Протягом декількох років український уряд просить західні країни про надання військової допомоги, мотивуючи це гострою необхідністю зміцнення оборонного потенціалу України з метою дати відсіч російській агресії і захистити країну від сепаратистів. Нещодавно Збройні сили України отримали з США довгоочікувану летальну оборонну зброю - протитанкові ракетні системи "Джавелін" (Javelin).
Чудо-ракети, які повинні були кардинально змінити ситуацію на Донбасі. Однак, як виявилося, в зоні конфлікту "Джавелінiв" не було, немає і не буде. Замість того щоб використовувати американську зброю для досягнення поставлених цілей, вище керівництво ЗСУ перепродує його в країни Близького Сходу, зокрема загонам народної самооборони сирійських курдів.Представники української політичної еліти з самого початку військового конфлікту на Донбасі намагаються будь-якими способами заробити на війні і не втрачають можливості "під шумок" збагатитися за чужий рахунок, наплювавши на всіх: український народ, західних партнерів і все міжнародне співтовариство, що об'єдналося в боротьбі з тероризмом і екстремізмом. Продаючи ПТРК на Близький Схід, вони наповнюють зброєю і без того до зубів озброєний і вибухонебезпечний регіон, де, крім усього іншого, процвітає нелегальний обіг зброї, яка часто потрапляє в руки терористів і використовується проти мирного населення. Цілком очевидно, що в таємній змові знаходяться всі силові структури країни, а контролює хід цієї "операції" сам міністр внутрішніх справ Аваков. Втім, чиновники і не намагаються приховувати свою причетність до махінацій з американською зброєю. Зокрема, депутат Пашинський, не бентежачись, використовує Facebook, щоб обговорити всі перипетії продажів "Джавелінів" на Близький Схід.
Варто відзначити, це не перший скандал за участю нашої влади в сумнівних збройових угодах. У минулому році міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт з доказами причетності "Укрінмаш", державної компанії, що займається експортом продукції військового призначення, до незаконних поставок озброєння сепаратистам з Південного Судану.
Тоді західні країни пропустили подібні заяви повз вуха. Але в цей раз українські чиновники обрали досить небезпечний шлях поповнення своїх кишень і вийти сухими з води не вдасться. Очевидно, що якщо схема розкриється, Київ чекає великий міжнародний скандал. В цьому випадку, ні про які подальші постачання озброєння з Заходу не може бути й мови, а відносини з головним партнером, Сполученими Штатами, ризикують бути надовго зіпсованими. Таким чином, керівництво ЗСУ не зупиняється ні перед чим в гонитві за наживою і власною вигодою, дискредитуючи владу перед українським і світовим співтовариством. Нашим доблесним чиновникам, які кожного разу вдаються до хитрощів, придумуючи нові схеми відмивання грошей, пора б уже зменшити апетит і почати працювати не на шкоду, а на благо держави і нації.
Ну, для навчання - дам ссиль:
http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/85998/Jak_vidriznaty_spravzhni_novyny_vid_brehni_manipulacij
"Як відрізняти справжні новини від брехні, маніпуляцій і напівправди. Інструкція"
з одним розділом:
"Повністю вигадана новина, абсолютний фейк.
Після зливи фейкових новин у 2014-му, зараз їх стало менше. Сьогодні російські пропагандисти працюють тонше: вони нагромаджують брехню на цілком правдиві факти, витягують малозначущі події і роздувають їх до вселенських масштабів, додають емоційного забарвлення, вигадують брехливі заголовки. Приклади фейкових новин відомі: це і «розіп’ятий хлопчик», і «литовські снайперки на боці ВСУ», і «майданівці стріляли самі у себе, аби привернути увагу», «грузинські снайпери на Майдані», «снайпери Пашинського розстрілювали Майдан». Останні й досі циркулюють у пропагандистських медіа. Як правило абсолютні фейки поширюються під час драматичних подій, коли важко встановити, що ж насправді відбувається. А нормальні ЗМІ і офіційні джерела не встигають поширити інформацію, або не володіють нею"
До речі, цікавий і наступний розділ:
"Принципи і завдання російської пропаганди
В інформаційній війні Росія завжди створює якомога більше майданчиків, які повторюють її тези. В деталях і версіях ці тези можуть відрізнятися, але суть повідомлень - одна й та сама.
