Главный редактор журнала «Футбол» и член Исполкома ФФУ Артем Франков — о контурах чемпионата Украины-2015/2016.
«По схеме предстоящего чемпионата во всех трех дивизионах.
1. Никаких 16-ти команд прямо сейчас не будет, потому что это нарушение регламента. То есть — 14 команд, «Александрия» вместо «Ильичевца». В случае, если все существующие клубы проходят лицензирование.
2. Большинство действительно хочет 16 и в два круга, в 30 туров. Что ж, в регламент вносится, что по итогам сезона-2015/16 в УПЛ зайдет на две больше команды, чем выйдет из нее. Остаюсь сторонником Премьер-лиги в 12 клубов, но это не более чем ИМХО.
3. Вот тут я буду кричать и потом соответственно голосовать: не может быть чемпионата, не может быть спортивного принципа без прямого вылета. Хватит уже этих комфортных розыгрышей, хватит болота внизу таблицы. Просто на полном серьезе, как слышал, обсуждается вариант: две команды повышаются в классе из первой лиги напрямую, а третья играет плей-офф с 14-й, последней командой УПЛ. Ни в коем случае: 14-е место должно вылетать напрямую, заходить же три, коли вам так нужно. Плей-офф это хорошо, но только между 13-й командой УПЛ и 4-й командой первой лиги!
4. Если планируется сохранить нынешнюю схему розыгрыша — 26 туров, а паузы заполнить раздутым Кубком страны, то я опять-таки против — хотя бы потому, что матчи Кубка до полуфинала не так уж интересны и выглядят чрезвычайно искусственными. Никто не мешает изменить схему розыгрыша и провести чемпионат УПЛ в два этапа. А именно:
1) в два круга, 26 туров;
2) команды разбиваются на 6+8, очки в первой шестерке половинятся;
3) играется второй этап в два круга — для шестерки всего выходит 36 туров, для восьмерки — 40 туров;
4) календарь принимается достаточно гибкий, с тем чтобы туры восьмерки могли заполнять предусмотренные для еврокубков и Кубка Украины даты — понятно, что вероятность занятости команд восьмерки там минимальна;
5) золотой и серебряный матчи в таком случае видятся излишними, Кубок на всех этапах играется в один матч;
6) как вариант — предусмотреть плей-офф между двумя лучшими командами восьмерки и худшими шестерки за путевку в Лигу Европы, чтобы и восьмерка и шестерка были мотивированнее; здесь никаких велосипедов изобретать не нужно, всё придумано до нас.
За прямой вылет буду биться до последнего, хотя вы понимаете, что мое мнение это не более чем мнение одного человека; на схеме розыгрыша готов отступить, если услышу серьезные, взвешенные аргументы против, а не только «так проще» и «через год всё равно вернемся к двум кругам», — написал Франков в передовице 46-го номера.
ФІнансові можливості національного господарства обмежені і обмежені суттєві при чому не на один найближчий сезон. Це беззаперечний факт, який, думаю, усі визнають. А далі нам потрібно визначитися із своїми бажаннями і цілями і обрати один з двох сценаріїв. І не ліжка совати, міняючи кількість клубів у виші, а модернізовувати правила життя футбольного господарства.
Варіаінт 1. "Зрєліщ: сейчас і любой ценой." Включаємо мантру самонавіювання, що краще дивитися "більш якійсний футбол", який будуть грати між собою менше, але сильніші клуби (гранично - тріо грандів). І би нам не псували задоволення усякі там Зірки-Десни посилаємо їх подалі. Скорочуємо скількість клубів у виші (нам же тре "якісний" футбол) і не заважаємо "грандам" доїдати залишки торту. Що рано чи пізно закінчиться, але то ж потім... Нам давай "якісний" футбол уже сьогодні. І нічого, що за пару сезонів зникне друга ліга, а потім для підтримання "якості" футболу скоротиму виш до 8 клубів... ну, аби рівень усіх клубів відповідав "вимогам" ПФЛ. Далі що там, 6 клубів у 6 кол:) і т.д. Про збірну я взагалі мовчу.
Варіант 2. Тре мати сміливість визнати, що на сьогоднійшній день фнансовий рівень Динамо і Шахтаря є виключенням з правил для національного футболу. А, отже, аж ніяк не може використовуватися у якості орієнтиру для "типового рівня." Коли у вас нема грошей на мерседес, а їздити усе ж таки треба, то ви ж не колесо від мерседасу купуєте, а обираєте більш бюджетну машину допоки не заробите на мерс? Чи берете руль і ходите пішки - головне, аби руль від мерса, можна покрутити удома у кріслі? :) То ж скорочення кількості клубів це однозначне ЗЛО, вишка має складатися мінімум з 16 клубів (нажаль, більше поки не актуально).
