"Артеме, у тебе дуже сильна конкуренція – Супряга, Русин, Ванат" (с)
Ми - не футбольні скаути чи агенти, не тренери та селекціонери, а звичайні вболівальники, які просто дивляться футбол, не цікавляться всілякими задротськими коефіцієнтами, не моніторять transfermarkt.de та wyscout. Закликаємо вболівальників не пропагувати перетворення футболу у надскладну науку. Це, в біса, футбол, а не шахи!
Але якщо задроти так люблять цифри, то нехай разом із тренерами дадуть пояснення наступному визначенню: хто такий форвард у київському Динамо останніх років? Ми люди прості - рівень воротаря визначається кількістю пропущених м’ячів, а клас нападника - голами. Не треба цих нісенітниць про неймовірний обсяг чорнової роботи Бєсєдіна чи про неймовірний талант Супряги. Також не переводьте стрілки на проблеми адаптації молодих гравців у дорослому футболі - це окрема тема для обговорення.
До вашої уваги порівняльна характеристика чотирьох номінальних нападників, з якими Динамо розпочне другу половину поточного сезону. Ми навели статистику upl.ua у чемпіонатах України різних вікових категорій у розрізі віку гравців, яких порівнюємо та у спільних сезонах.
«Існує три види брехні: брехня, нахабна брехня і статистика», - довіримося магії цифр.
Середню результативність розрахуємо звичайним методом, розділивши кількість ігрових хвилин на гольовий доробок у сезоні, та отримаємо значення витраченого часу на один гол (хв/гол). Також введемо оціночний показник, спробувавши вирівняти значення голів, забитих у молодіжній першості та прем’єр-лізі: гол за U-19 та U-21 (дані по турнірах сумуються) оцінюється в 1 бал, УПЛ - 3.
Нагадаємо, що Бєсєдін другу половину сезону 2014/15 провів в оренді у харківському Металісті, а першу половину сезону 2020/21 пропустив через дискваліфікацію.
Ванат у свої 19 років найкращий бомбардир Динамо як у поточному сезоні (його 17 балів проти 6 у Супряги та 1 у Русина), так і у порівняні з даними своїх конкурентів в аналогічному віці (при чому дані Ваната взяті з сезону, який ще триває; 17 проти 11 у Русина, 7 у Бєсєдіна та 6 у Супряги).
Сезон 2016/17 - наразі найкращий повний сезон у кар’єрі Бєсєдіна. Русин просто не мав шансів: серед динамівців більше Бєсєдіна в чемпіонаті тоді забили лише номінальний вінгер Ярмоленко та фактичний нападник Мораес (тоді ще не путана). У наступному сезоні Бєсєдін трохи здасть, але 6 голів за 1221 хвилину не критичні у порівнянні з минулими 9 м’ячами за 1175 хвилин.
У кампанії 2018/19 заявити про свої претензії на місце під сонцем отримав і щойно придбаний після 7 голів у другій лізі Супряга (трансфер оповитий чутками). Не можна сказати, що його балували ігровим часом, але й отриманим хвилинам Супряга не дав ради. Найкращим бомбардиром серед номінальних нападників став Русин з 5 голами. При чому більш досвідчений Бєсєдін витратив не меншу кількість ігрового часу на свої 2 голи (один з яких з пенальті).
“Молодість - це нестабільність”, - затертий до дірок вираз, який ми чуємо з року в рік. Супряга у 20 років став безальтернативним основним нападником Динамо після одного повноцінного сезону в УПЛ, в якому ще й посів почесне третє місце у гонитві за званням найкращого бомбардира. Провів 1574 хвилини на полі, забив 14 м’ячів і потім провалився. Стільки за сезон не забивав ні Бєсєдін, ні Русин.
Для порівняння, Русин у першій половині свого дебютного ротаційного сезону 2018/19 відіграв 248 хвилин (двічі зі старту) та забив 2 голи, при чому перший м’яч забив одразу ж після виходу на заміну у компенсований час та приніс перемогу киянам! У сезоні 2017/2018 Русин провів на полі тільки 4 хвилини, які отримав після результативного дебюту за першу команду у матчі Ліги Європи, вийшовши на заміну у середині другого тайму. Додамо, що у тому сезоні Русин також результативно вийшов на заміну на заключні хвилини в матчі національного Кубку. Весь ігровий час за першу команду у тому сезоні припав на три матчі які Динамо провело протягом семи днів. Загалом 2 голи у дебютному сезоні за час, який в сумі складе майже один тайм.