«Література з експериментальної психології доводить, що за інших рівних умов повідомлення, які надходять у більшому обсязі й з більшої кількості джерел, сприймаються як більш переконливі. Кількість тут справді переходить у якість», - пише дослідник російської пропаганди Джонатан Стрей. Повністю його статтю про приниципи російської й китайської пропаганди читайте тут.
Добре цю тактику проілюструвало британське МЗС, яке викрило російські маніпуляції після замаху на убивство Скрипаля. Деталі дивіться тут
Це схоже на атаку рою дрібних дронів - як не намагайся їх збити, частина долетить та поцілить у мішень. У нашій ситуації, як не спростовуй брехню, хтось у якусь її частину таки повірить.
Сьогодні російська дезінформаційна війна в Україні ведеться трьома основними «роями».
1. Респектабельні проросійські ЗМІ, які працюють в Україні. Вони мають гарне фінансування, яке дозволяє найняти гарних редакторів та журналістів, працювати оперативно. Вони якісно «упаковують» свою дезінформацію. З формальної точки зору, їхні повідомлення «чисті».
Ці ЗМІ також можуть вказувати на джерела своєї інформації чи подавати різні точки зору. Головна їхня зброя - це брехливе пояснення поточних подій, яке ґрунтується на пересмикуванні фактів і хибній аргументації. Не всі новини тут брехливі. Повідомлення, які не стосуються їхніх «мішеней» (українські реформи та успіхи, українська ідентичність, українська влада), - можуть бути цілком достовірними.
Приклад такого видання - Страна.ua.
Межі цього типу ЗМІ розмиті, важко точно скласти список, хто належить до цього «рою». Характерна риса рою респектабельних проросійських ЗМІ - стрічка новин у них надмірно викривлена в бік негативу: постійно стається щось погане, ціни ростуть, хаос на вулицях, цигани крадуть, чиновники беруть хабарі, молоко скисає. Все дуже, дуже, дуже погано...
2. «Зливні бачки». Декілька сотень інтернет-сайтів, які часто під виглядом новин публікують відверті вигадки та напівправду, лише зрідка домішуючи в стрічку правдиві новини.
Це сайти на кшталт BBCcCNN. Часом аудиторія цих «ЗМІ» достатньо велика, їхні заголовки активно поширюються через соцмережі. Заголовок має бути яскравим, чіпляти, інтригувати… Люди здебільшого не читають сам текст новини, але заголовки проглядають. І вони стають цеглинками, за допомогою яких паразити свідомості посилюють чи формують свої упередження у вашій голові. Не всі сайти цього типу працюють на Росію, частина просто заробляє гроші."
"А тепер, коли ви знаєте тактику і стратегію ворога - погортайте News Feed у Фейсбуку або зайдіть на агрегатор новин (сайт, який збирає новини з інших видань і публікує у себе заголовки). Прогляньте Укр.нет, новини Гугла чи стрічку новин, яку пропонує вам ваш смартфон.
Ви здивуєтесь, з якою частотою новини потрапляють до названих нами категорій - і побачите, що багато з того, що пропонується нам під виглядом новин, насправді новинами як такими не є - а є маніпуляціями, за кожною з яких може стояти певна мета. Мабуть, вам цікаво, яким може бути відсоток маніпулятивних новин в українському новинному сегменті інтернету? "
цікаво інше: оцей "матеріал" опублікований двадцятого, а вчора на плюсах Пашинський виступав в традиційній передачі "Право на владу"; і допитливі ведучі Іванов та Мосійчук, та й інші недруги Пашинського з числа присутніх жодним словом про цей скандал (якщо він не фейк) не обмовились.
До речі, згідно угоди з США, "Джевеліни" повинні будуть використовуватись лише як зброя стримання в разі наступу бронетанкових сил ворога. І за їх використанням пильно стежать ті ж самі США, Так що їх продаж в Сісію - виключена.