Огляд ЗМІ. Курс на Глазго та Пльзень

Темы:
Украинский футбол

В останній олімпійський тиждень серпня на перших шпальтах вітчизняних спортивних медіа також перебували єврокубкові іспити «Динамо» та «Кривбаса». А день закриття Ігор у Парижі здивував іще й декількома сенсаціями в масштабах УПЛ, де підходить до завершення лише 2-й тур.

Отже, пульс насиченого подіями спортивного життя в нашій країні, що продовжує мужньо захищати від навали північної орди усю цивілізацію Заходу, не зупиняється.

І це якнайкраще свідчить про її міць, волю, а також справжній потенціал.

КИЇВ У РОЛІ ФАВОРИТА

На жаль, двох із п’яти представників футбольної України восени в європейських клубних турнірах ми вже точно не побачимо. А тому зацікавленість вболівальників в успіхах тих команд, що продовжують кваліфікацію під егідою УЄФА, лише побільшала.

Київське «Динамо», стартувавши з глибокого другого раунду відбору Ліги чемпіонів, вже гарантувало собі єврокубкову осінь. Проте на порядку денному «біло-синіх» все одно залишається боротьба за путівку в груповий етап найпрестижнішого турніру.

Так, обидві зустрічі проти сербського «Партизану» команда Олександра Шовковського провела на відмінно. Однак після феєричного подолання попередньої стадії кияни потрапили на шотландський «Рейнджерс». А це вже суперник значно серйознішого рівня складності.

Тим не менше, журналісти та експерти в своїх прогнозах щодо двобою з британцями зберігали певний оптимізм.

«Фаворитом в цьому протистоянні я вважаю «Динамо». І не тільки тому, що в киян більше ігрової практики. В українського клубу зараз більш збалансований склад, довга лава запасних, є лідери, які можуть нав'язати супернику свою гру», – зазначав напередодні першого матчу колишній гравець національної збірної України Артем Федецький в розмові зі Sport.ua (06.08.24).

Дійсно, до гри з українцями шотландці підходили не в найкращому настрої. Підопічні Філіппа Клемана встигли провести матч національного чемпіонату з «Гартс», розчарувавши своїх шанувальників безгольовою нічиєю.

«З урахуванням контрольних матчів клуб з Глазго не знає смаку перемог протягом уже 7 матчів. Останню вікторію «Рейнджерс» святкував іще 14 травня, коли в межах Прем’єршипа переграв «Данді» (5:2). Варто відзначити, що в міжсезоння «світло-сині» протистояли відомим клубам: «Аяксу», «МЮ», «Бірмінгему» та «Уніону», проте в кожному випадку не вигравали, й украй погано себе проявили в обороні – пропускали не менш як по 2 м'ячі й 10 загалом», – нагадував Максим Салівон на Champion.com.ua (06.08.24).

Автор також наполягав на тому, що «Рейнджерс» – це суто «домашній» колектив, який за межами Глазго не просто виступає гірше, а подекуди є командою, яку неможливо впізнати. В «світло-синіх» лише одна перемога в останніх 18 гостьових зустрічах у головному єврокубку!..

«Тому динамівцям потрібно кров із носа перемагати у першому поєдинку. Для цього наша команда має всі передумови. Вона добре готова і функціонально, і емоційно, чого при всьому бажанні не скажеш про віце-чемпіона Шотландії, який поки що тільки розгойдується. Незадовільна форма «джерс» та чудова форма «біло-синіх» – ось ця обставина і має стати головним аргументом на користь підопічних Шовковського», – погоджувався з колегою Олег Дідух на Sport.ua (06.08.24).

Певні побоювання в преси викликала доволі відчутна кадрова втрата киян у захисті. Суттєвим мінусом за підсумками протистоянь із «Партизаном» стала травма Дячука. Тож, утративши награну пару Максима з Денисом Поповим, тренерський штаб «Динамо» був змушений вибудовувати гру на надважливому плацдармі за іншої варіації центрбеків.

