Минулий тиждень спортивні ЗМІ, експерти та вболівальники провели разом із національною збірною України, яка на Євро-2024 вирішувала завдання виходу в плей-
На жаль, продовжити виступи в Німеччині після групового етапу підопічним Сергія Реброва не судилося. Продемонструвавши чи не найкращу свою гру на турнірі в заключному турі, «синьо-жовті» все ж таки вимушені були скласти зброю.
Виліт нашої команди, зважаючи на підсумкові турнірні показники, став унікальною подією в історії континентальних форумів. Але у вітчизняному медіапросторі від того веселіше не стало.
НЕВТІШНІ РОЗКЛАДИ
Ще до вирішального двобою з Бельгією преса та фахівці підходили з обережністю в прогнозах щодо подальших перспектив українців на цьому Євро.
Після розгромної поразки від румунів на старті турніру (0:3) у ЗМІ взагалі були серйозні побоювання щодо можливого повторення ситуації Євро-2016, коли третій поєдинок для українців вже нічого не вирішував. Однак цього разу все склалося набагато краще, й шанси на вихід у плей-офф у команди залишалися за будь-якого результату матчу з бельгійцями.
«Єдина можливість не залежати від результатів конкурентів – виграти, і це, мабуть, головне, про що мають думати представники нашої команди перед зустріччю у Штутгарті, – констатував напередодні матчу Михайло Цирук на сторінках Хsport.ua. – По-хорошому Україна має грати на перемогу, проте тут все залежатиме від того, наскільки наші бажання співпадуть з нашими можливостями» (26.06.24).
Чимало уваги в українському інформаційному полі приділялося й доволі прогнозованій мировій у поєдинку інших наших конкурентів – Словаччини та Румунії.
Про можливий «договорняк» навіть надходили новини від румунської сторони. Наприклад, колишній футболіст збірної Румунії Денуц Лупу заявляв, що команда його країни, буцімто, вже досягла згоди зі словаками... Адже цей результат гарантовано дозволяв одним та другим кваліфікуватися у плей-офф і залишити за бортом когось із пари Україна – Бельгія.
За його словами, обом збірним безглуздо ризикувати в ситуації, коли нічийний результат влаштовує їх. Окрім того, ніхто не зможе довести подібну змову. Прецедентів вистачає – на Євро-2004 аналогічним чином зіграли Швеція та Данія, відсіявши Італію.
«Ми кваліфікуємось до плей-офф, зігравши внічию зі Словаччиною. Про все вже домовилися, було б прикро, якби хтось із нас не вийшов із групи. Навіщо ризикувати? Було б соромно! На такому рівні гравці дуже добре все розуміють! Навіщо нам проблеми?» – наводив слова Д.Лупу Obozrevatel.com (25.06.24).
Додав перцю й відомий статистичний портал Opta, оцінивши шанси команд групи Е на вихід у 1/8 фіналу.
«Очікувано найбільший відсоток на успіх мають дві збірні – Румунія (84.07%) та Словаччина (82.62%), яким достатньо досягти нічийного результату в матчі між собою, щоб здобути путівку до плей-офф турніру», – наводить дані OptaJose (26.06.24). Цікаво, що на думку його ж аналітиків, збірні України (61.49%) та Бельгії (68.06%) мали майже однакові шанси.
У будь-який інший результат у Франкфурт-на-Майні, окрім нічиєї, не вірили ані в українському журналістському середовищі, ані в таборі української збірної. Всі розуміли, що перекладати відповідальність на інших було недоречно – «синьо-жовті» самі завели себе в таку ситуацію. Те, що конкуренти отримали можливість для потенційної «змови», – виключно наші проблеми, які випливали з наших же результатів на цьому турнірі.
До того ж Україна ще мала варіант аби виправити турнірне становище самостійно, й ця обставина остаточно позбавляла будь-якої можливості нарікати на щось у бік опонентів. Абсолютно адекватно оцінював те, що сталося, й Сергій Ребров, заявивши, що все цілком заслужено.
«Звичайно, ми розуміємо, за яких обставин пройдемо далі. Але дуже важливо думати про перемогу, – зазначав наш керманич на передматчевій прес-конференції (Uaf.ua, 25.06.24). – Я не знаю, що думають бельгійці, як вони будуть грати. Ми намагаємося підготувати своїх футболістів до будь-яких сценаріїв.
