-->-->-->
Пам’ятаю матч де коментатору допомагав Калитвинцев. Так в один з моментів, коли під час прийому від Кравця м’яч відскочив метрів на 5-7, коментатор почав емоційно запитувати щось на зразок: «Доколє?! Чи варто такого нетехнічного гравця взагалі використовувати в основі Динамо, коли він постійно демонструє брак?» На це Калитвинцев терпляче і з розумінням справи почав пояснювати коментатору і нам всім, наче Козьма Прутков: «Нє вєрь глазам своім». Тобто: «На справді Кравець дуже технічний і грамотний футболіст, багато працює, повірте мені, я його постійно бачу на тренуваннях. Просто він знаходиться в перехідному періоді між юнацьким і дорослим футболом і вчиться пристосовувати власну техніку до жорстких умов дефіциту простору і часу, по суті вчиться грати в екстремальних умовах. В даному випадку то був не прийом невдалий, а невдалий обіграш захисника на прийомі, з прокиданням м’яча у вільну зону собі на хід і все одним рухом. Коли він освоїться, то ми отримаєм класного форварда»
І таки так! Ми побачили короткий період щастя, коли Кравець створював моменти і забивав голи наче якийсь Рауль. От якби не та злощасна травма. Я у всіх своїх знайомих запитую: чи встиг Кравець закріпити ту гру, щоб коли повністю відновиться, знов міг заграти на тому блискучому рівні. Більшість схиляється, що так.
Худоб’як в Карпатах є лідером вже давно. Якось він отримав важку травму і коли повернувся через кілька місяців в гру, то нагадував бліду тінь від самого себе, здавалось, що то не професіонал, а аматор на полі. Пройшов час, Худоб’як відновився і знов став лідером команди, яскравим майстерним живчиком, гравцем збірної. Тобто маю надію, що Кравець ще набере свою форму. Я уважно слідкую за його діями при появі на полі і помічаю, що, не зважаючи на незадовільний стан, він намагається застосувати нестандартні прийоми і приймати неординарні рішення чого в ранній період не було. Аби здоров’я не підвело, а так все буде в порядку.
Тепер, в плані перехідного періоду, відбувається схожа ситуація з Ярмоленком, тобто Андрій намагається пристосовуватись до дорослого футболу, вчиться застосовувати власний технічний багаж до тих шалених швидкостей на яких він грає. А вміє він, мені здається, чимало. Достатньо подивитись на його дуже нестандартні і оригінальні ходи, прийоми, рішення, хай поки що невдало виконувані. Але ж Ярмоленку лише 20 і він лише трохи більше року працює в основній команді.
Що хотів би порадити молодим київським форвардам, для подальшого професійного росту, то це почитати спогади Юргена Клінсмана.
Я на нього звернув увагу ще на ЧЄ 1988. То був швидкісний, настирний, агресивний нападаючий. Коли він перебрався до Англії, то голи в нього не пішли, а його партнер бразилець (вже не пам’ятаю хто то був) не зважаючи на солідний вік забивав регулярно. У пошуках причини чому так відбувається, Клінсман почав уважно слідкувати за діями нападаючого і з подивом виявив, що висококласний бразилець (!) вже у «передпенсійному» віці залишається на полі після тренувань разом з воротарем і шліфує свою техніку (!), роблячи наголос саме на переправленні м’яча у ворота різними способами. Клінсман попросився до нього в напарники і почав працювати разом, так через деякий час результативність німецького форварда різко зросла.
Бернд Шустер перевів свого часу Вороб’я на фланг півзахисту. Тоді я подумав, що то злочин, натомість треба було підказати Вороб’ю як подолати певний бар’єр у нереалізації моментів шляхом відточування тих технічних елементів, що не виходять. Наприклад, якби після командних тренувань форвард залишався і тренував виходи один на один, то після 100, 500 чи 1000 повторів перестала б бути проблемою типова для Вороб’я ситуація: не вміння завершити голом віхід сам-на-сам.
Але з іншої сторони, чи має головний лікар вчити молодший медичний персонал робити уколи чи ставити банки. В першу чергу шліфування індивідуальної майстерності то є справа самих футболістів, то - їх хліб, їх професіоналізм, основа їх успіху у футболі.
А тренироваться после тренировки сейчас не модно, лучше на дискотеке погудеть.
Молодой Олег тоже имел проблемы с реализацией (как это не удивительно). Помог ему Евгений Рудаков. Маститый голкипер попросил Блохина после тренировки остаться и помочь отработать Рудакову прием мяча: Олег бьет - Рудаков ловит (вратать сказал что удар в один из углов - его слабое место). Прошло время и мы получили красу и гордость, обладателя золотого мяча, ОЛЕГА БЛОХИНА которого мы все знаем сейчас. Только спустя годы Блохин понял - Рудаков помогал не себе, он помогал молодому Блохину поверить в себя и отработать реализацию голевых моментов, завершающий удар. Так что автору темы - респект и полная поддержка.
От себя добавлю. Судя по комментариям футболистов ДК, Газзаев НЕ приветствовал, если игроки оставались после тренировки. Отсюда нереализация моментов Ярмолой, отсюда Гусев уже больше не бьет штрафные...
Блоха до самой пенсии был одноногим футболистом
то чего унего НЕбыло и ему НЕ дано (тренерство) уже никогда НЕ будет, увы такова жизнь
а одноногим он был безотносительно от меня или от Вас - это просто факт
по-друге, немає прямо пропорційної залежності між класом футболіста та якістю його мемуарів
И обижаться не стоит, а стоит прежде всего думать - особенно, когда выносишь свои мысли "на бумагу"!
то розташуйте за рівнем майстерності та рівнем інтелекту гравців Пеле, Марадону, Круїффа та Герда Мюллера
і коли у Вас порядки виявляться різними :), то задумайтеся ад своїм некоректним питанням до автора блоґу
Скажите , а может ли быть у олигофрена голевое чутьё ? Или виденье поля .
А представьте если он еще и мандраж поймает ?
чи не так? :)
Кроме вашего глубокомысленного "хе-хе", у нас (впрочем как всегда) не видно точек соприкосновения. И ведь это - прекрасно! Вы не находите?
але в даному конкретному випадку ми могли б дійти спільного висновку
тільки якщо будемо міркувати коректно й логічно