«На жаль, Максим зараз перебуває в лікарні у Варшаві. Напевно, зараз йому вже мають почати робити необхідну операцію, тому ми переживаємо за нього та бажаємо якнайшвидшого відновлення. Тимчик уже долучився до команди, почав тренуватися в загальній групі, але, безумовно, йому потрібен час, аби набрати свої найкращі кондиції», – на передматчевій прес-конференції окреслював іще одну проблему головний тренер «Динамо» Олександр Шовковський (Fcdynamo.com, 05.08.24).

Зважаючи на манеру гри шотландців, котрі намагаються за будь-якої можливості вантажити м’яч у штрафний майданчик суперника, відсутність Дякуча з його антропометрією та непоступливістю у повітряній боротьбі вимальовувалась загрозливою.

«Так же легко, як і з «Партизаном», киянам вже не буде. Особливо тривожить схильність рейнджерів до гри через навіси та виграш повітряних дуелей у матчі з «Гартс». Добре, що в штрафному не буде височенного Ламмерса, якому круто вдається чіплятись за кроси – але навіть гравцям «Партизана» вдавалося провалювати оборону «Динамо» при подачах і стандартах. Всі голи, моменти й стійки сербів прилітали саме після навісів – і ця проблема тягнеться вже багато років. Контролю зон для кросингу слід приділити особливе значення», – застерігав Олекса Бик з Football24.ua (06.08.24).

У ШОТЛАНДІЇ – АКЦЕНТ НА ШВИДКІСТЬ

Перестороги виявилися не марними. «Динамо» перебувало за мить до перемоги в польському Любліні, однак, ведучи в рахунку в один м’яч, не змогло досягти бажаного. На останніх секундах компенсованого часу нападник гостей Сіріл Дессерс, втікши від опіки, відгукнувся на закидання від правої бровки й зблизька «розстріляв» Георгія Бущана.

Зігравши внічию 1:1 в умовно домашньому матчі, кияни дещо ускладнили свої шанси на вихід у наступний раунд турніру. Однак якістю продемонстрованої гри вони в той же час заробили чимало позитивних відгуків від медіа-спільноти та фахівців.

«Матч показав, що «Рейнджерс» сильніший за «Партизан», але «Динамо» як мінімум ні в чому йому не поступалося. Дуже гарна динаміка від команди Шовковського. Намагаються швидко грати вперед, розганяти атаки. Мені дуже подобається така вертикальність. Кияни створювали моменти та логічно повели у рахунку. Супер!» – ділився своїми враженнями від гри «біло-синіх» коментатор Віктор Вацко в авторській ютуб-програмі «Вацко Live» (07.08.24).

Та й загалом більшість ЗМІ зазначають, що динамівці видали динамічну гру з хорошим баченням поля, партнерів та невеликим обсягом браку. На їхню думку, кияни діяли помітно краще, ніж навіть в обох матчах проти «Партизану».

«У тактичному плані гра «Динамо» стає більш варіативною – саме через підвищення рівня швидкісної підготовки футболістів та нових вимог до швидкості пересування м’яча та просування його вперед. Загалом це агресивніший футбол, в рамках якого команда має створювати дискомфорт супернику і змушувати його помилятися, а не вичікувати сприятливого випадку», – слушно зазначав головний редактор «Футбольного клубу» Ігор Лінник на своїй сторінці у Facebook (07.08.24).

На його переконання, динамівський колектив наразі краще готовий функціонально, за рахунок чого українська команда більшу частину ігрового часу регулювала та контролювала перебіг подій на полі. А якби її гравці були більш впевненими в собі, то вона не лише довела б цей матч до перемоги, а ще й наростила перевагу в рахунку. Футболісти з Глазго на підвищених швидкостях просто не встигали створювати необхідний їм тиск у відповідь, через що в них виникали проблеми.