Якщо ми посядемо четверте місце із чотирма очками, значить ми заслуговуємо на нього. Якщо подивитися на матч Хорватія – Італія, то обидві команди достойні були вийти у плей-офф. Але такий регламент змагань, ми маємо підлаштовуватися. І тому нам потрібно думати не про чотири очки, а про те, як обіграти збірну Бельгії» (Uaf.ua, 25.06.24).
КЛЮЧІ ДО ГОЛОВОЛОМКИ
Серйозно замислитися тренерському штабу дійсно було над чим. Адже напередодні стало відомо, що відразу два ключових виконавці – Віктор Циганков і Михайло Мудрик – не допоможуть команді через ушкодження. Відсутність найсильніших вінгерів фактично виключала флангову гру, як основу. Але рішення було знайдене. Цікаво, що воно майже співпало з прогнозами ЗМІ та експертів.
За їхнім переконанням, Україна навряд чи змогла б грати проти Бельгії першим номером. Тому насамперед потрібна була максимальна концентрація в обороні. Зокрема, в п’ять захисників (із трьома центральними), зі ставкою на простоту та надійність у всьому, починаючи від вибору складу та закінчуючи діями кожного гравця в кожному окремому епізоді. Така тактика для українців не була новою й раніше неодноразово приносила дивіденди.
«Синьо-жовті» досить переконливо почувають себе у контратакувальному режимі, – нагадав Олекса Бик із Football24.ua (26.06.24). – Хейтери порвуть за такі слова, однак середній і низький блок Реброва стримав майже всіх топ-суперників – наша команда розписала нічиї з Німеччиною (3:3, 0:0), Англією (1:1) та Італією (0:0, хоча могли й виграти). Єдиним провалом став поєдинок у Мілані, де збірну переїхали після виснажливого матчу з британцями.
Що найбільш важливо, Україна не грає в тупий «автобус». Навпаки – тактика Сергія Реброва по-своєму смілива. «Синьо-жовті» самі провокують суперника на пресинг, витягуючи на власну третину й виходячи з-під тиску через короткі комбінації» (Football24.ua, 26.06.24).
А добре знайомий із бельгійським футболом, колишній легіонер «Гента» та екс-захисник збірної України Ігор Пластун в інтерв’ю «Українському футболу» взагалі влучив у ціль своїм передбаченням.
«У матчі Україна – Бельгія розподіл шансів на перемогу я б назвав класичним: 50 на 50. На папері фаворит Бельгія, але у команди Сергія Реброва точно будуть шанси і якщо вони їх реалізують, то мають всі передумови перемогти. Я не виключаю варіанту того, що ми дійсно побачимо схему подібну до тієї, що була у товариській грі проти Німеччини, тобто саме з п'ятьма оборонцями. Тоді Україна показала, що вміє грати на результат, хоча 0:0 з Бельгією нам мало чим допоможуть (Ukrfootball.ua, 25.06.24).
…Знаєте, навіть якщо Україна буде діяти з п’ятьма захисниками, то можливий варіант з двома форвардами. Взагалі ж, пара Яремчук – Довбик виглядає дуже загрозливо. Рома й Артем уже демонстрували, що між ними є дуже хороша взаємодія, пригадати хоча б гру проти Боснії і Герцеговини у плей-офф до Євро-2024 (2:1, Довбик забив вирішальний гол з передачі Яремчука)». (Ukrfootball.ua, 25.06.24).
НЕ ВИСТАЧИЛО ТІЛЬКИ ГОЛІВ
У підсумку, з огляду на вимушену відсутність основних вінгерів і схему в п’ять захисників, яку тестував тренерський штаб у спарингу з німцями, в Штутгарті ми отримали на виході формацію складу без намагань «заткнути дірки» на флангах атаки. З доречним використанням наявного набору найсильніших гравців, у тому числі й з двома нападниками.
І за це тренерський штаб отримав великий плюс від преси, що, треба визнати, побачити настільки сміливий крок у вирішальному протистоянні з третьою збірною в рейтингу ФІФА не чекала.
«Сергій Ребров здивував стартовим складом. Ну, нам так здалось, у будь-якому разі, хоча й із інформацією щодо травм Мудрика та Циганкова можна було очікувати на зміну тактичної моделі. Але щоб узагалі без флангових гравців у атаці – це сильно. Ще й із парою нападників на вістрі, що для нас узагалі непритаманне. Але ж спрацювало!» – захоплювався автор Football.ua (27.06.24).
