24 грудня 1991 року мене було призвано на строкову службу. Служити мені довелося на Волині у місті Луцьку. Спочатку було трошки важкувато, як мабуть і всім на початку служби. А потім дедалі ставало легше.
Прийшла весна 1992 року, я вже трохи обтерся у солдатській службі. Навіть трошки вивчив місто Луцьк.
Найперше що я знайшов, це, звичайно же, стадіон "Авангард" - місце де проводить матчі місцева команда "Волинь". На той час - це команда вищої української ліги. Я щиро заздрив луцьким уболівальникам, адже вони зможуть бачити матчі найсильніших українських команд.А ще недавно луцьке "Торпедо" вигрібало повну авоську в Хмельницькому від нашого "Поділля". Да-а, везе ж комусь. Ми так і в першій лізі, а лучани у вищій. Ну то таке, як говорив тодішній тренер "Волині", а перед цим і нашого "Поділля" Мирон Богданович.
Матчі першого чемпіонату України проводилися двічи на тиждень. Один із них був у будні, а другий на вихідні дні. І в ті дні що були вихідними, я старався обов"язково потрапити в звільнення щоб сходити на футбол.
Перший матч у Луцьку в першому чемпіонаті України я пропустив, бо це був будній день. "Волинь" виграла в "Дніпра" Дніпропетровськ і наступного дня офіцери були збуджені і в курилці радісно згадували перепетії того матчу . Я стояв поруч, слухав їх, заздрив і твердо вирішив, що обов"язково піду на футбол.
І ось настали вихідні дні, вже не згадаю точно субота була чи неділя, але точно знаю, що перший матч на який я потрапив у Луцьку це була гра "Волинь"- "Зоря" Луганськ. Нащастя я потрапив у звільнення і пішов на футбол. Прийшовши зазделегідь до початку матчу, я вистояв чергу, купив квиток і пішов на стадіон. Чи то вдала гра лучан у першому домашньому матчі, чи то радість вболівальників від того що їх команда грає у вищій лізі спонукала їх заповнити вщент трибуни стадіону "Авангард".
Народ сидів у проходах, на руках один в одного. Короче кажучи, на стадіоні не було де яблуку впасти. Рахунок 2-0 на користь господарів зафіксував безмежну радість місцевих вболівальників, а мені дав можливість відчути ейфорію від того,що нарешті вдалося відірватися від сірих армійських буднів.
Потроху я ставав вболівальником "Волині". Я вже знав склад команди. Класний голкіпер Михайло Бурч, який крім своїх основних обов"язків ще й бив пенальті. Захисник Антонюк був столбом оборони, такий собі Франко Барезі луцького розливу. Півзахисник Андрій Федецький номер вісім, батько Артема Федецького, улюбленець вболівальників. Моторчик. Скільки він пробігав за матч - одному Богу відомо. Нападаючий був в них Дикий. Ні, він нормальна був людина, прізвище в нього таке - Дикий. А ще запам"ятався лівий півзахисник Любомир Вовчук. Якщо ви ніколи не бачили його гру, то пригадайте Олега Гусева в його кращі часи - то буде Любомир Вовчук. Ну і тренер. МБМ. Мирон Богданович Маркевич. Людина яка подарувала щастя хмельницьким вболівальникам у 1988 році.
Я відвідав ще декілька матчів "Волині" і з нетерпінням чекав коли ж вони будуть приймати моє улюблене київське "Динамо". Матч мав відбутися навесні, але був перенесений з невідомих мені причин (тепер я розумію,що це трапилось тому що кияни грали у Кубку Чемпіонів і мали грати чи то з "Бенфікою" на виїзді чи то із "Спартою" вдома). Матч з "Динамо" відбувся у червні. І на моє нещастя то був будній день. Я навіть точно пам"ятаю що була середа.
Моєму горю не було меж. Я ж не зможу потрапити на матч! Але нічого не можливого не має, тим більше для затятого фаната "Динамо" Київ. Я втік в самоволку! Нечувана зухвалість для солдата який прослужив трохи більше ніж півроку. Я знав чим ризикую, але пропустити матч з "Динамо" Київ я не міг ніяк! Пішов у формі, де ж мені було взяти цивільний одяг. Нащастя мені не зустрівся на шляху жоден патруль, і я якимось дивом придбавши квитка, а якщо точніше то попросив якогось мужика який стояв найближче до віконечка каси, потрапив на стадіон. Це було неймовірно.