«Удома за підтримки трибун «Рейнджерс» спробує посилити цей тиск до краю. Тому, як на мене, ключ до перемоги для «Динамо» – це насамперед акцент на колективну швидкість. Зниження швидкості – це шлях до оборони в облозі. Якщо віддати господарям центр поля, що мало місце наприкінці першого матчу, тоді з цього плацдарму вони зможуть раз-по-раз навалювати м’ячі-КАБи в район воротарської десятками. Чим більше – тим вища ймовірність, що заб’ють…» – більш розгорнуто пояснив свою думку Лінник (Dynamo.kiev.ua, 07.08.24).

Схожими аргументами оперував й екс-форвард «Динамо», а нині головний тренер чемпіона Узбекистану «Пахтакора» Максим Шацьких. Від зауважує, що «біло-сині» стали краще контролювати м’яч, тоді як швидка флангова гра була завжди притаманна киянам.

«Більше стало позиційної гри. З тим же «Партизаном» це було видно: сербська команда грала майже без м’яча. Була обрана правильна тактика, – наводить слова найкращого бомбардира-легіонера в історії чемпіонатів України Footboom1.com. – І, як результат, – суперника динамівці просто знищили, розірвали на шматки.

Намагаються комбінувати. Грати на швидких переходах «Динамо» завжди намагалося, а зараз для цього в команди є необхідні виконавці. Були б ще трохи швидше вінгери, то було б ще легше, а команда виглядала б ще більш потужно. Хоча, і Кабаєв, і Волошин теж швидкі. Та й Ярмоленко на своєму рівні відіграв усі ці матчі», – резюмував Шацьких (Footboom1.com, 08.08.24).

Грамотні дії 34-річного ватажка команди Ярмоленка, який розписався у воротах «рейнджерів» на 38-й хвилині, відмічає й колишній тренер «Колоса» Руслан Костишин:

«Найважливіше – він не втрачає м’ячі навіть під пресингом. Для мене Андрій є MVP матчу. Ми всі пам’ятаємо, як він минулого сезону зазнав важкої травми, довго відновлювався та дуже хотів набрати форму до чемпіонату Європи. Наразі Ярмоленко виглядає досить добре, видно, що на зборах він плідно попрацював» (Sportarena.com, 07.08.24).

Разом із тим ЗМІ віддають належне динамівській молоді, яка помітно прогресує.

«Подивіться навіть на склад «Динамо» на «Рейнджерс»: Михавко – 19 років; Вівчаренко, Бражко, Ванат – 22 роки. Так, можна сказати, що є й гравці, які розкриваються в 17 чи 19 – і в 22 роки гравці вже мають не подавати надії, а давати результат. Але, по-перше, тинейджери на високому рівні в старті – все ж досить унікальне явище. По-друге, коли таких гравців одночасно багато, а поруч з ними далеко не кожен з решти гравців топ та досвідчений ветеран – дуже складно, щоб все прогресувало одночасно. Тому те, що зараз відбувається в «Динамо» – величезний позитив. Купа помилок, але команда і намагається грати, і навіть дає результат», – зауважує автор Ua.tribuna.com (07.08.24) Олександр Сажко.

Попри втрачену перемогу, позитивні настрої вирують й серед уболівальників київського гранду, що в соцмережах дякують своїм улюбленцям за подаровані емоції в Любліні та бажають успіху в Глазго. Всі розуміють, що в Шотландії буде набагато складніше, але все одно вірять у загальний успіх киян.

Цікаво, що навіть експерти віддають перевагу динамівцям у матчі-відповіді.

«Звичайно, тиск трибун, повний стадіон, все це буде тиснути на нашу команду. Але на сьогодні в команді Олександра Шовковського я бачу, що хлопці розуміють, що треба робити на футбольному полі, як втілювати його задуми в грі. Своя філософія – все це у «Динамо» зараз є. Тому я бажаю киянам у Шотландії перемоги, тому що навіть не дивлячись на «домашні» 1:1, шотландці не будуть фаворитами другого матчу», – впевнений екс-гравець і тренер «біло-синіх» Олександр Хацкевич (Sport.ua, 07.08.24).

