У 1970— 1980-ті чемпіонат Німецької Демократичної Республіки з хокею розігрували дві команди — «Динамо» із Берліна і «Динамо» із Вайсвассера. 20 років грали між собою по 12 разів за сезон.
В останні п’ять років футбольний чемпіонат України проходить за подібною формулою — за титул сперечаються київське «Динамо» і донецький, а насправді вже теж київський, «Шахтар».
Запитаєте, чому тільки п’ять років? Бо ж «Динамо» та «Шахтар» були незмінними переможцями всіх чемпіонатів України, окрім першого. Тому що раніше були хоча б надії на «третю силу», якою намагалися в різний час стати «Дніпро» й «Металіст». Тепер же це неможливо навіть теоретично. Переважна більшість перспективних українських футболістів — на контрактах у «Шахтарі» й «Динамо». Ті, хто не проходить у склад, ідуть в оренду без права грати проти «материнських» клубів.
Тому решта команд може лише «зіпсувати настрій» одному з фаворитів без надій на успіх. Коли таке трапляється, переможець, отримавши заохочення від конкурента переможеного лідера, зазвичай «відпочиває» в наступних матчах. А двоє лідерів змагаються між собою за титул чемпіона. Він тепер, окрім задоволення, приносить клубу великі гроші від УЄФА за потрапляння в груповий турнір Ліги чемпіонів.
Фактично у нас є не один, а два чемпіонати. В одному, як колись у східнонімецькому хокеї, за титул сперечаються «Шахтар» і «Динамо». В другому — решта команд розігрує місця, починаючи з третього. Матчі лідерів не поміж собою не мають ані видовищності, ні інтриги, ні користі для самих лідерів, проти яких у єврокубках ніхто так не грає. Справжній футбол у нас є лише у поєдинках між «Динамо» й «Шахтарем». І саме на ці поєдинки і ходить публіка.
То, може, не займатися дурницями, а скористатися досвідом НДР і зробити так, щоб лідери грали лише між собою? З точки зору УЄФА та інших футбольних інституцій, це погано. А з погляду здорового глузду — навпаки.
Микола НЕСЕНЮК
-
Aragorn Alahorn(Aragorn)
- Эксперт
03.08.2019 16:39
и тут Несенюка понесло ...
- 0
-
Валерий Сикорский(VTS)
- Эксперт
03.08.2019 11:51
Для Динамо, сейчас, любой соперник равносилен "Шахтеру". В прошлом году мы с "Шахтером" имели приемлемый результат, а вот с другими командами..., лучше не вспоминать.
- 1
-
mr. Chonkin(mr-chonkin)
- Эксперт
03.08.2019 09:46
Без арендопуля кроты не согласятся
- 0
-
Хороший Плохой Злой(yurazhura)
- Наставник
03.08.2019 08:18
Як завжди Несенюк несе несенїтнецю...
- -2
-
Володимир: з Динамо назавжди(gvaavg)
- Эксперт
03.08.2019 00:27
Жарт, звичайно... Але який сумний!
- 1
-
василий
- Старожил
02.08.2019 23:45
Я тоже,потому что Шахтеру тяжело играть с тактически сильными командами.Думаю Динамо будет несменым чемпионом,да оно и так с этого года будет.Не видать им чемпионства,лет десять,а то и двадцать.
- -1
-
Александр Шевченко(Pirat84)
- Начинающий писатель
02.08.2019 23:20
Здоровим глуздом тут і не пахне
- 0
-
Слава Славків(lyra)
- Наставник
02.08.2019 22:11
чекав, коли ж це озвучать "напівжартома" хтось із футбольних функціонерів...
- -1
-
Веселий Бойко(yura1974)
- Наставник
02.08.2019 21:54
Це просто неможливо! Кроти не зможуть заявитись на подібне змагання без гарантованих очок від своїх постачальників!
- 2
-
Vlad Kutovoy(vladpolt)
- Эксперт
02.08.2019 21:52
- -3
-
андрей(DKman)
- Наставник
02.08.2019 22:05
Это был стёб.
- 3
-
Vlad Kutovoy(vladpolt)
- Эксперт
03.08.2019 05:45
- -3
-
Nika Ивонов
- Эксперт
02.08.2019 23:13
Наш футбол давно вже в ямі, залишилось лише притрусити землею, та поставити памятник. А в кожному жарті завжди є частка жарту.
- 0
-
TAURUS The Bull
- Наставник
02.08.2019 21:09
Всеж я вірю , що Зоря та Дніпро зможуть піднятися на новий рівень, а там не за горами і Металіст.
- -1
-
Слава Славків(lyra)
- Наставник
02.08.2019 22:18
я більш песимістичний...через як мінімум 2 причини
- 0
-
Карл Фернандович Мицельмахер
- Эксперт
02.08.2019 21:06
Однако в прошлом сезоне Динамо потеряло золотые очки не в матчах с Шахтёром. Ну то таке.
- 0
-
Юра .(Dynamo_s_Dnepra)
- Эксперт
02.08.2019 21:05
Без арендуполя землеройки не согласятся
- 0
-
Виктор .(bonv)
- Эксперт
02.08.2019 20:59
Шахта практично завжди програватиме:))))) Я -ЗА!
- 1