До початку матчу було більше ніж півгодини, а трибуни були заповнені вщерт, і ще біля кас товпилося стільки ж як вже сиділи на стадіоні. Я вже мав власне улюблене місце, це на протилежній трибуні від того де футболісти виходять на поле. Пішов туди і потиснувши сусідів, сів на краю лавочки. Футболісти "Волині" ще проводили передматчеву розминку, а динамівці вже побігли у підтрибунне приміщення.
Вихід футболістів на поле під рев трибун та футбольний марш заставив серце битися ще сильніше. Матч розпочався і за повної ігрової переваги "Динамо" невдовзі було забито перший гол у ворота "Волині". Не можу згадати автора гола, але точно знаю одне що на стадіоні була мертва тиша, лише я скочив зі свого місця радісно крича "Го-о-ол!" .Сусіди скоса на мене подивилися, але мовчки проковтнули цю образу. Мабуть пробачили мене, так як солдат на Волині любили і завжди приязно ставилися до них. Наприкінці першого тайму кияни забивають другий гол. Я би міг себе поводити спокійніше, зміг би себе заставити це зробити, але ж гол забив МІЙ ЗЕМЛЯК, мій СЕРГІЙ КОВАЛЕЦЬ !!!
Радості моєї не було меж. Ось уже і сусіди не стали терпіти, декілька чоловіків зробили спробу прогнати мене з трибун, але інші чоловіки вступилися за мене і не дали цього зробити. Я став гаряче всім присутнім пояснювати що більше життя люблю "Динамо" Київ, що Сергій Ковалець мій земляк, гордість хмельницького футболу. З мене взяли слово що я більше не буду так себе поводити і дозволили надалі спокійно дивитися матч.
Тому коли у другому таймі кияни забили третій гол, я не подав ніяких ознак своєї присутності на стадіоні. На радість місцевої публіки, на вигляд неуклюжий, Дмитро Топчієв забив за короткий час два голи і трохи підсолодив гіркоту поразку. 2-3 з таким рахунком закінчився той матч, а я чимшвидше побіг до себе в частину.
Вже в наступному сезоні я пішов в звільнення і пішов на матч "Волині" з "Динамо", в якому мої улюблені кияни перемогли 2-0 і один з голів Сергія Реброва я і зараз бачу перед очима, з розвороту , з льоту , в самісінькій кут !
Після матчу я нікуди не поспішав і очікував появлення своїх улюбленців біля автобуса "Ікарус", в якому кияни мали їхати в Рівне в аеропорт. Я хотів побачити Сергія Ковальця. І ось кияни виходять і прямують до автобуса. Я бачу Леоненка жуючого жвачку, солідно виходить Йожеф Сабо, а ось і він, мій Сергій Ковалець.
Я підбігаю до нього :"Сергей, здравствуйте, я из Хмельницкого. Здесь служу и специально приходил за вас поболеть! " На що футболіст посміхнувся і каже: " Я не Сергей, твой Сергей следом идет".
Ось такої! Оце так халепа! І справді через декілька секунд я упізнав свого Сергія ! Я до нього. Сам радію, щасливий. Сергій подякував мені за підтримку, а я йому сказав що він наша гордість, що Хмельницький пишається ним.
P.S. Пройшли роки. І ось уже у другій українській лізі хмельницьке "Поділля" приймало "Шахтар-2" (а може й "Шахтар-3", не скажу точно хоча це й не має особливого значення), після матчу йду собі на службу, і бачу як біля автобуса "Шахтаря" стоять молоді гравці команди і біля одного з них стоїть огрядний такий дядечко у якому я впізнав... кого б ви думали?
АНДРІЯ ФЕДЕЦЬКОГО!!!
Він приїхав з Луцька в Хмельницький щоб зустрітися з сином. Також була мама Артема, дружина Андрія Федецького, та його, Артемова, дівчина чи сестра. Ну я ж не міг пройти просто так повз них!
