Вітаю вас шановні уболівальники!
Думаю вам буде цікаво прочитати матеріал з офіційного сайту UEFA.com, присвяченний Алексу Фергюсону і його кар'єрі в "Манчестер Юнайтед", одночасно згадуючи інших наставників, чиї імена асоціюються у вболівальників з одним клубом.
Згадуючи події фіналу Ліги чемпіонів УЄФА 1999 року, автор переможного гола Оле-Гуннар Сульшер відзначав, що першим, хто забув про святковий настрій і переключився на думки про майбутні випробування, був наставник "Манчестер Юнайтед" Алекс Фергюсон.
Поки Рой Кін, Девід Бекхем і решта хлопців святкували неймовірну перемогу над "Баварією" Фергюсон розмірковував над тим, як розвинути досягнутий успіх. "Коли перемагаєш у Лізі чемпіонів, саме час організувати справжній бенкет, але першим з вечірки йде тренер. Він трохи розслабиться, але вже наступного ранку думає про новий сезон, - підкреслив Сульшер в інтерв'ю UEFA.com. - Це одна з характерних рис Фергюсона - він ніколи, ніколи не буває повністю задоволеним і завжди думає про завтрашній день".
Гарантувавши собі путівку в 1/8 фіналу поточної кампанії Ліги чемпіонів, "МЮ" має всі шанси завершити рік в ранзі лідера англійської Прем'єр-ліги, а відтак, завдання 68-річного шотландця не змінилися. У неділю Фергюсон встановив новий рекорд перебування на чолі клубу, випередивши Метта Басбі.
Наразі сер Алекс керує "МЮ" протягом 24 років, одного місяця і 15 днів, що на два дні перевершує термін, протягом якого з жовтня 1945-го по січень 1969-го, а також із грудня 1970-го по червень 1971-го з "червоними дияволами" працював Басбі.
За цей час підопічні Фергюсона двічі перемагали у Лізі чемпіонів, завойовували Суперкубок і Кубок УЄФА, 11 раз ставали чемпіонами Англії та вигравали 5 національних кубків. Сульшеру, який тільки починає свою тренерську кар'єру, можна лише позаздрити - найкращого вчителя на цьому непростому поприщу уявити складно. "Вважаю, це питання ентузіазму та бажання постійно досягати максимуму, - відзначив колишній нападник "МЮ". - Крім того, потрібно мати дух переможця".
"Спостерігати за Фергюсоном - одне задоволення. Він ніколи не панікує, якщо щось йде не так. Коли ти програєш декілька матчів, він все одно вірить у своїх гравців, у вибудувану систему, у своїх помічників та власні принципи. Думаю, що це приходить тільки з досвідом", - додав Сульшер.
Після трьох років на чолі резервістів "МЮ" колишній форвард збірної Норвегії у січні 2011 року очолить "Мольде". За його словами, тренерське довголіття і досягнення Фергюсона мають служити зразком для наслідування будь-якому починаючому фахівцю.
Тренери-старожили
За 56 років існування УЄФА історія знала й інші прецеденти тренерської відданості. Наприклад, француз Гі Ру керував "Осером" рекордні 44 роки (1961-2005); Валерій Лобановський віддав чимало років київському "Динамо" (1973-1990 та 1997-2002); Фоппе де Хан майже всю кар'єру присвятив "Херенвену" (1985-2004). Утім, наразі всього кілька фахівців можуть зрівнятися зі знаменитим шотландцем за кількістю років, проведених в одній команді. UEFA.com розповідає про чотирьох тренерів, які відпрацювали на своїй посаді не менше десяти років і продовжують залишатися на передовій.
Ронні Мак-Фолл, "Портадаун" (Північна Ірландія), з 1986 року
Мак-Фолл очолив "Портадаун" 21 грудня 1986 року (за півтора місяці до цього Алекс Фергюсон приступив до роботи з "Манчестер Юнайтед") і став одним із найуспішніших тренерів в історії північноірландського футболу. Мак-Фолл, який виступав за "Данді Юнайтед" на позиції захисника, привів "Портадаун" до чотирьох чемпіонських титулів, перший з яких здобув у 1990-му. Це була безпрецедентна подія, адже провінційний клуб порушив традиційну гегемонію "Лінфілда" й "Гленторана".
Арсен Венгер, "Арсенал" (Англія), з 1996 року
"Який такий Арсен?" - запитували британські таблоїди, коли у вересні 1996 року французький фахівець прибув до Лондона з японського клубу "Нагоя Грампус Ейт". Утім, незабаром скептики замовкли. За 14 років роботи з "канонірами" Венгер тричі вигравав Прем'єр-лігу, чотири рази - Кубок Англії, а також виходив з командою у фінали Ліги чемпіонів та Кубку УЄФА.
Юрій Ходикін, "Динамо" Бендери (Молдова), з 1999 року
Екс-голкіпер разом з "Динамо" пройшов шлях від другого дивізіону до еліти молдавського футболу, де команда виступає з 2005 року. Незважаючи на скромні фінансові ресурси підопічні Ходикіна за підсумками кампанії-2008/09 посіли високе п'яте місце і стали авторами головної сенсації сезону, обігравши в Тирасполі чемпіона країни "Шериф".
Томас Шааф, "Вердер" (Німеччина), з 1999 року
Усе футбольне життя Шаафа пов'язане із "Вердером", в якому він опинився у 1972-му у віці 11 років. У ролі гравця німець двічі вигравав з бременцями чемпіонат країни, а також перемагав у Кубку кубків-1991/92, а в 1999-му був призначений на посаду головного тренера. Через п'ять років "Вердер" під його керівництвом переміг у бундеслізі, а в сезоні-2008/09 дійшов до фіналу останнього розіграшу Кубку УЄФА, в якому поступився донецькому "Шахтарю".
Варто згадати:
Пабло Корреа ("Нансі", Франція, з 2000 року)
Девід Мойєс ("Евертон", Англія, з 2002 року)
Пекка Люскі ("Марієхамн", Фінляндія, з 2002 року)
Нанне Бергстранн ("Кальмар", Швеція, з 2003 року)
©UEFA.com 1998-2010.
тренерской деятельности поменялись президенты клуба...И менялись ли вообще...
учетная запись этого пользователя была удалена
тренерской деятельности поменялись президенты клуба...И менялись ли вообще...
Сегодня подавляющее большинство болельщиков не довольны владельцами клуба, но это не мешает МЮ играть в суперфутбол.
спасибо...