Краще динамівцям узагалі забути про прикрий пропущений м'яч, як і про те, що протистояння мало першу частину. Попереду одна гра, яка вирішить усе. Й перемогти цього суперника підопічним Олександра Шовковського точно під силу. Саме на цьому і акцентував увагу підопічних наставник киян на прес-конференції після гри в Польщі.

«Безумовно, ми засмучені через те, що упустили перемогу на останній хвилині матчу. Водночас ми розуміли, що доля нашого протистояння буде вирішуватися у Глазго. Ми зіграли лише перший тайм», – наводить слова Шовковського Dynamo.kiev.ua (07.08.24).

«Попереду ще складніша гра в Глазго за божевільної підтримки місцевих фанатів. Однак у подібній ситуації біло-сині вже опинялися у сезоні 2022/23, коли після домашньої нічиєї вирушили у гості до «Фенербахче» та привезли звідти перемогу (2:1). Чи зможуть повторити цього разу?» – ставить питання Михайло Цирук на Хsport.ua (07.08.24).

Відповідь дізнаємося у вівторок, 13 серпня, на «Гемпден Парк». Початок – о 21.45 за Києвом.

«ВАМПІРСЬКА» ОБІЦЯНКА ВЕРНИДУБА

Останнім до боротьби в кваліфікаційних раундах єврокубків цього сезону від України долучився «Кривбас». На відміну від «Динамо», яке вже має гарантію на участь у груповому етапі Ліги Європи, криворіжці про таку броню тільки мріють. Для продовження боротьби в одному з двох досяжних змагань команді Юрія Вернидуба необхідно проходити третє коло відбору ЛЄ.

Місія надскладна, зважаючи на статус суперника. Чеська «Вікторія» Пльзень, яка раніше мала ледь не постійну прописку в Лізі чемпіонів, наразі як бронзовий призер національної першості вимушена стартувати в кваліфікації до другого за рангом клубного турніру Старого Світу. Саме цього опонента під час жеребкування так хотіли уникнути в Кривому Розі…

«Керівництво криворіжців вважало цей жереб найгіршим, хоча в пару могли потрапити «Аякс» або «Брага». Чехи навесні дійшли до чвертьфіналу Ліги конференцій і мали вдвічі дорожчий склад, а крім того в заявці «пивоварів» набралося понад 15 збірників Чехії (чинних, молодіжних і колишніх)» – пригадав кореспондент Football24.ua Олекса Бик (08.08.24).

Що цікаво, криворіжці вже відчули силу опонента, коли грали з ним на зимових зборах в Іспанії та програли з рахунком 0:3. Однак, за словами Вернидуба, це був лише спаринг, який жодним чином не вплинув на бажання «Кривбаса» боротися за потрапляння до групи Ліги Європи. А саме таке завдання стоїть перед його колективом.

Проте, перший млинець у криворіжців вийшов глевким. Видавши класний перший тайм, бронзовий призер УПЛ минулого сезону припустився помилок, які коштували йому поразки на старті єврокампанії – 1:2. Тим не менш, українська команда в номінально домашньому матчі в словацькому Кошице подарувала надію на загальний успіх.

«М’яч, який забив «Кривбас», показав, що «Вікторія» не безгрішна. Команди Вернидуба славляться контратакувальним футболом. Ми побачили, що суперник може не встежити за швидкісними гравцями «Кривбасу». Швидкі атаки та якісне завершення – ключ до проходу «Вікторії» за сумою двох матчів», – вважає екс-тренер, а нині футбольний експерт Юрій Вірт (Ukrfootball.ua, 09.08.24).

«Я добре знаю ігровий стиль «Вікторії», і всі можливості гравців. Там немає варіацій на тему «закрутять голову індивідуальною майстерністю», – упевнений В’ячеслав Заховайло. – Їздять, як трамвай – вертикальний футбол, плюс атлетизм. За стилем ці два суперники нічим особливо не відрізняються. Юра Вернидуб історично вдало будує структуру гри своїх команд на виїзді в єврокубках. Гра від грубки, в середньому блоці, дисципліна плюс концентрація – все це має спрацювати в Пльзені. Абсолютно рівні суперники, відіграти один м’яч реально» (1927.kiev.ua, 09.08.24).

