Моя олімпійська смартопедія. Хокей на траві

Хтось дарує людству ідею колісного транспорту, а сам продовжує мандрувати верхи на віслюку. Хтось знаходить золоту жилу в горах Клондайка, та пропиває все, що розкопав, і проводить залишок життя у злиднях. У спорті все може не надто драматично, та теж вистачає парадоксів. Ось футбол народився в Англії, а скільки разів збірна цієї країни вигравала світовий чемпіонат?

Вірно, один раз, і мабуть тому, що грали вдома. А олімпійське "золото" востаннє доплило до їхніх островів більше 100 років тому.

І у хокеї на траві, що теж з"явився на світ у Туманному Альбіоні, історія дуже схожа. Щоправда, на перших Олімпіадах брити домінували, але дуже швидко капітулювали перед новими фаворитами. І для англійського прайду такий удар був не кудись, а в найбільш незахищене місце. Бо законодавцями мод у трав'яному хокеї стали індуси і пакістанці - представники "заднього двору" колишньої імперії.

Саме індійська збірна на Олімпіаді 1936 року в Берліні слідом за чорношкірим американським легкоатлетом Джессі Оуенсом вщерть зруйнувала міф про непохитну міць і непереможність білої раси, розтрощивщи господарів з непристойним рахунком - 8:1. Не знаю, чи дивився цю гру бісноватий фюрер, та в будь-якому разі настрій в нього мав бути таким, як у одного сучасного фюрера під час перегляду відео з російським триколором, розчавленим українським танком у Лимані (Куп'янську, Ізюмі, далі буде Херсон).

Після війни дві країни Південної Азії продовжили свою гегемонію; навіть індо-пакістанський інцидент, про який писав Володимир Висоцький, не міг завадити. А змінилося все у 70-80-х роках, коли якийсь розумник запатентував штучне покриття для хокейних полей. Ось тут азіати й схопились за голову: грати на такому покритті зручніше й швидше, але ж і коштує воно дуже й дуже недешево. Тому й панують сьогодні у трав'яному хокеї (де вже нема й натяку на траву) австралійці, голландці, бельгійці та німці. А що робити незаможним індусам? Шукати Клондайк у Гімалаях?

Євген Шрайман

P.S. На літері "Х" я і ставлю крапку (чи, може, кому?) у своїй смартопедії. А тим, хто зі мною мужньо добрався до фінішної стрічки бажаю, щоб у вашому житті все було на літеру "Ч" - чудово.

Автор: (eugene01)

Статус: Наставник (2204 комментария)

Подписчиков: 4

Комментировать