Заместитель главного редактора еженедельника «Футбол» Андрей Шахов поделился своим мнением о победе киевского «Динамо» над «Мариуполем» (4:0) в матче 15-го тура чемпионата Украины.
«А знаете, после таких матчей снова хочется смотреть «Динамо»! Честно! Мне очень нравится игра команды в трех последних поединках. Да-да, именно в трех, несмотря на поражения от «Шахтера». И, блин, как же не в тему этот перерыв для сборных!..
Хорошо, оставим «Шахтер» за скобками. В двух последних матчах одержаны две убедительные победы, забито семь голов, а сколько еще моментов не было реализовано! «Динамо» снова играет быстро, красиво, в атакующий футбол.
Вспомните, сколько побед с крупным счетом одержало «Динамо» в этом сезоне до матча с «Мариуполем»? Аж одну — над черниговской «Десной». Для «Динамо», согласитесь, это не просто мало. Понятно, что за красивую крупную победу дают столько же очков, как за унылые 1:0, которые мы видели в последнее время слишком часто. Но с психологической точки зрения ценность от убедительной победы, победы с крупным счетом гораздо больше, чем от победы на терпении. Особенно для молодых игроков.
На этой неделе «Динамо» забило семь голов в двух матчах. А вспомните, сколько матчей («Минай не в счет) понадобилось «Динамо», чтобы забить семь мячей? Шесть! Весь октябрь и неделя ноября! И не скажешь ведь, что сплошь и рядом были соперники сложнее «Ренна» и «Мариуполя». Разве «Львов» сильнее? Или «Олимпик»? Разве они выходили на поле более мотивированными? Нет, нет и еще раз нет!
Просто весь октябрь, а заодно и сентябрь, и август, и июль тоже, «Динамо» не играло, а мучилось и заодно мучило нас, болельщиков, с какой-то садистской методичностью, допуская одни и те же ошибки, играя трусливо по принципу: забили и спрятались, будто нашкодничали.
В ноябре всё изменилось, причем я совершенно не согласен с теми, кто считает, что первопричиной всему работа и упорство. Не в этом дело.
Дело в смене вектора.
Тренеры перестали делать в центре поля ставку на Сидорчука и Гармаша, поверили в молодого и креативного Шапаренко, который забивает уже в четырех матчах подряд, сделали акцент на скорость, стали получаться красивые комбинации вместо передач в центральную зону, в том числе и от углового флага.
В матче с «Мариуполем» вышли восемь украинцев. Все восемь прошли школу киевского «Динамо», всех восьмерых можно назвать воспитанниками клуба. Четверым еще не исполнилось 22 года! В действиях команды появилась скорость, она стала лучше, быстрее и чаще проводить контратаки. Засияла новыми красками игра на флангах... В этих двух матчах динамовцы отдали пять голевых передач: две из них Цыганков и три — крайние защитники, в том числе две Миколенко!
Команда заиграла гораздо эффективнее. Сравните цифры...
Домашний матч со «Львовым». Команда нанесла 16 ударов, из которых только 4 пришлись в створ (25%). Матч в Ренне — восемь ударов, из которых два в створ (те же 25%).
Домашний матч с «Ренном» — 14 ударов, из которых семь в створ (50%). Матч с «Мариуполем» — 11 ударов, из которых девять в створ (82%)!
А теперь скажите, много ли ударов в матче со «Львовым» запомнили? Уверен, что нет, потому что большинство из них не таили в себе никакой угрозы, наносились, если не издали, так из неудобных позиций. А с «Ренном», с «Мариуполем» запомнились почти все, потому что реально были опасными или завершали красивые комбинации.
После всего этого возникает только один вопрос: почему надо было фактически проиграть еще один чемпионат (да, не пройдена даже половина дистанции, но в слабом чемпионате Украины, где «Шахтеру» оказывают реальное сопротивление только три команды, отыграть восемь очков практически невозможно. Достаточно заметить, что к середине пути «Шахтер» потерял только пять), чтобы понять очевидное? Почему нельзя было это сделать раньше, еще в прошлом сезоне или хотя бы со старта нынешнего? Почему надо было оказаться на краю пропасти, на грани увольнения, чтобы, наконец, разобраться, на кого стоит делать ставку, а кого лучше держать подальше от футбольного поля, какая игра может принести пользу и результат, а какая ведет к деградации? Вот этого я совершенно не понимаю.