Але проблема не тільки у кількості клубів. Важливо вирішити такі проблеми:
- відсутність мобільності гравців на національному ринку, а особливо на загальноевропейському; тре визнати, що ПРОДАЖ контрактів з гравцями це зарз чи не єдине більш-менш суттєве і доступне джерело фінансів для національного футболу; а скільки контрактів було продано західним клубам? і скільки з них "малими" клубами? он Коноплянку з Ярмоленком усією країною не можемо продати скільки років:(;
- ліміт легіонерів - має бути суттєво переглянутий або взагалі відмінений, бо у цьому форматі він ніякого позитиву не дає, натомість створює певні проблеми своїм же гравцям;
- оптова скупка пачками молоді (і не тільки) з боку пари грандів; це вбиває не тільки фінансово малі клуби, але й у багатьох випадках спортивно вбиває і перспективних гравців; суттєво обмежити оренду (отримання гравця в оренду і передача його в оренду), обмежити кількість гравців, які може тримати "на контракті" один клуб. Саме це на поточному етапі і вбиває національний футбол, коли ледь не половина (якщо не більше) усіх гравців чемпіонату сидять на контракті у 2 клубів;
- атестація; упевнений, що на найближчі кілька сезонів вимоги по ліцензуванню мають бути пом'якшені. У тому числі і у частині стадіонів - невже настільки актуально, аби усі 16 стадіонів відповідали рівню вимог УЄФА для еврокубків? Що, Олександрія через сезон гратиме в Лізі чемпіонів? Серйозно? Одне діло газон (хоча згадаємо траву на НСК), роздягальні для гравців, безпека (знову таки приклад НСК), а зовсім інше - розміри пресцентру, кількість і рухливість теле-камер і т.д. На виконання другорядних позицій по атестації клубу-новачку можна давати певний період адаптації, протягом якого він має підтягувати свій рівень за узгодженим графіком.
У єдиному з Франковим згоден - хтось обов'язково за результатами сезону має полишати вишку, а хтось заходити. Обов'язкова має бути ротація.
ПС. Я за другий сценарій. Але боюсь, точніше - майже впевнений, що підемо ми по першому. Бо він відповідає інтересам і манерам тих, від кого це рішення залежить - "усьо і сєйчас." Не підтримає Ахмєтов рішення на розвиток українського футболу, поступивших цьогомоментними фінансовими вигодами, як і Коломойський віддать перевагу сьогодні і зараз, навіть і на Дніпро заб'є, якщо то вигідно буде. Да й Суркіс не особливо зможе протидіяти цьому.
Хотів би я помилятися...
учетная запись этого пользователя была удалена
В итоге получим те же 36 туров о которых ещё месяц назад кричали, что под них нет календаря.
А ведь это идеальный расклад под 10 команд в 4 круга. К чему большинство трезвомыслящих болельщиков желающих смотреть качественный футбол с множеством матчей между лидерами и призывают.
а заодно і забуваємо не те що про перспективи збірної, але й про поточний її рівень згадуємо як далеку мрію
проблема не у недорозвинутості малих клубів, а у роздутості бюджетів вишу, зажерливості ПФЛ і потуранні неадекватності у менеджменті. Може ФФУ та ПФЛ не каструвати чемпіонат треба, а шукати і реалізовувати важелі впливу на таких суперманагерів як шуфріч-меньшой. Чи ви думаєте, що зменшив чемпіонат до 10 клубів менеджмент говерли буде вести себе по-іншому і день в день почне фінансувати витрати клубу?
тре страждати старечим маразмом (що правда і властиве ФФУ), аби спобіватися рішенням про ту чи іншу кількість клубів у розіграші прем'єр ліги вирішити проблеми футболу і підтягнути клуби до рівня лідерів.
До фінансового рівня лідерів можна підтягнути клуби вишки лише скоротивши її до 3 клубів. Тре нарешті прозріти і мислити тверезо - фінансовий рівень Динамо і Шахтаря є ВИКЛЮЧЕННЯМ для українського футболу і буде таким ВИКЛЮЧЕННЯМ ще далеко не один сезон. Нажаль. Тому тре орієнтувати національний футбол на цьому етапі на значно скромніший рівень бюджету. Нажаль. Але це треба визнати і від цього фундаменту (чи дна, якщо хочете) відштовхуватися.
Просто останні 10-15 років футбольне господарство по суті перекроювалось під одну особу, яка б молотила на цьому бабло, і ніхто не задумувався, що перекроювання в реальності було пилянням гілки, на якій усі і сиділи.
Только 2 вопроса:
1) Зачем половинить очки после 26 туров?
2) Зачем после 26 туров делить 14 команд на группы 6+8?
При таком делении получается, что 6 команд борются за 5 мест в еврокубках, а 8 команд борются за то, чтобы не занять 2 последних места.
По-моему справедливей будет разделить на группы 7+7 команд.
36 туров получится в итоге для всех.
Столько же сколько играют в сильнейших чемпионатах Англии и Испании.
В Англии еще и два Кубка проводится.
Кстати сказать, 36 туров играют также в чемпионатах Австрии и Швейцарии в формате 10 команд в 4 круга.
По поводу повышения/понижения в классе хорошим видится вариант, при котором 2 последние команды вылетают в первую лигу, их место занимают 1-я и 2-я команда первой лиги,а третья с конца команда премьер-лиги играет с третьей командой первой лиги плей офф за право играть в премьер-лиге.
Вопрос - не много ли получается туров в ЧУ ?
Это на 6 больше, чем для ЧУ с !6 командами,
т.е. турнир будет длиться на месяц дольше.
Это слишком много, а участники еврокубков
вообще будут перегружены.
Для 12 команд с разделением 6+6 - самое оно.
Понятно, что в этом сезоне 16 команд не будет, а в следующем - вполне возможно. Для того и утверждается ЗАРАНЕЕ регламент.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Черкассы и Оболонь будут бороться за выход в УПЛ.
Первая лига сейчас очень слаба и команд которые реально претендуют на повышение в УПЛ нет, Александрия к переходу готовилась два сезона + Сталь. остальные готовы только барахтаться в середине таблицы.
учетная запись этого пользователя была удалена