Схема 5–3–2 не зробила оборону «синьо-жовтих» низькою. Україна знаходила ситуації для високого пресингу, до якого Бельгія раз-по-раз виявлялася вразливою. Важливу роль виконували форварди, котрі створювали тиск на першій стадії, змушуючи суперника віддавати передачі в боротьбу та втрачати м’яч.
У свою чергу підопічні Реброва не боялися розігрувати коротко та починати атаки, свідомо витягуючи суперника в пресинг. Наші гравці спокійно працювали під тиском, намагаючись зберегти володіння. Ідеї були, не вистачило лише голів.
«Україна не вийшла в плей-офф Євро-2024, ставши першою командою в історії, яка вибула з турніру, незважаючи на те, що набрала чотири очки. Проте матч заключного туру групового етапу проти Бельгії збірна України провела надзвичайно якісно й цілком могла розраховувати на вдалий результат. «Синьо-жовті» мали справді хороші моменти, але не реалізували їх», – акцентує аналітичний відділ УЄФА, розбираючи нульову нічию в Штутгарті. (Uefa.com, 27.06.24).
Показово, що навіть бельгійська преса, огляд якої традиційно надає Footboom1.com, вважає, що їхня команда банально відскочила. Україні ж дісталося багато приємних слів. Команду Реброва хвалили за волю до перемоги та хорошу гру, а також зазначили, що українцям має бути прикро не пройти в наступний раунд із чотирма очками.
«Сьогодні воротар зіграв вирішальну роль та виправдав довіру Тедеско. Саме Кастельс став найкращим гравцем матчу в збірній Бельгії, що ясно говорить про те, як ця гра складалася для команди Тедеско», – аналізує гру популярне бельгійське видання Sporza (27.06.24).
«Щонайменше три рази українці могли забити гол, якби не чудова гра Кастельса. Воротар допоміг зберегти нулі на табло, але у матчі з Францією буде ще складніше. І тут Бельгія не буде фаворитом», – такий самий висновок робить видання Voetbalnieuws (27.06.24).
Важливо, що поєдинок із бельгійцями та виступ у Німеччині загалом, попри невтішний підсумковий результат, вдостоївся високої оцінки від вітчизняних експертів. На відміну від більшості вболівальників, котрі на емоціях критикували команду та її тренерів за припинення боротьби вже після групового етапу, вони виважено поставилися до підбиття підсумків.
«Бельгія – одна з найкращих збірних Європи, але саме Україна була ближче до перемоги. По створених моментах ми переграли сильного суперника. Їдемо додому, але з високо піднятою головою, адже також набрали чотири очки, боролися до останніх секунд, – зокрема вважає відомий фахівець Сергій Ковалець (Footboom1.com, 27.06.24). – Два матчі команда Реброва точно може занести собі в актив. У нас хороша збірна, є майбутнє».
Схожим чином висловився і експерт В’ячеслав Заховайло, думку якого традиційно ретранслює сайт Dynamo.kiev.ua: «У мене немає претензій до Сергія Реброва. Матч проти Бельгії, тактична схема і плану «А», і плану «Б» були на високому рівні. Я впевнений, що Ребров відповідає топ-рівню.
Життя триває. Те, що нас не знищить, нас тільки посилить. Україна на Євро швидше всупереч, ніж закономірно. Те, що ми на Євро, це вже великий успіх. У країні війна. Занадто завищені очікування… Треба нам усім прибрати емоції… Команда в нас молода. Є ще ресурси на наступний відбірний цикл» (Dynamo.kiev.ua, 27.06.24).
Показово, що за виступи на турнірі в Німеччині «синьо-жовтим» особливо подякував Президент України Володимир Зеленський. Він відзначив важливість згуртованості нації та взаємної підтримки, а також висловив упевненість, що наші великі перемоги попереду.
«Сильна нація та, яка зберігає єдність і підтримує одне одного завжди. І в часи поразок, і в часи перемог. Сьогодні ми дякуємо збірній України з футболу. Попри невтішний результат, ви билися за нашу країну. Наші великі перемоги попереду! Перемоги України. А поки тримаймо удар, підіймаймося, щоб рухатися далі, щоб у майбутньому стати сильнішими!» – написав голова держави у своєму телеграм-каналі (Interfax.com.ua, 27.06.24).