Бєсєдін у сезоні 2015/16 провів 633 сухі хвилини (з яких 12 у Динамо, а решту в Металісті у першій частині сезону), а наступного сезону ставши гравцем ротації, забив 3 голи за 349 хвилин ігрового часу (на які припало лише 3 появи у старті) у першій половині чемпіонату. Дещо краще, ніж у Русина в рік його 20-річчя та очевидно краще, ніж у Супряги.
Так, сезон ще триває і може Супряга не таке вже й дно. Минулого сезону в оренді у СК Мінус Один він вже знімав чохли всю першу частину чемпіонату, а потім видав 11 голів в 11 матчах, до того ж оформивши хет-трик, після виходу на заміну у середині другого тайму в матчі з... Динамо Київ! Не дивно, що на такому фоні Супряга став основним у першій половині сезону, змусивши відправити в оренду навіть дороге іспанське дерево.
Судячи з ігрового часу на зборах в ОАЕ та Туреччині ставка буде робитися на Бєсєдіна та Супрягу, а на підхваті буде Ванат.
Результативні дії? Один асист у Ваната. Щоб все не виглядало так безнадійно додамо, що Бєсєдін одного разу був у центрі подій, коли динамівці забивали гол, але не встиг на адресовану йому передачу, на відміну від опонента, який переправив той м’яч у власні ворота.
Поточний сезон вкрай провальний для Русина, який відсвяткує 23-річчя у цьому сезоні. Він не грав у першій половині сезону, пропустив перші збори, отримав найменше ігрового часу серед конкурентів у спарингах в Туреччині та певно не отримає шансів і у другій половині сезону. Бєсєдін в аналогічному віці був ще тим деревом, але отримував свої ігрові хвилини та виправдовував їх у наступному сезоні (8 голів за 860 хвилин у чемпіонаті), поки не отримав дискваліфікацію (хтозна, може він би перевершив свій найкращий показник у 9 голів, встановлений у 21 рік). Русина минулої зими повернули з Зорі якраз для заміни Бєсєдіна. За луганський клуб він забив 5 голів за 937 хвилин у чемпіонаті та відзначився недолугим коментарем після відставки Хацкевича, при якому і дебютував у дорослому футболі. Русин так чекав цієї події, що після повернення у Динамо забив у чемпіонаті аж 2 голи за 852 хвилини. А з приходом Луческу просто щез.
Це просто статистика. Звичайні цифри та голі факти. Другу половину сезону розпочинаємо з майже 25-річним Бєсєдіним, який ще жодного чемпіонату не встиг завершити з показником у 10 та більше м’ячів, Русиним, якого Луческу взагалі не бачить у складі, недотрансфером в італійську Серію А Супрягою та юним Ванатом. Незважаючи ні на що, бажаємо хлопцям вражати ворота суперників Динамо у кожному матчі, довівши, що статистичні показники минулого нічого не означають.
Але, повернемось до початкового питання: хто такий форвард у київському Динамо останніх років? Та додамо ще одне: у чому геніальність Луческу, якщо нападники Динамо не забивають при будь-якому керманичі? Що він змінив? Звертаємось до вболівальників славетного клубу: годі тішити себе марними ілюзіями, виправдовуючи призначення старого та ненависного крота.
"Ми - не футбольні скаути чи агенти, не тренери та селекціонери, а звичайні вболівальники, які просто дивляться футбол, не цікавляться всілякими задротськими коефіцієнтами, не моніторять transfermarkt.de та wyscout. "
А дальше по количеству цифр автор ( авторы) переплюнули любого из известных мне задротов.))
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Просто надо давать играть, как давали играть Блохину, Бышовцу .....
Другого пути нет
А Ванат скорее всего будет сидеть даже не в запасе, а играть за Динамо-21
1) Сначала о "возвращенцах" Русине и Супряге.
Ни против Зари ни против Днепра соперники не играют так, как против ДК. И ни тот ни другой не были основными в своих командах. С чего они вдруг станут феерить в ДК ? Супряга типичный форвард контратаки, при плотной обороне орн просто растворяется. Русин- Хльобас номер два. Я никогда не понимал за счет каких качеств он может стать основным в ДК.
Поэтому основным будет Беседин. Не знаю , как у него будет с реализацией ( но что то да забьет) , но то что защите соперников будет с ним не до расслабона- точно. И напрасно здесь ерничают о выполненном обьеме работы форвардом. Типа- форвард должен забивать. Сборная Франции на ЧМ Вам в пример. Кто там забивал ? И кто не забивал ? Так что такая модель игры имеет право на жизнь.
