З роками знамениті люди обростають легендами, які часто не зовсім відповідають дійсності або зовсім не відповідають. Та нема на це ради. Коли людина стала загальнонаціональною легендою, вона має відповідати всім рисам, що потрібні людині-легенді. І, відповідно, не мати тих, яких легенді мати непотрібно.
Валерій Лобановський — єдиний український діяч минулого століття, який не викликає у суспільстві жодних протиріч. Великого тренера шанують старі й молоді, ліберали й консерватори, націоналісти й навпаки. Перемогами його «Динамо» пишаються і пишатимуться нові й нові покоління, а його досягнення у футбольній тактиці згодом прирівняють ледь не до теорії Ейнштейна. Постать Лобановського щораз вище підніматиметься над його сучасниками і ставатиме все більш міфічною.
Про що це свідчить? Про те, що футбол є тим, що насправді об’єднує націю. Лише у футболі Україна змогла не віддати свою історію північному сусіду. І це винятково завдяки Лобановському, проти якого навіть у Москві ніхто не скаже поганого слова.
Що з цим усім робити? Гадаю, нам слід постійно доповнювати міф про Лобановського, наділяючи його новими рисами, роблячи тренера ідеалом і носієм усіх найкращих людських якостей. І це буде правильно — хто ще приніс Україні славу, яку ніхто й ніде не насмілиться заперечувати?
Щороку з’являються нові спогади про Лобановського. Про нього пишуть і знімають фільми навіть ті, кому він сказав колись два слова, а може, і не сказав. Я теж колись розмовляв із Лобановським. Тому теж можу написати про нього книжку спогадів. Але краще нехай це роблять інші. Міфи — не мій профіль.
8 титулів чемпіона Радянського Союзу з київським «Динамо» виграв Валерій Лобановський як тренер. Більше в СРСР не вигравав ніхто
Тренер мусить вчитися все життя. Якщо зачерствів, перестав учитися — тоді перестав бути тренером. Час не обдурити. Акценти розставляє він. І вчить теж Валерій Лобановський.
Микола НЕСЕНЮК
Мифы можно рассказывать про Малофеева или Сёмина. А про легендарных людей калибра Лобановского слагают исключительно - легенды!
І не таку,яку ви,Миколо,надрукували у 90-х у газеті "Рівно вечірнє"про Тараса Шевченка у 90-ті роки.
МІФів У свій час миїх начитались і наслухались про великх гравців і тренерів малофєєвих, бкєскових, суровикіних, спартаках цеесковичах торпедових ...
А як пахло жареним - тягли в останній момент до збірної СССР ГТ великого ЛОБАНОВСЬКОГО і Динамо Київ повним складом !!! "на всякий випадок" розбавляючи бєсковими і кільокма перспективними гравцями із москви , мінська - з метою привласнити майбутні перемоги ! Хоча самі заважали їх здобувати.
Памятаю ,як співав соловейком "доброзичливець" Маслаченко у футбольном обозрєніі 86 р. після нашої перемоги перемоги у Кубку Воладарів Кубків: "... эта победа принадлежит всему советскому футболу,,,"
Нагадаю може хто забув або і незнав , Маслаченко (Гебельсович) із московського фудбольного обозрєнія - один із самих ярих попередників і нинішніх футбольних кАНАЛіВ , а нинішні ведчі коменти та експерти їх прямі "потомки" - вони ії специ по міфах.
Великому Лобаноському не потрібні міфи !!!
Да то Вовка Маслаченко - прихвостень спартаковский" (С)
Не знаю, кто автор, но первый раз мы это кричали на "Республике" ещё в 1982 году! Дал же Бог смотреть ЧМ-1982 в московской школе по обмену военно-патриотическими клубами.... уже тогда понял, что мы - разные! Вернулись домой, а тут такая замечательная "кричалка" подоспела :)
Земля ему пухом!
учетная запись этого пользователя была удалена
Мифы можно рассказывать про Малофеева или Сёмина. А про легендарных людей калибра Лобановского слагают исключительно - легенды!