Лучше поздно, чем никогда? Согласен, но как же жалко, что именно сейчас в чемпионате наступает пауза», — написал Шахов в своей колонке на Фраза.
Только успехов!
Команда втрачала очки і "вмирала" на полі цим же складом, що зараз грає... Причина в ГТ, це очевидно. Хацкевич напомацки будує команду, зараз щось виходить, звичайно, добре, але цей склад Динамо заслуговує на професійного ГТ
Хто той самий "професійний ГТ", якого заслуговує "цей склад Динамо"?
Назвіть ознаки професійності...
Переконайте, що цей "професійний ГТ" мріє тренувати Динамо та працювати в Україні...
Обґрунтуйте, чому саме у цього "професійного ГТ" результати будуть кращими, ніж у нинішнього...
Вас задовольнить "професійний ГТ", що вигравав Кубок УЄФА? Чи для вас він не досить професійний? Якщо ні, то які ознаки "професійного ГТ" ви маєте на увазі?
http://dynamo.kiev.ua/news/311350-artem-frankov-somnevayus-chto-kto-to-bolee-surkisa-zainteresovan-v-uspehe-hatskevicha-i-ego-komandyi?skip_infinite=1#comment-5429659
http://dynamo.kiev.ua/news/311350-artem-frankov-somnevayus-chto-kto-to-bolee-surkisa-zainteresovan-v-uspehe-hatskevicha-i-ego-komandyi?skip_infinite=1#comment-5429623
"Втрати турнірних очок у протистояннях не з головним конкурентом" були завжди, є і будуть.
Не аргумент.
2. "володіння тактичними схемами гри" - Ви - не професіонал, який міг би це оцінити. Та навіть професіонал за це не взявся б, не володіючи реальним станом справ у команді: травми, психологічна готовність замін, здатність складу перебудувати тактику (Згадайте аналітику Головка!). Не може тренер вимагати від команди грати так, як команда грати не готова. Це - аванюризм. А стан готовності знає виключно ТШ. І ніхто більше.
3. "вміння вивести функціональний рівень більшості гравців на пік" - це не питання тренера. Подібна програма ЗАМОВЛЯЄТЬСЯ ТШ науковій групі в залежності від дат, на які необхідно планувати піки та припускаються спади. Саме наукова група і існує для того, щоб таку програму скласти. В Динамо був лише один тренер, який відмовився від такої практики: Валерій Газзаєв.
4. А схеми та тактика Хацкевича це не враховують? Якщо ви так вважаєте - назвіть тих виконавців, що не використовують свої найсильніші якості. Бурда? Кадар? Миколенко? Шапаренко? Сидорчук? Вербич? Циганков? Бєсєдін? Буяльський? Гармаш?
Хто не використовується зі своєю повною ефективністю?
2. Категорично не згоден. Один із елементів тактичної гри Динамо у ЧУ - Кадар - Бесєдін, Мбо.. підбір, якщо вдасться, атака другим темпом, якщо вдасться - гра без середини поля. Півзахист працював на відбір, яка там атака? Спочатку Рибалку вигнав (причини то інше), але взяв Корзуна - для чого? Відбір, єдиноборства...один мяч вимучать, або ні...Це тренер
3. Якщо другий сезон наукова група так "не попадає", то до чого вся робота? Але підготовка команди, награвання складу, і конкретно - під умовний Аякс - це питання тренера. Подивіться статистику - хто грав до поєдинків з Аяксом, чрму відбулося таке тасування складу? Всі не готові були?
4. На прикладі Шапаренко, тільки зараз Микола почав грати, зв'язуючи фланги киян. Він може притримати м'яч, змінити напрямок атаки, відкритися для завершення...він і раніше це міг робити, але при тактичній побудові Кадар-Бесєдін-підбір, йому це робити не потрібно...Гармаш, які якості використовував наприкінці Ребров та і Фоменко у збірні, Ви, мабуть знаєте...Миколенко, без контролю він і не підключався до атак, тільки відбір...Це зараз вони на флангах здійснюють чисельну перевагу та весь час роблять забігання і отримують м'ячі...Ця команда вміє грати...Я бажаю успіхів цим хлопцям, Хацкевичу також, звісно
2. Нема усього того, що ви кажете! НЕМА!!! Для реалізації будь-якої тактики та схеми гри потрібні відповідні виконавці. Якщо в Динамо нема виконавців, здатних контролювати центр поля під пресингом суперника - ви змушені грати за тою схемою, що описали. Не тому, що тренер недоумок, що іншого не розуміє, а навпаки - він надто добре розуміє можливості своїх виконавців. І в залежності від їх можливостей він і вибудовує ОПТИМАЛЬНУ схему гри. Нема в сучасному футболі зарозумілих чи утаємничених схем гри. НЕМА! Є набір виконавців, які можуть чи не можуть це здійснити. Це саме те, чтого так і не зрозумів Шахов... Підготувавши відповідні кадри, ТШ задіяв їх можливості та змінив для них схему гри. Не дух Гвардіоли в них проснувся, не Божа благодать з неба зійшла, не гравцям набридло грати в нудний футбол. Все НЕ ТАК! Просто команду ПІДГОТУВАЛИ до таких змін, та застосували тоді, коли команда виявилась для цього готовою.
А якщо не розуміти, що "добрий експромт готується три дні", то здається, що все воно саме раптом впало з неба. Тому я й написав досить різкий пост стосовно висловлювань Шахова. Він просто не розуміє, що звідки береться.
3. Усі питання щодо наукової групи - не до мене. Вона така, яка є, іншої нема. І тренер не може виявитись розумнішим, ніж весь медично-методичний штат з усіма методиками, які вони застосовують на професійному рівні.
Ми не могли зіграти краще з Аяксом, ніж зіграли... Розумієте? Жодного шансу. Рівень тієї команди на той час (та і зараз, якщо відверто...) не зрівняний з рівнем Динамо сьогодні. Загляньте в таблицю ЛЧ, де і як грає Аякс. Усі чомусь розуміють результат Шахтаря з МанСіті, але навіть не задумуються про реальні можливості Динамо в порівнянні з Аяксом. А чому такий склад? А тому, що потрібно було створювати контргру. ЗАВАЖАТИ грати Аяксу так, як вони звикли. Це був єдиний шанс, хоча насправді його ніяк не було. І після гри в гостях у мене жодних питань вже не було. Це команда не нашого рівня. І нічия - найбільше, на що можна розраховувати вдома.
4. Шапаренко грає так, яку настанову він отримав від ТШ. Усе що він може - це те, до чого його підготували ті самі тренери. Раніше він НЕ МІГ цього робити. Для того, щоб щось зробити, його дії повинні були бути зрозумілими усій команді. КОЖНОМУ гравцеві. У іншому випадку він би бігав сам, його дії були б НЕ КОМАНДНІ, а ІНДИВІДУАЛЬНІ. Так, як це було з Минаєм. Коли він бігав-бігав в першому таймі, а гол залетів Динамо.
І коли вийшли Буяльський з Гармашем, які виправили КОМАНДНУ гру, Шапаренко зміг реалізувати свох функції, які ПРИЗНАЧИВ йому ТШ. Це стосується будь-якої команди та будь-яких виконавців. Хтось починає грати в структурі командної тактики дуже скоро, а комусь для цього потрібні РОКИ! Згадайте Олексія Михайличенка, наприклад. Або шахтарівських бразильців, що роками просиджували на лаві, так і не потрапляючи до основи. І це не тому, що вони безталанні. Це тому, що вони виявляються не готові виконувати ті завдання, які готує для них тренер. Чому Сідклей вже грає, а Буено на лаві? Чому Че-Че виходить частіше, ніж Дуелунд? Чому Морозюк використовується більше, ніж праві захисники з дубля??? З тіє самої причини! Як тільки будуть КОРИСНИМИ КОМАНДІ - відразу з’являться на полі.
А ви робите висновки з офіційних ігор, забуваючи, що головна робота виконується на тренуваннях. Тут дуже часто порівнюють футбол з театром, але ніхто не проводить паралель між офіційною грою та виставою, як і між тренуваннями та репетиціями, не враховуючи те, що головна робота виконується саме там.
2. Це Ваша думка. Я не згоден, я навів приклад Рибалка-Корзун, так Хацкевич почав змінювати модель гри. Взагалі питання дискусійне, якщо я не правий - це вже добре) Якщо з'являються нові виконавці і тренер зможе їх використати ефективно з позитивним результатом, звісно плюс...
3. Якщо були приречені з Аяксом, а це, звісно, може бути, якщо не можемо обійти нестабільний Шахтар у ЧУ - то про що ми говоримо? Тому ми там де є - з надією на краще
4. Структуру гри розробляють тренери. Шапаренко, Ви праві - елемент цієї структури. Якщо мяч перелітає весь час середню лінію - у нього були інші завдання...Морозюк і вибір правого захисника - оце питання Хацкевича, і не у дублі діло. До того ж Морозюк грав і лівого захисника..аж поки не фатальна помилка з Шахтарем, до речі, притаманна півзахиснику - збереження м'яча, а не відведення загрози у будь-який спосіб...Дуелунд не конкурент Че Че по позиції, мені здається...Згоден, що основна робота проводиться на тренуваннях і не тільки основної команди, це вірно, але оцінюють успішність - по результату, другого критерію немає.
2. Чому "з'являються нові виконавці і тренер зможе їх використати"? Чому "якщо"? Вони з’являються і тренер їх використовує, причому, як вже всі бачать - досить ефективно. Навіть знайшов ким замінити нападника у критичному випадку. Тому - не "якщо", а дійсний факт!
А ні Рибалка, ні Корзун не відповідали тим вимогам, що Хацкевич виставив. І вони змушені були піти.
3. А чому недокомплектоване та "нестабільне" Динамо мусить без питань вигравати у "нестабільного" Шахтаря, який фактично грає СТАБІЛЬНИМ складом з дуже невеликими змінами. Заберіть звідти кадрів Луческу - і що там залишиться від Фонсеки???
4. Мова не йдеться про конкуренцію Дуелунда та Че-Че... Не один виграв її у іншого, а Че-Че, з точки зору ТШ, готовий до основи, а от Дуелунд ні. Навіть не конкуруючи між собою. Буде готовий, як Циганков, Сідклей, Шапаренко, Миколенко - точно гратиме. А поки - ні. І це вірно!
Ви не праві. Основа тренується окремо, дубль - окремо. Це дві різні команди. І Дуелунд, як і Буено, тренуються з основою. Результат визначається на тренуванні. Нема там результату - до основи не потрапиш. А потрапить той, хто на тренуванні кращий. Нічого іншого не буде. Конкуренцію потрібно вигравати.
..
ИМС подарил /подал
Хаца уволить
Игроки "старые"/" молодые "
Не ожидал от Шахова такого примитива...
Оказывается, в этой жизни все получается по "метафизической халяве"... Вот не сказали им бегать вдоль, а не поперек - нет результата. А как только показали, куда бежать иначе (видимо, тоже случайно. Типа, а не сбегать ли тебе, Коля не слева направо, а справа налево. Попробуй, а??? И Коля, воодушевленный правом "сбегать налево", начал забивать в каждом матче, меньше обрезаться в передачах, решительнее идти в атаку и вообще превратился из Коваленко в Месси...) А с ним и вся остальная команда стала не по одному мячу забивать, а по 3-4...
А, оказывается, им раньше этого не говорили... Сказали бы в июле - так с июля бы так играли.
А подготовка, тренировки, тактика, кондиции - "то такэ", тьфу, а не факторы!