Крім того, як зазначив сам тренер криворіжців, його команда вже відчула, що таке єврокубки. Тож виходитиме та гратиме в матчі-відповіді по-іншому. Так, результат не дуже приємний, але в той же час не безнадійний. Що-що, а налаштовувати на боротьбу Вернидуб вміє.

«У Пльзені нас чекає бій. Знаю свою команду, своїх хлопців – крові ми ще поп’ємо, здаватись просто так точно не будемо. Шанси, на мій погляд, все рівно 50 на 50, а там час покаже», – пообіцяв керманич «Кривбаса» (Fckryvbas.com, 08.08.24).

ДВІ СЕНСАЦІЇ ТА ДИНАМІВСЬКА РОТАЦІЯ

Однак до того Вернидубу та його підопічним ще належало зіграти в чемпіонаті України, де на них чекав холодний душ. Двічі не забивши з вигідних позицій, не реалізувавши пенальті ще в першій половині першого тайму в поєдинку з «Карпатами», криворіжці двічі пропустили в «роздягальню», а після перерви взагалі зазнали розгрому – 0:3.

«Зміни в складі, погана реалізація та завчасні думки про матч-відповідь з «Вікторією» Пльзень у єврокубках зіграли з криворіжцями злий жарт», – називає причини фіаско Ua-football.com (11.08.24).

Тепер перед тренерським штабом «червоно-білих» стоятиме додаткове завдання – чи встигне він перед другою зустріччю з чехами, що відбудеться 15 серпня на «Доосан Арені» в Пльзені, стабілізувати команду в психологічному плані?

«Це буде важко зробити, але зробимо. У нас весь серпень нелегкий, попереду багато ігор, як в УПЛ, так і єврокубках. Графік насичений. Чим швидше ми зрозуміємо, де знаходимось, тим краще. Але не маю до хлопців питань. Я – головний тренер і я відповідаю за результат. Всі питання до мене. Сьогодні програли – програв я, в першу чергу. Попереду три дні, аби підготуватись до матчу в Чехії. Думаю, встигнемо набратись сил. Без бою здаватись не будемо», – дав ще одну обіцянку Юрій Вернидуб (Fckryvbas.com, 11.08.24).

Другу гучну сенсацію туру підготувало на стадіоні «Лівий Берег» житомирське «Полісся». Колектив Імада Ашура, який на позаминулому тижні припинив боротьбу в Лізі конференцій, безпорадно програвши словенській «Олімпії» (0:2 і 1:2), у дебютній грі наставника в УПЛ несподівано поклав на лопатки «Шахтар» (1:0).

«Проти такого суперника, як «Шахтар», нам дійсно було важко, особливо в другому тайм, коли фізичні кондиції вже давали про себе знати. Але я неодноразово казав, що треба вміти домінувати і коли все йде за планом, і коли страждаєш. Сьогодні хлопцям я можу тільки подякувати, що вони намагалися домінувати, навіть коли в них майже не залишилося сил», – розкрив секрет успіху Ашур в ефірі «УПЛ ТБ» (11.08.24).

Свій матч 2-го туру провело й «Динамо». Кияни стартували в чемпіонаті України-2024/25 раніше, ніж це очікувалося.

«Нагадаємо, виїзний поєдинок «біло-синіх» з «Олександрією» в 1-му турі першості було перенесено на пізніший термін. Спочатку УПЛ вказувала перенесеним і гостьовий матч «Динамо» з рівненським «Вересом» у 2-му турі чемпіонату. У підсумку ж цей поєдинок все-таки відбудеться в рамках календаря турніру», – повідомив на початку тижня Dynamo.kiev.ua (05.08.24).

