У мене є хороший знайомий на імя Віталій Борщов. Вчора він вдягнувся занадто легко і у другому таймі змушений був піти із трибуни бо змерз і мусив додивлятись футбол по телевізору. Цій людині вже за сімдесят. На футбол він ходив ще тоді, коли мене не було на світі. Їздив на виїзні матчі по Союзу, коли вдавалося зробити відрядження туди, де грало "Динамо". І тепер він не пропускає жодного матчу "Динамо". Для людини у його віці це майже подвиг.
Я це тому згадав, що і він і я, памятаємо часи коли футбол розпочинався у квітні і закінчувався у жовтні. Якраз сьогодні пятдесят років тому "Динамо" вперше стало чемпіоном. Тоді все було природно - у футбол грали коли було тепло і припиняли грати коли ставало холодно. Тепер же сезон, вважай, лише починається.
Особисто я завжди був проти нинішнього календаря осінь-весна. Старий календар не заважав "Динамо" вигравати єврокубки. Зате усі інші не мучилися на поганих полях. Коли переходили на нинішній календар мене не запитували. Не думали про людей, яким більшість чемпіонату належало мерзнути на трибунах. А у холод навіть на нових стадіонах "Шахтаря", "Дніпра" та "Металіста" не дуже затишно. Не кажучи вже про відкритий усім вітрам, дощам та снігу стадіон імені Лобановського.
Скажете, що холодного чемпіонату вимагають інтереси клубів, які грають на міжнародній арені? Так клубів тих два-три і більше найближчим часом не буде. Вони можуть підготуватися до зимових матчів у комфортних умовах і без ризику травмуватися. Саме так колись готувалося "Динамо". І дуже часто мало перевагу над виснаженими у своїх чемпіонатах суперниками із Європи. Хто тепер памятає, що у рік дебюту "Динамо" в єрокубках сезону 195-66 років чемпіонат закінчувався у жовтні, а грали динамівці із "Селтиком" у січні? Щоправда, тоді програли.
Це я до того, що і у старі часи, про які зараз складають легенди, у холодну пору року народ ходив на футбол масово лише у особливих випадках. Думаю, що так і буде аж доки усі футбольні матчі стануть у нас особливими. Тому що на гру "Динамо" проти "Волині" зібрати повний стадіон людей можна лише "методом Рабиновича". Воно нам треба?
Тому хочу подякувати усім, від шановного Віталія Борщова, до останнього хлопчика на трибунах за те, що вони прийшли на футбол цієї неділі. Це ви є справжніми уболівальниками, а не ті, хто дуже прагнув побачити Шакіру.
Нам із вами ще мерзнути і мерзнути! До глобального потепління ще років триста. а може його і взагалі не буде.
Щодо расизму, який хтось намагається побачити на нашому стадіоні, то його у нас немає. Пропоную цю тему навіть не обговорювати. Це потрібно нашим недоброзичливцям. тож не будемо піддаватися на провокації.
І останнє, як зіграли між собою у футбол? Коли прийду наступного разу, приймете?
У мене до вас є давнє питання, хочу нарешті його озвучити:
Відомо Вам та клубу про існування книг "Dynamo: Defending the Honour of Kiev" (ISBN-10 : 1841153184) та "Dynamo: Triumph and Tragedy in Nazi-Occupied Kiev" (ISBN-10: 158574719X)? Їх автор - Andy Dougan (до речі видавник біографій Роберта Де Ніро та Робина Вільямса).
У списку кращих спортивних книг книг о футболі (http://www.listal.com/list/best-book-about-football) перша з книг була на на 13 рядку, за автобіографією Бекхема...
Її згадував гравець нашого клубу Родольфо у власному інтерв’ю:
"Я мало что знал об Украине, о "Динамо", Но оказалось, что история этого клуба и Киева полна драматичных событий, что я прочел книгу за три дня. Просто не мог остановиться" - признается Родольфо.
Родольфо рассказывает, что теперь он преисполнен гордости: " Кому-то это может показаться смешным, но, когда я надеваю футболку "Динамо", то чувствую себя как-то по-особенному".
Емерсон з "Реалу" називав її кращою з книг про футбол, що він прочитав.
Питання просте: можливе колись видання цих книг нашим клубом, про сторінки історії якого вони розповідають, щоб з ними могли ознайомитися широкі кола вболівальників.