Может, и Шахову некому подсказать, как умно и профессионально писать о футболе? Не нести такую чушь в угоду собственным заблуждениям... А подсказали бы - и поумнел бы в одночасье... Премию там какую-никакую заслужил бы, Пулитцеровскую там, или Гонкуровскую...
А не прозябал бы со своей мазней в заштатном украинском футбольном журнале...
Просто сказать некому...
Почему "начали побеждать"? Так здесь ведь никакой метафизики, которая снится половине сайта и Шахову заодно. Тренировки, тренировки и еще раз - тренировки. В составе появляется новый игрок, обладающий изначально определенным набором качеств. Этого игрока необходимо ввести в состав, в стиль команды, объяснить его функции на поле, наиграть взаимодействие с остальной командой, подтянуть недостатки, без которых исполнителей не бывает. Вот этим и занимались Хацкевич и его ТШ. Занимались с того момента, когда исполнители попали к ним в команду, и до тех пор, когда они были подготовлены до необходимого команде уровня.
Все это делается на тренировках. Столько - сколько надо. Месяц, два, три... И лишь после того, как исполнитель становится ЧЛЕНОМ КОМАНДЫ, а команда начинает понимать его сильные и слабые качества, его навыки, его маневр, заданный на установке перед матчем, вот тогда и появляется НОВОЕ КОМАНДНОЕ КАЧЕСТВО. Потому что один игрок не меняет стиль команды, лишь только он оказывается на поле. Сломать игру - раз плюнуть, перевести на другой уровень - никогда.
Сравните Месси в Барселоне и Месси в сборной Аргентины. И что? В состоянии ли один игрок, даже если он Месси, поменять стиль команды? Да никогда!!! А при всем позитивном отношении к Шапаренко, он точно не Месси. Так что у него шансов на пару порядков меньше.
Другой Вам пример: Роналду... Ушел он из Реала, и что? Реал мгновенно съехал! А почему? Да потому, что многолетняя обкатанная тактика учитывала сильнейшие стороны Роналду. А он ушел - и большинство наработок повисли. Командная игра сломана, необходимо выстраивать новую. А пока будет так, как получается.
Ну и последнее... Понимаете, не Вам рассуждать о "примитивизме Хацкевича". Он в любом футбольном вопросе даст Вам 100 очков форы, и все равно заткнет за пояс. Еще я понимаю - так бы высказался Клопп, Моуриньо, Гвардиола... Но они никогда такого себе не позволят. Потому что понимают, что подобная линия поведения у людей называется хамством. А они привыкли уважать людей одинаковой с ними специальности. Насколько бы выше их они ни находились.
Мені навіть не потрібно, щоб коли стане зрозуміло, як воно є насправді, мої оппонети це визнали. Свої помилки визнавати дуже боляче, та й треба мати для цього сміливість.
Маю на увазі результати Хацкевича... А вибачення... "То таке", я навіть не впевнений, що він щось про ці образи чув... :)))
Я теж тільки за, щоб Динамо при Хацкевичі почало давати і гру, і результат, бо розумію, що постійною зміною тренерів нічого також не досягнеш, але поразки від Львова, Карпат, а найголовніше сама гра у цих матчах - це вище мого терпіння.
http://dynamo.kiev.ua/news/311350-artem-frankov-somnevayus-chto-kto-to-bolee-surkisa-zainteresovan-v-uspehe-hatskevicha-i-ego-komandyi?skip_infinite=1#comment-5429659
http://dynamo.kiev.ua/news/311350-artem-frankov-somnevayus-chto-kto-to-bolee-surkisa-zainteresovan-v-uspehe-hatskevicha-i-ego-komandyi?skip_infinite=1#comment-5429623
Тобто, програвали відверто слабким командам завжди, і в зоряні роки, і з зоряним тренером, причому - з непристойними рахунками.
А Динамо зразка літа цього року відверто зібрана на принципах мінімалізму. Тому це досить вірогідно, щоб робити з нього трагедію. При цьому, у всіх вами наведених матчах Динамо домінувало на полі. І це факт.