Не дивно, що за такого рішення наставнику киян в екстреному порядку довелося вдатися до кардинальних кадрових змін. Якщо Юрій Вернидуб після «Вікторії» таких зробив чотири, то Олександр Шовковський залишив у стартовій обоймі лише чотирьох виконавців, що грали проти «Рейнджерс».

Утім, на загальному малюнку гри з «Вересом» це особливо не позначилося й баланс сил не змінився, що й зафіксував фінальний рахунок на табло рівненського «Авангарду».

«2:1, цілком логічна та закономірна перемога «Динамо» як на класі, так і завдяки ігровому тонусу, який біло-сині отримали в уже зіграних єврокубкових матчах. Про останнє свідчить той факт, що молоді гравці та представники дубля, які сьогодні були на полі, не лише не загубилися, але й зробили чимало для загального домінування та успіху команди. «Динамо» впевнено повертає борг за образливу нічию на цьому ж полі весною, яка в чималій мірі перекреслила шанси команди Олександра Шовковського на чемпіонство. Втім, це було весною, а наразі три очки у скарбничці і хороший настрій перед важливим єврокубковим матчем проти «Рейнджерс», – констатував Артур Малкін на Footboom1.com (09.08.24).

Якби не помилка Руслана Нещерета, який у простій ситуації подарував гол супернику, динамівці взагалі б довели цей двобій до розгрому, адже їх домінування до цього моменту було беззаперечним. Шовковський після матчу також наголосив, що його команда ще в першому таймі могла забивати значно більше і закривати матч.

«Чи правда це? На всі сто відсотків. «Динамо» в першому таймі тотально домінувало над «Вересом» і жодного промінчика не було в цьому тотальному мороці для рівненського клубу. Мабуть, такою була установка Шовковського. У першому таймі – викластися максимально і забити багато, щоб у другій половині гри можна було берегти сили на Шотландію. І все працювало аж до запаморочення Нещерета, після цього питання втрати очок справді стояло на порядку денному», – підтверджує головний редактор Sportanalytic.com (10.08.24) Ігор Цвик.

Треба віддати належне наставнику киян, який узагалі не став робити акцент на промашці молодого гравця. Шовковський, сам – колишній класний голкіпер, чудово розуміє воротарську філософію. Й те, як дипломатично він підтримав свого підлеглого, заслуговує на похвалу.

«У другому таймі також, в принципі, гра була під нашим контролем, поки не пропустили необов’язковий гол, який подарував надію нашим суперникам, які побігли вперед. При цьому ми могли забивати ще, але наприкінці матчу ще й вдало зіграв Руслан Нещерет – в принципі, так, як і має грати воротар «Динамо» Київ», – закрив питання керманич «біло-синіх» у спілкуванні з представниками ЗМІ після гри. (Fcdynamo.com, 09.08.24).

«Динамо» здобуває три очки в матчі, яке повністю контролювало, але в ендшпілі мусило проявити характер. Далі з хорошим настроєм і достатньої їжею для роздумів – на «Рейджерс».

ІНШІ ПИТАННЯ ФУТБОЛЬНОГО ЖИТТЯ

Найближчі завдання та повна підтримка Реброву. Минулий тиждень стартував із засідання Комітету національних збірних УАФ, який очолює президент асоціації Андрій Шевченко. Під час зустрічі 5 серпня в Будинку футболу було заслухано звіти наставників національних команд.

«Сергію Реброву та його тренерському штабу, його концепції розвитку збірних було висловлено повну підтримку, – цитує Шевченка офіційний сайт УАФ. – Ми знаємо, куди ми рухаємося, що й для чого ми робимо. Ми отримали достатньо інформації, робимо висновки.

Що стосується найближчих завдань для національної команди, то розпочинаємо новий дворічний відбірний цикл. Його головна мета – потрапляння на ЧС-2026. Тому й завдання в Лізі націй – виступити так, щоб у разі необхідності в нас був додатковий шанс для потрапляння на чемпіонат світу.

