Текст заяви є в розпорядженні "Європейської правди", а також опублікований на сайті ЄК.
Заява з’явилася через те, що вже 1 квітня спливе термін подання е-декларацій громадськими активістами, що працюють в сфері протидії корупції.
Брюссель неодноразово вимагав від України скасувати це зобов’язання, але нічого не було зроблено: президент Порошенко запропонував проект закону, який був жорстко розкритикований Венеціанською комісією, а Верховна рада не знайшла голосів для скасування скандальних норм.
"Українська влада не виконала своїх зобов'язань", - заявив у зв’язку з цим єврокомісар.
"Відмова від скасування цієї норми, яка поширює на громадських активістів зобов'язання державних службовців, суперечить європейським прагненням України.
Це також суперечить наполегливим рекомендаціям, наданим Україні міжнародними партнерами, включаючи Венеціанську комісію, ОБСЄ/БДІПЛ та Євросоюз (в тому числі в контексті моніторингу виконання Україною зобов'язань щодо візової лібералізації)", - додав Ган.
Європейський комісар, у сферу відповідальності якого входить Україна, нагадав, що громадянське суспільство повинно мати змогу контролювати діяльність влади "без зайвих перешкод і втручань", а також зауважив, що системи е-декларування була створена з метою "запобігання корупції державними посадовими особами". "Представники громадянського суспільства не є державними чиновниками", додав він.
"Додаткова і неприйнятне зобов’язання (щодо декларування активістів) грає на руку тим, хто хоче знищити зусилля України щодо ефективної боротьби з корупцією", - вважає він.
Єврокомісар також нагадав, що дії України суперечать Угоді про асоціацію.
"Відносини ЄС з Україною базуються на спільних цінностях. Обидві сторони погодились, що повага до демократичних принципів, прав людини та основних свобод є основними елементами Угоди про асоціацію", - заявив Ган.
"За останні роки Україна досягла значного прогресу. Важливо не підірвати досягнутий прогрес. Верховна Рада України повинна повернутися до проблеми та якомога швидше скасувати зобов'язання щодо е-декларування активістів громадянського суспільства, обмеживши ці зобов’язання лише державними посадовцями", - підсумував Йоганнес Ган https://www.pravda.com.ua/news/2018/03/28/7176071/
===
Пан Роман, а як же принцип прозорості? Якщо це громадські організації, то їм не повинно чого приховувати від суспільства, з другого боку поважним іноземним членам наглядових рад нема чого боятися необгрунтованого кримінального переслідування
===
(в даному випадку питання було задане канадському послу)
===
Пане Романе, у мене до вас два питання, буду вдячний за відповідь:
1. Чи існує в Канаді подібна практика, коли група осіб є недоторканою з точки зору оподаткування і не декларує свої статки/прибуток?
2. Чому декларування так званими "антикорупціонерами" є "тиском" і "загрозою"?
https://twitter.com/iddqd_ua/status/979224384866082816
===
суперечка
https://twitter.com/WaschukCanUA/status/979079922814803975
Закону, який на той час був необхідний державі Україна для отримання т.зв. "безвізу" від ЄС...
А якщо Ви це робите за гроші - то горіти Вам у пеклі...
Це ж Європі потрібні органи запобігання корупції в Україні, це ж Євросоюз має перейматись за приведення українського законодавства до не те що європейських, просто до цивілізованих норм. Це все треба їм, але не українцям і не Україні.
В контексті цієї інфи: персонально керівництво України в цьому запровадженні декларування для грантоїдів - не винне. І Парубій, як голова найбільш колегіального органу України - також щонайменше причетний. Він сам хоче "виконати обіцянку" - але ж не виходить...
Винне (якщо можна так сказати: "винне") в такому запровадженні - українське суспільство. Яке обрало саме таких нардепів. Які, в свою чергу, погодилися на власне обов'язкове е-декларування лише спільно з декларуванням грантоїдів. І зерно істини в цьому є; хоча би стосовно грантоїдів, які мають вплив на кадрові призначення в українській виконавчій та судовій владі.
Я, принаймі - підтримую таку постановку питання.
Як віддати контроль над судовою владою Порошенку- то депутати хороші, як призначити прокурором алкаша-невігласа - знов молодці. А як не прийняли закон, який сам же Порошенко і гальмує - то депутати погані. А ще гірші виборці. Ось тут я згоден - треба бути останнім остолопом або ворогом України, щоб голосувати за БПП чи НФ...
Або ж ніби нинішня судова влада кому-небудь підпорядковується...
До речі, ркформування судової гілки влади тільки-тільки почалось; і не дай Боже, щоб туди довелось призначати керівником політика лише для того, щоб там реформи завершились відповідно до вимог Євросоюзу (ціль, яку вказав Президент України).