ТРЕНЕРСЬКІ АРГУМЕНТИ
У цьому контексті незрозумілими є нападки на головного тренера національної команди. Частина публіки в коментарях і соцмережах критикує Реброва, вимагаючи подекуди навіть його відставки. Подібну реакцію, зважаючи на очікування, зрозуміти можна. Але яка аргументація? Все зводиться до емоцій, а не до реальної оцінки ситуації в цілому.
Тут треба віддати належне ЗМІ, котрі гуртом, у противагу фанатській думці, кинулися на захист керманича та його команди. На відміну від найбільш завзятих своїх читачів, преса оперує фактами та підрахунками, з якими важко сперечатися.
«Ребров станом на зараз – найкращий тренер в історії збірної за результатами. Як вам такий аргумент?» – констатує Олексій Сімченко на Ua.tribuna.com (29.06.24).
За допомогою профільних статистичних ресурсів автор доводить, що з 11 наставників, які керували головною командою в десяти та більше офіційних матчах, найкращі показники має саме Ребров. У 16 іграх він здобув 8 перемог за 5-ти нічиїх і 3-х поразок, із середньою кількістю очок 1,81 за матч.
«Окрім Блохіна, який недарма казав «Я фартовий», тільки Ребров потрапив на великий турнір у першому ж своєму циклі. 2 очки в середньому за гру – тут Сергію взагалі поки що немає рівних», – вважає Сімченко (Ua.tribuna.com, 29.06.24).
У той же час журналіст ставить, мабуть, найголовніше питання – якщо не нинішній коуч, то хто?
«Штаб Реброва будує чітку вертикаль між усіма категоріями збірних. Недарма у кожній віковій групі є люди головного тренера, а ще є налагоджена та чітка комунікація, чого не було, наприклад, у того ж Петракова, – нагадує Сімченко (Ua.tribuna.com, 29.06.24). – Недарма саме Сергій наголошував, що нам треба повертати чемпіонат U-21: «Ми повинні повертати чемпіонат U-21, це дуже важливо для інституту збірних та для перехідного року гравців, бо після U-19 ми втрачаємо дуже багато футболістів».
Тобто можна стверджувати, що Ребров мислить стратегічно, а це вже великий плюс… Між керівництвом УАФ і штабом збірної повна гармонія, що з нами теж не завжди буває. Ламати це, призначаючи іншого тренера? Та ще й через рік після призначення попереднього?» (Ua.tribuna.com, 29.06.24).
З аналогічними аргументами апелює до критиків засновник і головний редактор популярного ресурсу Dynamo.kiev.ua Олександр Попов:
«У цій усій історії нападок на Реброва я не розумію. Абсолютно. Так, він відповідає за результати, за виступ команди загалом на Євро. Так, можливо, він сам спіймав зайву самовпевненість після 1:1 з Англією у відборі Євро-2024 і недостатньо приділив уваги цим усім тривожним дзвіночкам із Північною Македонією, Боснією, Ісландією, коли ми «вигризали» (27.06.24).
Але, по-перше, він вирішив завдання щодо виведення команди на Євро-2024. Вирішив! І приніс цим щастя українським уболівальникам. Чи нагадати емоції після перемоги над Ісландією у фіналі плей-офф кваліфікації? (Dynamo.kiev.ua, 27.06.24).
По-друге, в плані побудови гри, вміння мотивувати команду вже під час матчу, вміння вчасно і сміливо проводити заміни (які частенько виявлялися ефективними і робили результат!), уміння знаходити несподівані рішення (як ось із Бельгією гра в 5 захисників і 2 форварди!), які до нього можуть бути питання? І головне: а кому, якщо не Реброву, ЗАРАЗ можна довірити збірну, щоб було краще? Ну тільки якщо, звісно, розглядати реальні для нас варіанти, якщо тільки не брати до уваги, що Гвардіола й Алонсо ночі не сплять, а тільки чекають, коли їм дадуть потренувати збірну України. Хто? Конкретно. Прізвища». (Dynamo.kiev.ua, 27.06.24).