Дякую.
Че так с первых постов на человека нападать который мнение свое высказал непонятно...
Насчет времени когда нужно проводить чемп это у каждого свое виденье. Че тут спорить? Как по мне всетаки это должно быть во всех странах одинаково, ну или 50 на 50. А если все будут так, а мы по-другому, то это не серьезно.
Мое мнение что если хороший крытый стадион тысяч на 30-35 был бы у нас - то нам было бы намного легче переносить такие матчи.
Честно скажу, вчера девушку с собой на футбол привел, так задубели мы неплохо, действительно во 2 тайме особенно очень похолодало, мы не расчитывали...
Но что делать...и зимой ходим же....правда когда даже зимой стадион полон то както не так холодно)))
Ну ничего...надеемся на лучшее...надеюсь в четверг так холодно не будет, ато заболеть за свои же деньги потраченные не охота...
Кстате насчет Шакиры...принципиально не рассматривал даже вариант пойти на это дурацкое открытие...футбольный стадион должен открываться матчем, вот на матч билеты уже есть, 20 грн тем более)))
Насчет расизма... я как раз когда обьявляли состав и фамилию Брауна Идеэ проходил мимо секторов 21-22...и фамилию его повторили вроде...никогда никаких оскорблений не слышал...
Болел на секторах 8-9 не рассматриваю, на них больно смотреть, извините уж...
ЗЫ. А на футбол приходите, конечно, Николай))) Да собственно и спрашивать то у нас не нужно))
учетная запись этого пользователя была удалена
Раз уж коснулись этой темы, ответьте на этот простой вопрос.
Вся Европа играет "на осень-весне"...Чего добились клубы из стран которые играют с весны по осень? Мы должны равняться на Казахстан и Фареры? Ведь посмотрите...Только 1 команда играет в ЛЧ из стран "весна-осень"...2 команды в ЛЕ: в итоге 3 команды из 80 (Россию не считаю так-как они уже не считаются страной "весна-осень")...
_______________________________________________________________________________
Иногда лучше жевать, чем говорить. (с)
Отвечу так:
09.09.2011, Шахтёр - Волынь 5:1, "Донбасс-Арена"
зрителей: 34 156
Это 2 наших полный стадиона! ДВА!
Какие амбиции, такие и результаты. Клубу нафиг не нужны болельщики. Как-то в Вашем лице не сильно видны какие-то действия для привлечения болельщиков на стадион. Кроме как шаблонных фраз типа "настоящий болельщик итак придёт". Ну-ну.
Давайте ещё вместо кресел сплошные лавочки установим, как на Республиканском. Настоящие болельщики настолько суровы... (почти (с) )
Чивоуштам! (с)
Принципиально не хотите работать с молодёжью? Привозить не хотите? Боюсь, что с такими темпами в следующем сентябре Арсенал будет на Олимпе собирать больше людей, чем Динамо. Молодёжь все меньше и меньше "влюбляется" в Динамо Киев, а старая гвардия постепенно уходит...
А может Вы сами что-нибудь предложите? Вы же умный образованный человек, занимающий соответствующую должность. А может лучше не предложите, а сделаете? Вместо того, чтобы заниматься этой ерундой в интернете.
Хотите общаться с болельщиком, общайтесь с ним с помощью маркетинга, а не с помощью тысяч бессмысленных слов по интернету. Может клубу денег жалко на болельщика? А на покупку "пляжников" из Бразилии не жалко?
В Киеве официально живёт около 3 млн человек. Умножайте на два - плюс нелегалы и туристы. Сделаю Вам скидку в милилон ;) Итого 5 миллионов человек! А сколько живёт в Донецке? А сколько у нас приходит на стадион? Может в процентах посчитаем? И это на Динамо Киев - великий клуб с богатой историей!
А Вы знаете сколько людей в Киеве болеет за Шахтёр? Вас это не волнует?
Это же позор!
Сердце за Динамо болит, а Вы ещё иголками его потыкиваете.
На Ваше запитання "Тоді чому учора був порожній стадіон?" - існує сама проста і сама природня відповідь: - "та тому що в клубу, в команди Динамо обмаль відданих уболівальників - навіть менше, ніж в окремих російських/скандинавських бендових клубів в містах з меншою, ніж Київ, чисельністю населення". Сподіваюсь, Ви, як спортивний журналіст, знаєте, що таке бенді (російський хокей), на яких майданчиках і в яку погоду грають в цю гру? Тому далі пояснювати не буду...
І теза про кількість саме КИЇВСЬКИХ відданих уболівальників доводиться дуже просто: кількістю реалізованих абонементів. Та наявнісю (відсутністю) ажіотажного попиту на них.
А чому так мало стало відданого уболівальника - от вже запитання (в першу чергу) особисто до Вас, як чиновника клубу, відповідального за роботу з уболівальником. В другу чергу - запитання до Вашого роботодавця. Щось не так у Вашому хазяйстві - і Ви перший мусити знайти відповідь, що саме "нетак". А не "з'їзжати" і на погоду, ні на календар, ні на результати команди, статус змагання та суперника..., та інші другорядні причини. Ви і повинні нам, уболівальникам, і повідомити оте "нетак"...
І щоб ми, уболівальники, не шпиняли Вам і за сервіс, і за критий стадіон..., тощо...
В цьому зв'язку, Миколо Івановичу, хотів би запропонувати Вам особисто один невеличкий маркетинговий захід... щоправда, я не впевнений в його ефективності та простоті в його реалізації. Тому я соромлюся робити таку пропозицію привселюдно..., ну, і не лише...
Якби Ви дали електрону адресу, на яку можна було б написати...
Чи, можливо, написати Шурику на зворотній зв'язок - а адміністрація сайту Вам передасть?
Мене цікавить лише, щоб дійшло до Ваших очей; а як Ви вже оціните - інша справа... Мені чомусь здається, що реалізація такої простої ідеї - цілком можлива; втім, може, і помиляюсь... Але: навіть при реалізації - наскільки ефективно вона спрацює - це нехай прогнозують фахівці та працівники клубу...
Так бачу, що моя пропозиція Вас не зацікавить - але напишу все-одно... А там... - оцінюйте самі.
в ногах у побитого співробiтника свастика,
У наших клубов было небольшое преимущество в сентябре, когда наши были "на ходу", а европейцы только втягивались в сезон после 1..3 туров - все помнят сенсационные победы ЦСКА(М) и Динамо Киев над Барселоной в 92-м и 93 годах. Но это преимущество выпадало, как правило , на матчи против не самых сильных клубов, а вот на стадии 1/8 финала, когда соперники были посильнее, да и еще "на ходу", наши уже были "на излете" физических и моральных сил.
И это мы еще не говорим о втором нюансе системы весна -осень. По ней, к примеру, чемпион 1986 года, стартовал в Кубке Чемпионов осенью 1987-го, то есть почти через год после своего триумфа в СССР. Понятно, что немногим(почти никому) не удавалось поддерживать высокий уровень игры(и результаты) в течение 2 лет подряд. В то время как европейские клубы вступали в борьбу за Кубок Чемпионов, как правило, в оптимальном составе, и всего через несколько месяцев после победы в национальном первенстве.
Друге - виступ у єврокубку починався за десять місяців після чемпіонатутва, а тепер за три. Яка принципова різниця? Чи у нас щороку зявляються нові лідери гідні єрокубків? А що у нас сезон безперервний? Як була зимова перерва так і є. Щодо історії виступів за часві СРСР, то
Третє - ми знищили купу футбольних полів там, де немає підігріву.
Четверте - це моя особиста думка. Порівняйте відвідуваність останнього туру чемпіонату із турами. що були у серпні-вересні.
Пяте - я розумію, що нічого найближчим часом не зміниться. Тому закликаю ходити на футбол у мороз.
...
Ну, должны же мы хоть в чем-то быть впереди планеты всей.
...
Если так, то переименуйте обратно.
У меня тогда конкретный вопрос: пожалуйста, определите в рамках своего личного мнения дату начала и окончания ЧУ по системе весна-осень. Только не так как в России, там, по-моему, как раз переходят на систему осень-весна.
Есть ли у Вас какие-либо практические возражения к тому, чтобы соревнования в указанные Вами сроки проходили по формуле "осень-весна"?
Т.е. окончание нового чемпионата в сроки диктуемые УЕФА для заявок в еврокубки, а начало нового чемпионата хоть в июне с перерывами на сборные/мундиали и т.п.?
Если есть возражения, приведите их, чтобы стала понятна невозможность и непрактичность формулы "осень-весна".