Ванат. Главное не сломать пацана. Он единственный из этой четверки реально забивной форвард умеющий реализовать момент. Просто просмотрите его игру в дубле за прошлый сезон ( если есть желание). Это у форварда или есть или нет. Вот у него это есть. Сможет ли он это перенести из юношеского футбола во взрослый, кто знает. Но шанс есть.
Я бы видел основным Беседина и Ваната на замену. Но как там решит Луче, посмотрим.
Может и рано пока Ванату в мясорубку. Да и Супрягу куда то продать надо бы. Ну или обратно в Днепр. Причем , там он вполне, в качестве форварда контратаки, может дорасти до сборной, как ни парадоксально.
Тим не менш форвард хоча б якихось 5-7 голів за 14 матчів має забивати. Смішно, коли у них показники на рівні захисників. Якщо це новий ігровий стиль Динамо (ну як новий), то і не варто тоді журналістам та керівництву піднімати питання з проблемою забивних нападників.
у французів забивали номінальні нападники Грізман та Мбаппе. Для Жиру, на жаль для нього, не було суперників з рівнем захисту як у динамо в 1/8 лє
Такая модель имеет право на жизнь.
Мені чесно, неважливо хто забиває голи, хай хоч Шабанова центрфорвардом випускають. Це неважливо. Питання у тому чого на це вкотре звертають увагу змі, навожячи складні статистичні дані, якщо нападники в Динамо по суті ніколи і не забивали.
И по сути..Вы меня удивили
То что на моей памяти...
Блохин, Онищенко, Евтушенко, Протасов, Беланов, Леон, Шева ,Ребров, Шацких, Бангура, Мбокани...Быша потерял, да и еще были люди, Слободян например...
Ви перерахували дійсно значних гравців, проте особисто я вважаю, що у нападника має бути показник як мінімум гол на два матчі у грі за такий клуб як Динамо.
-----------------------------------------------------------------------
Когда-то 1+1 показывал матчи чемпионата Англии, так пацаны 17-18 лет в такую зарубу попадали, что нашим и не снилось. Но ведь вышли Оуэн, Уилкшир ....
1. Чому за шахту Мораес став забивати до біса?
2. Чи запросив би в Динамо особисто Луческу на контракт форварда, на кшалт Беседіна, Русина, Супрягу?
1. Ребров та Хацкевич выдповыли б що до приблуди були зовсім інші вимоги, команда грала в іншому стилі та за іншої структури. Я цю думку можу лише поділити. Випереджаючи потенційне зустрічне питання, що у кротів сильніший підбір виконавців, завдяки яким приблуда покращив свої показники, спитаю у вас: у Олімпіка підбір виконавців кращий, ніж у Динамо, якщо Шахаб забив в упл більше за Супрягу? Ровзодити ці дискусії можна вічно, підключаючи різноманітні фактор як то структура гри команди, довра тренера, партнери, рівень опозиції, психологічні фактори та фізичні чинники тощо. Питання було підняте виключно через те що останнім часом посилилася дискусія щодо форвардів київського Динамо, при чому посилилася безпідставно адже ця проблема існує роками. Соль був одним з найкращих в Нідерландах і провалився у Києві, Рафаел був дном у Києві і став одним з найкращих у Бундеслізі. "Чому приблуда багато забиває у шахтарі і мало забивав у Києві?" - питання яке можна покласти на ту ж полицю, що селекціонери Динамо відмовилися від Роналду і Кака на користь умовного Чепілова та Брушко: ніхто не знає як би склалася доля перших двох, якби вони опинилися у Динамо, можливо стали б легендами жартів на форумах поруч з коментарями захвату в бік найкращого нападника у світі Чепілова. Питання в Динамо, а не в шахтарі.