Медіа впевнені, що фактично один провальний матч на Євро з Румунією не може перекреслити солідну тренерську кар'єру Реброва. В київському «Динамо», «Ференцвароші» та навіть ОАЕ – він всюди виводив команди на новий рівень, вигравав трофеї та заробляв унікальні досягнення, яких багато років не було в клубах і потім не повторювали наступники. Звісно, в роботі зі збірною інша специфіка, але й на цьому плацдармі в Сергія Станіславовича вже є суттєві успіхи.
«Ребров – out? Це питання чомусь дуже багато зараз підіймається в медійній площині. Для мене воно взагалі не те, що не актуальне, воно – смішне, – висловився про майбутнє головного тренера «синьо-жовтих» футбольний коментатор Володимир Звєров (Dynamomania.com, 27.06.24). – Нікуди Сергій Ребров не піде з позиції головного тренера національної збірної, тому що в нього є цикл. У нього є цикл, який має завершитися чемпіонатом світу. Я сподіваюся, все-таки чемпіонатом світу: груповим турніром і хорошими результатами там уже в Північній Америці.
Ребров приходив у ситуації, коли в нас була катастрофічна ситуація у відборі на Євро. Ми вже всі забули. Пригадуємо ті думки, з якими ми зустрічали Сергія Реброва: «Ага, у нас в групі Італія та Англія. Ми нікуди не вийдемо, давайте побудуємо команду, десь посмикаємося, спробуємо нав’язати боротьбу і будемо готуватися до ЧС». Такі були думки. Де вони поділилися зараз? Зараз уже: «Жах, усе». Одна помилка у Реброва і його штабу – матч Румунія – Україна» (Dynamomania.com, 27.06.24).
Утім, цілком зрозумілий й необхідний кваліфікований захист головного тренера національної команди від емоційних, необґрунтованих закидів на його адресу не має підміняти собою фахового, детального розбору всього, із чим зіткнулася наша збірна на фінальній стадії чемпіонату Європи.
Саме на цьому наголошує, зокрема, і головний редактор порталу «Футбольний клуб» Ігор Лінник, висловлюючи доволі слушну тезу щодо необхідності проведення цієї роботи на майбутнє.
Дуже важливо, вважає він, які висновки з Євро-2024 буде зроблено саме управлінським тандемом Андрій Шевченко – Сергій Ребров і тими, хто входить до їхнього довіреного кола. Тому що лише вони, маючи необхідні компетенції, володіють найповнішим на сьогодні обсягом інформації щодо того як готувалася наша команда до турніру, із якими проблемами стикалася по ходу змагань тощо.
«Цілком очевидно, що висновки, які будуть зроблені по слідах Євро-2024, не призначатимуться для ЗМІ та широких мас. Але самі Шевченко і Ребров зобов’язані знати точні відповіді на всі ці питання, щоб зрозуміти та скорегувати коло своїх завдань на новому етапі роботи – під час підготовки до ЧС-2026, – резюмує відомий журналіст на своїй сторінці в Facebook (28.06.24). – Ми ж зможемо дізнатися про зроблені висновки за непрямими прикметами – за тим, що, куди і як піде далі».
До речі, після вильоту збірної України з Євро-2024 уже зробив першу заяву і Сергій Ребров, що звернувся до вболівальників через соціальні мережі.
«Як команда, ми ставили для себе мету і вірили в те, що ми здатні щонайменше виходити з групи до плей-офф раундів і боротися за якомога більш далекий прохід на цьому Євро. Знаю що саме цього очікувала від нас і вся країна, – цитує головного тренера Sport.nv.ua. – Я дуже шкодую, що ми не змогли досягти цього і подарувати вам більше позитивних емоцій, незважаючи на вашу підтримку і віру в нас.
Хоча ми провели два якісні поєдинки, де хлопці показали свої найкращі сторони і здобули чотири очки, саме завдяки першій, вкрай невдалій грі, ми змушені передчасно завершити наш виступ на Євро. Прикро залишати турнір на цій стадії, знаючи що ми були здатні на більше. Залишається тільки чекати і готуватися до осінньої Ліги націй і майбутнього відбору на ЧС», – написав керманич збірної України. (Sport.nv.ua, 28.06.24).
Отже, поки від цієї самокритичної оцінки нам і треба відштовхуватись. Наступні іспити вже не за горами. Якщо нічого екстраординарного не трапиться, у 2024 році «синьо-жовтим» належить зіграти ще шість поєдинків. Усі – у межах Ліги націй-2024/25, де наша команда змагатиметься у квартеті В1 разом із Грузією, Албанією та Чехією.
«Уже відомо, що першу після Євро-2024 зустріч синьо-жовті проведуть у Празі на стадіоні Epet Arena проти Албанії», – повідомляє офіційний сайт УАФ (28.06.24).
Матч запланований на 7 вересня…
«ДИНАМО»: ТРАНСФЕРИ ТА СПАРИНГИ
Якщо на Євро-2024 пристрасті вирують вже навколо плей-офф, то в Україні набирає обертів передсезонна підготовка клубів УПЛ до наступного розіграшу національного чемпіонату. Головна увага ЗМІ прикута до учасників кваліфікаційних раундів єврокубків, адже саме їм доведеться відкривати нову кампанію.
Зокрема, київське «Динамо» менше ніж за місяць, 23 або 24 липня, прийматиме сербський «Партизан» у 2-му кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів.
«Через війну в Україні діє заборона від УЄФА на проведення домашніх матчів українських команд у єврокубках у нашій країні. Ареною для кваліфікаційних матчів «біло-синіх» буде «Арена Люблін» у польському місті Люблін», – на минулому тижні кияни офіційно визначилися з місцем проведення «домашніх» поєдинків (Fcdynamo.com, 26.06.24).
А поки на клубній базі у Віті-Литовській команда Олександра Шовковського, за відсутності збірників, двома групами пройшла медогляд і занурилася в процес. Футболісти потроху набирають фізичні кондиції, підводячи себе до важкої роботи, яка чекає на них під час закордонного збору в Австрії. Майже кожного дня гравці мають по два тренування на день, і це незважаючи на спеку, що встановилася останнім часом у столиці.
«Так, у нас зараз великі навантаження, тож трохи важкувато. Але хлопці виконують усю роботу, стараються – думаю, всі готувалися під час відпустки. Зараз у нас зал більше для активації м’язів, розминки. Основна ж робота бігова, накрутити кілометраж – те що ми найбільше «полюбляємо». Думаю, з часом бігове навантаження спадатиме, і вже більший акцент робитиметься на залі та силових вправах», – зазначає захисник киян Денис Попов (Football-ukraine.com, 28.06.24).
Можуть похвалитися динамівці й черговим новачком. Український клуб домовився з бразильською «Форталезою» щодо оренди 23-річного колумбійського оборонця Браяна Себальйоса. Угода розрахована на півроку, після чого «біло-сині» матимуть право першочергового викупу трансферу футболіста. Новобранець уже займається з партнерами й поділився своїми враженнями від переходу.
«Чув про «Динамо» з дитинства через його виступи в єврокубках: впевнений, що в такій команді зможу прогресувати, як футболіст. Але це не одне із моїх головних побажань. Тому що хочу закріпитися тут і зіграти якомога більше матчів у футболці киян», – наводить слова колумбійця Footclub.com.ua (28.06.24).
Щодо трансферів «на вихід», то в таборі «біло-синіх» офіційно повідомили поки про єдиний перехід. Команду залишив Кахім Перріс. Ямайський вінгер на постійній основі перейшов до азербайджанського «Сабаха», за який він виступав протягом минулого сезону на правах оренди.
Скоріш за все, також за орендних угод, в інших колективах гратиме ще кілька динамівців. Наразі відомо, що на збори з «Зорею» вирушив захисник «Динамо» U-19 Олексій Гусєв. Крім нього, в обоймі луганців залишилися хавбеки Артем Слесар і Вікентій Волошин, котрі захищали чорно-білі кольори в попередній кампанії.
На навчально-тренувальний закордонний збір підопічні Шовковського вирушать 7 липня. В Австрії кияни проведуть низку контрольних матчів, деякі з яких уже погоджено. В суперниках – відомі імена. Перший спаринг запланований на 10 липня проти німецького «Падеборна», а 13 і 14 липня «біло-сині» поміряються силами з «Шальке 04» та «Брондбю» відповідно.
«ДНІПРО-1» ТЕЧЕ В… «ПОЛІССЯ»
А от місто Дніпро може знову залишитися без великого футболу. На межі зникнення балансує «Дніпро-1». Сумні чутки навколо команди ходили ще з весни, а наприкінці червня вони почали поширюватися ще швидше.