Допустим Вы проводите чемпионат по схеме "весна-осень". Он длится какое-то время, то, которое необходимо.
А теперь внимание. Мы соглашаемся с ЭТОЙ же продолжительностью и теми же месяцами (теплыми и т.п.) но с рядом уточнений.
1. Заканчиваем чемпионат весной в сроки, когда УЕФА требует назвать участников еврокубков. (А это есть по сути "осень-весна")
2. Начинаем как предложите - не устраивает 8-е июля, пусть чемпионат стартует в июне, пусть даже 20-го мая. (Лето не осень, но раз сейчас играем в июле, пусть называется "осень-весна")
Какие ПРЕИМУЩЕСТВА у схемы "весна-осень", если запросто, в ТЕ ЖЕ СРОКИ легко проводятся соревнования по формуле "осень-весна"?
У "осень-весна" есть очевидный плюс, в еврокубках играет свежий чемпион.
А минусы - какие? С пониманием, что сроки проведения чемпионата можно брать такие как при гипотетической схеме "весна-осень", но с соблюдением описанных пп.1 и 2
Т.е., Лига заканчивает 20 октября, а 3-4 ведущих команды играют в ЛЧ и ЛЕ до декабря и при этом играют в каком-то непонятном турнире типа Кубка Лиги для поддержания формы? Сколько же там будет зрителей на таком турнире? А потом они, те, кто пройдет в европейскую весну, стартуют в чемпионате в апреле, а сами играют с февраля и при этом продолжают готовиться опять в этом непонятном турнире Кубка Лиги? И все это для того, чтобы УПЛ стартовала синхронно с первенствами районов? Какие первенства районов, какие спартакиады?
Для людей, может, это и не совсем удобно, но эта Лига профессиональная. И потом. Никаких проблем со стотысячником в ЛЧ при хорошей игре Динамо не было и в холод, и в морозы.
О Щвеции. Посмотрите на карту. У нас Киев, самый северный город с командой УПЛ на широте Кракова, Праги и Парижа приблизительно. Да, Гольфстрим не сказывается, но ...
Все это, уважаемый Николай, уже было. Именно поэтому, как я понимаю и помню, Лобановский и настаивал на переход на систему осень-весна. А если там есть проблемы, то, по-моему, нужно именно эти проблемы решать, а не выплескивать воду вместе с ребенком.
Спасибо за дискуссию и за отстаивание своей точки зрения. Вежливо и конструктивно все получилось. Еще раз спасибо!
Чим ви вважаєте, що обсяг фінансування команди, навіть першої лігі, значно менше вартості утримання нормального поля із підігрівом та дренажем?
Щодо перерви у три місяці та 10 місяців - звичайно ж, ніякої різниці нема. З одного боку команда, яка щойно стала чемпіоном, відпочила й пройшла, у кращому випадку, передсезонні збори, й з іншого - команда, яка від свого чемпіонства(й відповідно, оптимального складу та форми) пройшла майже повний сезон в національній першості+ два збори. Ну яка тут може бути різниця?
Нечестно однако :)
Впрочем Ваш пост "не заметят" или заболтают Формулой-1 или подобными отвлечениями.
У чому ж тоді полягає різниця для конкретного глядача чи для конкретного футбольного поля? Чи міг би, приміром я, чи ви, чи хто небудь інший вільно вийти на поле Республіканського стадіону, чи Лужніков, аби там поганяти в футбол? Ні. Чи стадіон Шахтар в Донецьку був(або є) кращим за сучасну ДонбассАрену?теж ні.
Більше того, на головному стадіоні УРСР обігрів поля з'явився лише 1990 року, а до того матчі навесні та пізньої осені Динамо та збірна СРСР часто-густо грали в Сімферополі та Тбілісі - бо в наших широтах все було ще або вже під снігом.
Усім добре відомий осінній грудней матч Кубка УЄФА 1989 року Динамо-Фіорентина, коли через ненайкращий стан поля наші так і не змогли забити ітіталійцям - цей матч є в інеті, можна поглянути на "ковзанку" на Республіці.
А початок/закінчення чемпіонатів СРСР в "конюшнях" в Пітері та Москві ми теж добре пам'ятаємо.
Яка з того користь була для гравців, чи глядачів - ніякої. Але "все було наше".
учетная запись этого пользователя была удалена
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
А скажите сколько нам до нового стадиона ???