2. Луческу, по розмовам розумний і досвідчений фахівець, мав розуміти до кого він йде. Мав розуміти, що у суркісів менша фінансова потужність, ніж у ахметова. Мав розуміти, що арбітра на очну зустріч з прямим конкурентом йому ніхто не купить, щоб той видалив умовного тайсона, як Гармаша у 2012. Мав розуміти, що працювати він буде з Супрягою, якому до речі, довірився так як ні кому з його слів, і прогадав. Хіба це не його помилка? Мав розуміти що його гравці - це внутрішні резерви або в найкращому випадку сміття, яке привозить селюк та шаблій чи той португалець з фнл. Мав розуміти, що він не отримає того на кого вкаже пальцем. А ще мав розуміти, що він буде брати таку вагому участь у формуванні ростеру команди та більше того не матиме стільки часу. Луческу мав розуміти що іде до клубу у якого адміністративний, фінасовий та будь-які інші ресурси значно менші, ніж у шахтаря. Окрім пари тисяч вболівальників, які приходили на матч за будь-якої погоди. Щоправда мав і розуміти, що вони ніколи не приймуть його призначення. Чи запросив би луческу супрягу? якби "во рту грибьі росли", то він запросив би Левандовські/Кейна/Саллаха/Роналду/Мессі/Суареса тощо
Про Луческу Ви питання не зрозуміли трохи
він, насамперед, запросив би таранного нападаючого, який може сам продертися.
наші ж форварди чекають м'яча на тарілочці, на жаль, півзахист простір тому ж Супрязі створити не можуть, йому час перебудувати свою гру.
Эти нападающие далеко не Блохины, Белановы и Онищенки, чтобы ждать от них результативности как таковой. Никто из них не владеет дальними ударами, например. А мячи сейчас забивают в основном за счет "раскатывания" соперника. То есть за счет той самой командной игры, которую не разглядеть даже за хорошо проанализированными цифрами: кто его знает, сколько забивал бы каждый из них при отлаженной игре всей команды. Впрочем, по Супряге у меня и сейчас особых вопросов нет...
І я вже мовчу про всіляких Нанні та Андре, за яких сплатили немалі кошти судячи по інформації зі ЗМІ.
Даже когда рейтингуют теннисистов или там шахматистов, все равно следует смотреть условия, при которых формировались показатели, лежащие в основе их рейтингов. Но чем больше на поле участников, тем менее достоверны их индивидуальные показатели. Бывают, конечно, исключения. Например, Пеле вне рейтингов. Но на то они и исключения, чтобы подтверждать правила.
Але нехай так, аналіз як у фізика-ядерника можете почитати у Смолового)
------------------------------
Це питання - загадка. Супряга в СК Дніпро, Русин в Зорі, Соль в Нідерлах, а тепер в Іспанії... всі ці гравці в інших клубах забивали (забивають) більше ніж в Динамо. Так може проблема не у нападниках. Тим більше, шо в Шахті, коли там тренером був циган, то нападника були далеко не топові, але були сильні півзахисники, які могли розтягнути суперника і викласти м'яч нападнику чуть не на порожні ворота. Важко розраховувати, шо динамівські нападники будуть забивати торбу голів, коли вся команда за матч завдає три удари в площину і в останній трентині поля гравці виглядають імпотентно.
Зараз всі хочуть, щоб дали шанс Ванату. Пам'ятаю, шо про цей шанс кричали і Русину, коли він виходив на заміну і за декілька хвилин забивав. Також кричали, шо Русина і Супрягу потрібно забирати назад, коли вони були в оренді в Зорі та СК Дніпро. Але швидко все змінювалося на критику. Тепер: "Дайте шанс Ванату, який забиває чи не в кожному матчі за дубль". Але от за основу на зборах в нього такий самий результат, як і в Беседіна, Русина і Супряги - нуль голів
-----
Все ж він зіграв у три-чотири рази менше часу.
Не сперечаюсь з Вами. Ванат дійсно не мав багато часу.
Але моя думка була в наступному: був Русин, який виходив на заміну і одразу ж забивав, всі кричали, щоб дали більше часу, йому дали більше часу, але голів більше не стало.
У Ваната дуже хороша сатистика за дубль. І на зборах він все-таки мав свою порцію ігрового часу (нехай не таку велику, як Беседін і Супряга). І я дуже хотів би, щоб Ванат за основу клепав з такою ж регулярністю як і за дубль. Але приклади того ж Супряги, Русина та і того ж Соля показують, шо нападникам важко даються голи за Динамо (в інших клубах вони ж забивали більше)
--
Як казав незабвєнний Жванецький - може щось в консерваторії підправити?..
P.S. Беседина не трогать, он большой обьем работы выполняет.