Ще одне важливе рішення, ухвалене на комітеті, – це питання реформування відділу скаутингу та аналітики УАФ» (Uaf.ua, 05.08.24).

Церемонія нагородження юнаків «Динамо». А у вівторок, 6 серпня, до столичного Будинку футболу завітала в повному складі юнацька команда «Динамо», яка під керівництвом Ігоря Костюка стала переможцем чемпіонату України U-19 сезону-2023/24.

Не всі учасники минулого золотого сезону «Динамо» U-19 могли фізично бути присутніми на церемонії нагородження. Хтось вже пішов на підвищення до першої команди, хтось в іншому клубі, хтось проходить перегляд. Тому зазначимо всіх футболістів, які так чи інакше брали участь у процесі здобуття чемпіонства.

Це Юрій Авраменко, Назар Балаба, Давид Білий, Максим Василець, Владислав Герич, Костянтин Губенко, Нікіта Гудименко, Олексій Гусєв, Денис Дикий, Федір Задорожний, Владислав Захарченко, Данило Іщенко, Владислав Калин, Сергій Кіблицький, Федір Коломієць, Максим Коробов, Іван Котуха, Дмитро Кремчанін, Любомир Кузик, Віталій Лобко, Андрій Маткевич, Тарас Михавко, Данило Мойсеєв, Володимир Озимай, Кирило Осипенко, Кирило Пашко, Матвій Пономаренко, Богдан Редушко, Олексій Рибак, Роман Саленко, Єгор Сизонюк, В’ячеслав Суркіс, Дем’ян Третяк, Антон Царенко, Назар Янчишин.

Під час нагородження випускників академії «біло-синіх» Андрій Шевченко, для якого динамівська школа також залишається альма-матір’ю, дав такі настанови своїм наступникам:

«…Я хочу привітати вас із з тим, що ви зробили правильний вибір, одягнувши футболку київського «Динамо». Футбольна школа «Динамо» відкриває великі перспективи, і я переконався в цьому на власному досвіді… Перемога в чемпіонаті U-19 – велике досягнення, але це лише початок вашої кар’єри. І щоб кожна наступна ваша перемога була ще більш значущою, зараз вам потрібно буде робити нові кроки. Кожен із них буде набагато відповідальнішим та набагато складнішим. Тому до кожного нового кроку вам потрібно буде ретельно готуватися», – зокрема зазначив президент УАФ (Uaf.ua, 06.08.24).

Мірча Луческу – головний тренер збірної Румунії. Також 6 серпня на спеціальній прес-конференції в офісі румунської федерації футболу колишній наставник київського «Динамо» Мірча Луческу був представлений новим головним тренером збірної Румунії.

На цій посаді 79-річний фахівець змінив Едварда Йорданеску, який склав повноваження одразу після ЄВРО-2024 у зв’язку із закінченням контракту. Із Луческу підписано угоду на два роки і перед ним поставлено два завдання – максимальний результат у Лізі націй і вихід збірної Румунії до фінальної частини ЧС-2026.

Для видатного спеціаліста це вже другий прихід на цей пост – уперше він очолив збірну своєї країни ще в 1981 році. Після того, як Мірча в листопаді минулого року покинув «Динамо», він мав цілий ряд варіантів із продовженням тренерської кар'єри, але не зміг відмовити національній команді Румунії.

«Величезний рівень відповідальності – це саме те, що завжди супроводжувало Луческу під час його роботи тренером. І ось у 79 років він повертається в якості наставника в головну команду рідної країни. Це заслуговує на повагу! ФК «Динамо» бажає Мірчі Луческу успіхів та перемог зі збірною Румунії!» – привітав свого колишнього керманича київський клуб, який під орудою румунського фахівця став чемпіоном та володарем Кубка України в сезоні-2020/21 (Fcdynamo.com, 09.08.24).

Автор: (S.Vasiliev)

Статус: Читатель (15 комментариев)

Подписчиков: 34

Комментировать