«Стрічка новин на сайті клубу у червні перетворилася на таку собі фан-зону подяк, де тільки і встигають сказати «Дякую!» футболістам. Вже не там Волинець і Гуцуляк, Філіппов ще не продовжував контракт через борги по зарплатні. Вчора офіційно попрощалися і з Русланом Бабенко – чергова ключова персона пішла з клубу», – перераховує втрати Obozrevatel.com (27.06.24).
До цього в «Динамо» перебрався лідер дніпрян Олександр Піхальонок, а в американський «Остін» відправився капітан Олександр Сваток. Так, повернулися з оренд Домінго Бланко та Микита Кононов, на яких раніше не розраховували. Проте основних гравців, які створювали минулий сезон і вели боротьбу за чемпіонство, майже не лишилося. А брати нових якісних футболістів складно – команда досі під дією трансферного бану.
«У нас є кошти, але на весь сезон їх не вистачить. Так, можна намагатися боротися за групу єврокубка, можна продавати лідерів, які залишаються на контракті, але чи є сенс битися в агонії? Легше роздати борги і не мучитися. Закрити проєкт солідно – без скандалів та судів, просто через відсутність коштів на подальше існування. Скажемо чесно: «Дніпро-1» майже не дихає, потрібно набратися сміливості та констатувати смерть», – у коментарі програмі «ТаТоТаке» налякав усіх вболівальників днірян комерційний директор клубу В’ячеслав Фрідман (T.Me/tatotake_ua, 27.06.24).
Але впродовж дня він сам і спростував інформацію щодо припинення існування клубу.
«Ми не збираємося робити радикальних заяв. Припускаючи сумний фінал, я говорив про найгірший варіант, але це не означає, що ми нічого не робимо. Наразі ведуться переговори з двома потенційними інвесторами. В якості домашньої арени для єврокубків заявлений стадіон у словацькому Кошице. Збір команди у Дніпрі заплановано на 6-7 липня, тренери планують навчально-тренувальну програму. Далі команда має переїхати до Ужгорода. Ситуація складна, але ми сподіваємося на оптимістичну розв'язку», – пояснив Фрідман. (T.Me/tatotake_ua, 27.06.24).
Отже, поки історії «Дніпра-1» не завершена, хоча критичний момент близько…
Та якщо таки доведеться пріймати форс-мажорні рішення, до УПЛ із пропозицією замінити дніпрян, поки, на щастя, неофіційною, вже звернувся «Мінай», що вилетів за підсумками минулого сезону. Однак в єврокубках так просто не вийде, і Україна цілком може недорахуватися одного з учасників Ліги конференцій. Адже прецедентів заміни однієї команди на іншу вже після жеребкування ще не було. Та й навряд чи це можливо.
«Згідно пункту 4.05 статті 4 Регламенту Ліги конференцій УЄФА, якщо клуб відмовляється брати участь у змаганнях, пройшовши кваліфікацію за спортивними заслугами та отримавши ліцензію від компетентного національного органу, жоден інший клуб з тієї ж асоціації не може бути зареєстрований замість нього… Тобто, заміна «Дніпра-1» на будь-який інший український клуб прямо заборонена регламентними нормами», – наводить невтішну інформацію Ukrfootball.ua (27.06.24).
Проте, самі дніпряни думками ще в Європі: підтверджено, що домашнім стадіоном принаймні на один матч Ліги конференцій із «Академією Пушкаша» заявлена арена у словацькому Кошице.
Другий представник нашої країни в 2-му раунді кваліфікації ЛК, навпаки, переживає ренесанс. «Полісся» суттєво посилюється на майбутню кампанію на континентальних полях та в УПЛ.
Окрім вже зазначеної трійки з «Дніпра-1» – Олексія Гуцуляка, Євгена Волинця та Руслана Бабенко – житомирську команду поповнили захисники Данило Бескоровайний («Кривбас»), Георгі Майсурадзе («Динамо» Тбілісі, Грузія), Жоао Віалле («Ітуано», Бразилія) та нападник Адмір Бристич («Олімпія» Любляна, Словенія). Щоправда, Бескоровайний майже одразу отримав травму…
Трансферне вікно в Україні триватиме ще довго – до 6 вересня. Тож сподіватимемося на нові яскраві поповнення.