Історія вітчизняного футболу наповнена безліччю подій та прецедентів. Нині наша футбольна влада ніяк не може визначитись із кількістю команд у чемпіонаті та схемою його проведення. Тому варто зазирнути в минуле: там було вже практично все, над чим розмірковують зараз футбольні організатори.
Візьмемо, наприклад, 1952 рік. Тоді спортсмени нашої колишньої Батьківщини вперше взяли участь в Олімпійських іграх. Заради високої мети — а місце на Олімпіаді нижче першого в сталінські часи вважалося провалом — футболісти почали свій чемпіонат аж 3 липня. Звісно ж, в інтересах збірної. Їй це, як завжди буває в таких випадках, не допомогло.
Однак не це має привернути нашу увагу. Цікаво те, що весь чемпіонат СРСР, за винятком двох ігор, був проведений у Москві. Чому? Запитати тепер немає кого, минуло 65 років. А досвід цікавий. Чому б і нам не спробувати? Усе одно майже половина команд чемпіонату, п’ять із 12, проводять домашні матчі не за місцем реєстрації. Коли б виключно представники окупованих територій — це можна було б зрозуміти. Але ж є дві команди, які не грають удома через відсутність відповідного стадіону — «Сталь» та «Верес». За півроку до них майже гарантовано приєднається «Арсенал». Клуб хоч і називає себе київським, теж не має власної арени.
То, може, не займатися дурницями? Не ганяти дарма за багато сотень кілометрів пересувні телевізійні станції, аби транслювати ігри з практично порожніх стадіонів, не возити команди туди-сюди, витрачаючи чесно зароблені їхніми власниками гроші. А зібратися на місяць у Києві, наприклад, у травні, та й зіграти половину матчів. Потім зробити те ж саме у вересні. Скільки б коштів зекономили. І скільки б часу звільнилося для підготовки національної команди та команд-учасниць єврокубків.
Скажете, що пропозиція безглузда? А хіба не безглуздо проводити в Києві матч між кам’янською «Сталлю» та донецьким «Олімпіком», в яких у столиці немає й сотні вболівальників на двох? Не безглуздо грати матчі лідерів першої ліги опівдні буднього дня на тренувальному полі під Борисполем?
То, може, подумаємо? Пошукаємо в історії футболу інші приклади проведення чемпіонату. Це ж легше, ніж дбати про те, щоб матчі футбольної першості України збирали на трибунах не лише «фанатів», родичів та знайомих футболістів.
Микола НЕСЕНЮК
Там тоже боевые действия?
Я не виноват, что (будучи сперматозоидом) мечтал родиться в Киеве, где родились мои Отец, Дед, прадед и.. (пра-пра... - старинный род). Но удалось родиться в спец-самолёте космодрома "Байконур", который летел в лЕнинград... лучше бы меня зарегистрировали в возхдухе, чем там!!!
- - -
Так вот, я могу сам смеяться над собой, но у меня есть целых три места рождения!
А безродными нечего наполнять столицу. Казахи сделали очень правильно...
- - -
Если хотите чемпионат страны назвать чемпионатом Украины, то там должны играть команды с Тернопольщины, из Закарпаться, из Львова, хоть одна сборная команда Волыни, команда из Сум (есть стадион, нет команды), и плюс - все остальные!
Иначе - это не чемпионат страны, а чемпионат "непонятно чего"
Він дуже тонко піднімає питання а хто і на яких стадіонах буде грати.
І тут виникає питання Олімпійського . Тим більш Олімпійського після перебудови під фінал ЛЧ.
І зразу постає питання - а яка команда потягне аренду Олімпійського?
Невже Інгулець , чи Десна ...
Там тоже боевые действия?
Футболісти з обласного центру та Львова виїжджають в якийсь район на сільський стадіон (в райцентрах їх на поле практично не пускають, крім двох-трьох), там діляться на дві команди згідно поточної заявки і грають матч на "першість області" за якісь районні команди.
В ФФ області та гравці задоволені.