:-)
----------------------
Тут очевидна вера автора в "чудо-тренера" культивируемая в среде болельщиков - эта вера предполагает, что достаточно хорошего тренера и он сможет скомпенсировать недостатки игроков и добиться нужного результата
Если уже доводить идею до абсурда то Юрген Клопп в сотрудничестве с Гвардиолой с командой пивзавода города Шепетовка выиграют ЧУ у Динамо и Шахтера за счет своей гениальности ))))
По поводу результатов - выход в ЛЧ это уже достижение - до этого 3 года не попадали туда - это успех
Для Динамо успіх вийти в лч? На жаль, це - сувора реальність, але подумайте хто довів клуб до такого стану речей.
Вихід в групу - фарт чи ні для луческу, але для мене це лише вихід в групу лч, а не неймовірний успіх
Тогда у меня возникает вопрос, какой конкретно тренер вытащит нынешний состав Динамо Киев в полуфинал ЛЧ? Достаточно сказать фамилию, а не приводить общее теоретическое описание каким он должен быть. )))
По поводу успех/не успех , команда три года не попадает в ЛЧ, а потом с 4 попытки проскакивает - это с моей точки зрения успех, пусть даже основанный на везении.
Конечно я бы хотел, чтобы Динамо продолжало весну в ЛЧ, но нужно же смотреть на наличный ресурс. Какие основания для блестящих выступлений в Европе?
Вкотре підкреслюю, що головна проблема Динамо - це те що суркіс намагється контролювати всі процеси і в результаті вміло нічого не контролює, навіть більше контролювати і управляти взагалі не вміє. І на цю проблему неодноразово звертали увагу, але у людини інше мислення, якщо гроші його, то він і управляє. Приміром, можете пояснити нащо Динамо грало на НСК внутрішні змагання, коли відвідуваність матчів спокійно прийме стадіон Лобановського? А в умовах карантину так і взагалі можна було в Конча-Заспі грати. Нащо платити більше? "Хороший понт дороже денег"? А тепер ось так по-тихому з’їхати зі стадіону? Це нагадує хлопців у кабаку, які останні кошти витрачають заради того щоб показати загалу, що вони банкують, а на наступні посиденьки кажуть, що краще піти попити пива у парку, бо там атмосферніше))
Можливо, я почав не з того і варто було пояснити, що умовний Супряга в основі, який не може забити - це вершина айсбергу, за яким стоїть луческу, якого у свою чергу призначив суркіс. Відповідно і винен в усіх бідах він, а циган - це лише олія у вогонь
Что касаемо как правильно управлять Динамо я не знаю, нет денег попробовать )))
Суркис такую попытку оценивает в 30 млн баксов в год ---- и можно управлять.
"Ми - не футбольні скаути чи агенти, не тренери та селекціонери, а звичайні вболівальники, які просто дивляться футбол, не цікавляться всілякими задротськими коефіцієнтами, не моніторять transfermarkt.de та wyscout. "
А дальше по количеству цифр автор ( авторы) переплюнули любого из известных мне задротов.))
До речі, вас, як я розумію багато, а я ексклюзивен; мабудь "Ви" варто було б писати при "особистому" зверненні, з великої літери....)))
До речі, приємно, що перейшли на українську мову, але у наступний раз використовуйте слово "мабуТь" і "ексклюзивен" - ну якось слух ріже погодьтесь)
а стосовно мінусів, то не звик витрачати час на подібні нісенітниці, які нічого не вартують у житті
Я рад, что Вы собрались в единственном количестве, и не пишите мне "мы думаем"...
Да, ну чтоб у меня не появилась мысль, написать блог на тему: " Что означает никнейм Dynamo Kyiv Outside Otso Sürkiš ?".... Может поясните...
і на інших ресурсах аналогічні пости викладаються.
Отсо - фінське ім’я, Суркіш - прізвище) а співзвучність підкреслює негативне відношення до людини з співзвучним прізвищем, яка стала причною того що Динамо останнім часом приземлилося на колінки. Ви ж геній, мали зрозуміти, чи знов дається взнаки безпідставне розкидування словами?)
А де особисте? Я намагався триматись в межах "сарказма", окреслених Вашим першим комментом мені...
"Яке їхало, таке й здибало."
Якщо б Ви, приклали трохи зусиль, подивитись на те що я раніше писав на сайті, то зрозуміли б що....я і фінське ім’я, і пташок ... полярних, інколи можу зрозуміти...
Я не розумію тут тільки відвертого хамства...
- А люди говорят, что жить стало хуже...
- Да, но они - не специалисты!
Так много букв, табличек и работы на калькуляторе... Весь текст блога мог выглядеть примерно так: "У Динамо номинально есть нападающие."