Я підійшов, привітався. Звернувся до пана Андрія із словами, що пам"ятаю його гру, що я служив срочку у Луцьку і ходив на матчі "Волині". Йому, звичайно же, було дуже приємно. Він подякував мені і сказав : "А ось це мій син, Артем". На що я висловив побажання щоб Артем став гравцем не гіршим ніж батько. Як ви бачите Артему це вдалося і він навіть перевершив свого батька, зірку луцької "Волині" середини 80-х - початку 90-х років, Андрія Федецького.
P.S.-2. А гравцем котрого я прийняв за Сергія Ковальця був Віталій Пономаренко. Вони насправді були трохи схожі
Передаю свої відчуття. Ось і все.
Яку мету мають вірші ?
Автор пише про свої відчуття. Своє бачення життя
Поки є інтернет і поки служу в цьому місці - можу це робити.
Де я буду завтра, чи буде там інтернет не відомо.
Тому й поспішаю.
Але ваше зауваження слушне.
Иабуть я візьму до уваги вашу пораду
Вбили конкурента...
PS Він мене не блокував. Цікаво чи Ви на це спроможні.
Коаал, до речі, жодного разу не був на футболі. Жодного! Що не завадило йому строчити свої мемуари. Він і зараз продовжує це робити в Ютьюб.
А я пишу про те що бачив на власні очі. Про свої емоції та переживання.
Хтось у моїх постах впізнає себе, хтось буде вважати мої Пости коаалівщиною. То ваше право.
Не збираюсь нікого ні в чому перекрнувати
Дякую вам за коментар.
На момент коли я його побачив, вам хтось поставив "мінус", я поставив "плюс", щоб вирівняти становище.
Дякую вам ще раз
Я просто бачив що Ви з цим персонажем з моєї аватарки не товаришували. А в текстах певна схожись. Дивує...
Де ви бачили схожість я також не знаю. То ваше бачення.
Мої колеги на Айспірті вважали що ми з ним абсолютно різні. Лише декілька вбачали якусь схожість.
Ви погано вивчали "творчість" команданте.
Рекомендую в ЖЖ знайти твір Костенка Александра Аоександровича під назвою "Любовь?А то или дело бьіло в Бериславе".
Якщо і після цього ви будете стверджувати що ми з Коалом брати близнюки, то я вже не зможу нічим вам заперечити
Дякувати Богу, що він залишився дивим і мати його ОКА (Олійник Клавдія Афанасівна) також.
Зараз він в безпеці. Живе на Чернігввщині у брата. Заробляє на життя Ютьюбом.
Особисто я вважаю нас повними антиподами. Як містер Фьорст та містер Секонд із фільму "Людина із бульвару капуцинів"
Передаю свої відчуття. Ось і все.
Яку мету мають вірші ?
Автор пише про свої відчуття. Своє бачення життя
Тому я хочу перенести все на іншу платформу.
В свої Пости я вкладав дуже багато чого, щоб дозволити їм просто так зникнути
Суди переношу тому, що після війни хочу все роздрукувати на принтері, добавити туди свої вірші і зробити все у формі книги та залишити все для доньки.
Раніше писав щоденник, але з початком ввйни не в змозі це робити
Саме КоААл змусив мене писати.
Тоді, в 2015, на АйСпірті, він організував змагання блогерів. Мені подобалось читати їхні Пости. Там шикарні речі були. Найбільш мені заходили Кілгор та yayapapa
Були й інші шикарні автори Цвирк, slepoy pew, Кіт Кляпавція, містер Пікавк та інші.
А Пости КоААла мені не подобались. Я не бачив там душі. Тому, в противагу йому, я почав писати.
Згодом він у середовищі блогерів АйСпірту виставив себе посміховиськом і втік звідти.
А там почали з'являтися спвльноти "Епос КоААллевала" тощо.
Із всіма блогерами я підтримую зв'язок. З багатьма зустрічався. Але, нажаль, там уже ніхто з нормальних авторів нічого не пише.
АйСпірт потроху вмирає
=========================
І тому Ви разом вирішили вбити і цей ресурс. У нього не вийшло, а Ви продовжуєте недороблене, недоробленим...
В мене інша точка зору.
Поки є Аркадьєв, Зельонка, Борщов, колонка Тищенка та інші - нічого шурікам не загрожує.