Нинішній «Олімпійський» стадіон у Києві був збудований вісімдесят років тому. Відтоді і дотепер під північною трибуною розташовані так звані «Бессарабські» ворота. Не ті, що на футбольному полі, а ті, через які в разі чого можуть заїхати пожежні машини.
Згодом ці ворота обросли легендами, згідно до яких київське «Динамо», чия лава запасних теж завжди була з північного боку, мають забити у «Бессарабські» ворота у другому таймі. Тому що перший тайм кияни завжди розпочинали і досі розпочинають на північній стороні поля. За виключенням тих поодиноких випадків, коли капітан команди-суперника, який виграв жереб на початку гри, наполягає на зміні сторін.
Так було завжди — наша лава ліворуч і у другому таймі ми атакуємо на «Бессарабку». Виникла навіть теорія, згідно до якої у «Бессарабські» ворота тягне додатковий вітер, який «допомагає» м’ячу залетіти у чужі ворота. Звісно, що все це лише красива легенда стадіону, на якому грає вже не знаю яке покоління футболістів, і куди приходять нові і нові покоління уболівальників.
Все змінилося після того, як на «Олімпійському» оселилася футбольна команда «Шахтар». Щось припікало тренерів та гравців цієї команди на тому місці, де сиділи усі покоління динамівців. Тому «Шахтар» зробив «домашньою» не північну, а південну лаву запасних, яка споконвіку була «гостьовою». Те ж саме із роздягальнею та половиною поля — «Шахтар» грає перший тайм не на північній стороні, а навпаки.
І нехай би собі грав. Але це ж саме зробила і національна збірна України. А куди ти подінешся, коли увесь менеджмент команди із «Шахтаря», живе і тренується команда у Києві також на «шахтарських» локаціях. Тож тепер у другому таймі на «Бессарабку» атакуємо не ми, а наші суперники. Саме на «Бессарабку» залетіли у ворота збірної України у двох останніх матчах зовсім не логічні голи...
Скажете, що це все маячня і забобони? Що я мав би написати не про карму «Бессарабки» а про те, що тренер збірної України та батальйон його асистентів помилилися, в результаті чого за збірну грав невідомо хто і невідомо як? Я такого не напишу. Тому що Андрій Шевченко — видатний тренер, який краще за всіх нас розуміє «структуру гри». Він ні в чому не винен — в усьому винні ворота! Ті самі старі добрі «Бессарабські» ворота, які пам’ятають війну і розруху, п’ятирічки та пєрєстройку, Хрущова та Щербицького, стотисячні аншлаги, Базилевича та Лобановського, Суперкубок УЄФА та фінал Євро-2012. Все ці ворота пам’ятають і нас пам’ятати будуть...
Николай НЕСЕНЮК
Я поділився цією інформацією з одним із футболістів Динамо. Звати його Сергій. Він радіаматор-короткохвильовик. У нас однакове хоббі. А в ті роки був дуже хороший прохід на "десятці" на Північну Америку. І якраз перед виїздом з бази на стадіон він встигав набрати кучу кореспондентів звідти.
Так от. Варто було мені було з'явитися на діапазоні, то він відразу цікавивився, чи раптом я не бачив свого сусіда.
Так що система існує. Просто ми не все розуміємо )))))))))))))
Украина Швеция
ГОЛЫ Шевы ( не путать с тренером Щевченко)
Один с подачи Коноплянки,
Другой с подачи Ярмоленко...
в те самые Бесарабские ворота !!!
Наш Стадион Живое существо,
его называли именами политиков,
а скандировал Стадион имена своих Любимцев,
Вздох стадиона разносился на 5 кварталов вокруг, а рёв был слышен в конце Хрещатика даже шум машин не мог его заглушить.
Сквозняк на Бессарабку так это просто законы физики, кто сидел в верхних рядах нижнего яруса хорошо знает это сквознячек в лицо, врядли он способен сам посебе затянуть мячь в ворота , но иногда и капля переполняет чашу.
Отнять память самое страшное наказание.
Надеюь пришлые захватчики скоро покинут наш Город и Стадион.
К Шеве вернется память.
Вот только, где та Герда которая способна противостоять карточному королю с ботсада.
Да и имя Стадиону надо вернуть, данное Автором при рождении Украинский Республиканский Стадион без имен правителей и непонятных прозвищь (центральный, так Динамо ближе к географическому центру Киева, олимпийский - игры группового турнира по футболу в 80м...имел честь поучаствовать на центральной трибуне "перформенс" так сейчас это называют, мое мнение эти несколько дней 80 года не повод менять Имя Стадиону)
И вполне солидарен с тем,чтобы вернуть название Республиканский.
Україна є республікою.
Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування
Республика
Rzeсzpоspolita дословный польский перевод
res publika
Лат.
"Общее дело»— форма государственного правления, при которой все органы государственной власти либо избираются на определённый срок, либо формируются общенациональными представительными учреждениями (например, парламентом), а граждане обладают личными и политическими правами. Важнейшей чертой республики как формы правления является выборность и сменяемость главы государства, в большинстве случаев исключающей наследственный или иной, невыборный способ передачи власти.
Ох многие хотели бы "царя-ху.ла" , или Диктатора...
А у нас таки "общее дело" и вся История Украины-Руси показывает, как народ умеет обьединятся, правда по традиции потом отжает власть прохАДимцам и потом снова ввнужден продолжать борьбу.
Ні у якому разі не мінусую, хоча сперечаюся.
Что изменилось?
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена