Известный журналист Николай Несенюк — о странностях украинского футбольного календаря.
«Нарешті прохолодна погода закінчилася, і трав’яні газони українських стадіонів остаточно висохли. Самий час грати у футбол, тішачи тисячі уболівальників на трибунах. Так і справді було в історично недавні часи, коли справжній футбол починався у травні і завершувався наприкінці жовтня із першими заморозками.
Тепер не так! Тепер в Україні влітку в футбол не грають! Нема дурних! 9 травня завершився чемпіонат України, а 13-го буде зіграно останній матч сезону — фінал національного Кубку. І все. Наступний футбол буде аж за три місяці — у перших числах серпня. Саме тоді має стартувати український чемпіонат, який триватиме аж до половини грудня, аби потім поновитися у середині лютого!
Справді, ми що дурні грати у футбол у теплі травень, червень та липень? Нам краще по морозу побігати! Сказане — це не марення божевільного. Це набагато гірше — це український футбол, яким керують професіонали! Коли запитати навіщо вони перевернули все з ніг на голову, загнавши футбольний сезон із літа в зиму, вони скажуть, що це треба для кращої підготовки наших команд та збірної до першості Європи та єврокубків.
Поставлю трохи непрофесійне запитання — навіщо заради двох десятків футболістів, які все одно не стануть чемпіонами Європи, залишати усю країну без футболу на майже три місяці, коли у нас найкраща погода для футболу? Що виграли українські клуби у Європі за останні десять років «зимового футболу»? Я особисто вважаю, що робити футболістам відпустки влітку — це не непрофесіоналізм. Це — ідіотизм! Бо взимку у них теж відпустки!
Це в Іспанії, Італії, Португалії чи Франції в літні місяці страшна спека, а взимку від плюс десяти до плюс двадцяти. Там і справді зручніше грати у футбол взимку. І в решті європейських країн — там, де тепло. А там, де холодно — Фінляндії, Швеції, Норвегії — грають з весни до осені як було колись у нас, поки до влади у футболі не прийшли «професіонали». Може, давайте і картоплю будемо саджати, як в Іспанії — у серпні? Чому ні? Кажете, їсти не буде чого? Не можна збирати картоплю у травні?! А з футболом так, виходить, що можна?
Я знаю, чому це так. Тому що сучасні українські «футбольні клуби» грають не на радість тисяч уболівальників, а для задоволення більш чи менш багатих людей, які їм за це платять. Для цих людей тепле місце на стадіоні вже якось знайдуть. А інші? А навіщо вони? Нехай панам не заважають насолоджуватись грою футболістів, найнятих ними за чесно зароблені гроші! А що охочих грати у футбол стає у нас щороку менше, так то не біда — як не буде своїх, то багаті пани африканців привезуть! Ми ж не расисти, чи не так?» — написал Несенюк на своей странице в сети Facebook.
-
Мр Эбенезер Дорсет, эсквайр(kna)
- Эксперт
13.05.2021 12:32
Осінь- весна введені при і по настійливій підтримці Лобановького.
- 0
-
Валерий Сикорский(VTS)
- Эксперт
13.05.2021 11:49
Уже не первый год играем по такой системе и вроде особых проблем это не вызывало. И вдруг... Если у руля нашего футбола стоят болваны, то по какой системе не играй - получим один ответ, плохо. Да погода в Украине не такая, как в Испании, но она не намного, особенно теперь, хуже, чем в Германии (сам там был два года). Если всегда на Динамо им. Лобановского, НСК можно играть в декабре, феврале, а на других полях нет, то причем здесь весна-осень. Уже середина мая, а кубок проводим на поле-огороде, это тоже виновата система. Система виновата в головах горе руководителей нашего футбола, а не в погодных условиях. Что лучше играть при 35 градусной жаре, а это сейчас не редкость?
- 0
-
Дик Шелдон(Shorey)
- Наставник
13.05.2021 09:28
В футболе с весны осени есть одна проблема. Которая невилирует все его преимущества. Поэтому даже клятые москали перешли на осень - весна. Сильные команды, занявшие призовые места весна - осень начинали играть в еврокубках по результатам такого чемпионата аж через полгода после его окончания. И очень часто бывало, сильная команда победившая в таком чемпионате или занявшая призовое место в нем, через полгода, когда должна была стартовать в еврокубках, это была уже далеко не та команда полугодичной давности. И тренер мог быть другой и игроки другие и спад по игре и т.д.
- 1
-
Юрий katso
- Наставник
12.05.2021 21:05
Конец августа - полный абсурд! Начинали в июле - вполне неплохо. И причем здесь Евро? У нас там вся УПЛ играть будет? Только лишь игроки лидеров там будут. Так давайте спросим их мнение,стоит ли так поступать - играть почти до Нового года и сразу за ним,тем более как в этом году,когда такая затяжные весна?
- 0
-
Sergiy S(SergiyS)
- Эксперт
12.05.2021 21:02
В Несенюка весняне загострення...
- -6
-
Volodymyr Balamut(The_Balamut)
- Наставник
12.05.2021 20:03
Я так зрозумів, що основний посил, це щоб буває картоплю не почали влітку саджати, а то як же без національного хоббі - картопельку за пару сот кілометрів від дому не посадити. Хоча всяк буває. Десь пару років тому якийсь власник Тесли на метро Позняки медом приторговував.
- 1
-
дядя Вітя
- Опытный писатель
12.05.2021 19:24
У тих, у кого проблема з газонами взимку - замерзли, буде та ж проблема влітку, але навпаки - висохли. Писати черговий опус під кондиціонером - це класно, а вийди і пограй у футбол при плюс 35 ввечері в липні. Щодо глядачів: ті, хто не ходить на стадіон взимку, бо холодно, не підуть і влітку, бо жарко, та ще й відпустка, дача з картохою і взагалі - жарко!
- -1
-
Юрий katso
- Наставник
12.05.2021 20:54
С газонами проблему как-то решить можно,а как быть с нами-болельщиками? Вам как удобней ходить на матчи в июле или в декабре-феврале. Я понимаю- на диване под батареей - не плохо,а для тех,кто хочет вживую смотреть на игру,или в наш 21 век уже и трибуны не нужны со зрителями
- 3
-
Андрій Федорович(andrey02)
- Эксперт
12.05.2021 19:17
Було б правильно починати друге коло чемпіонату в середині березня, а не в середині лютого. Ну і закінчувати в червні
- 2
-
дядя Вітя
- Опытный писатель
12.05.2021 19:25
було б правильно займатися підготовкою полів. Ні? Грай на Баннікова, Динамо чи Оболоні
- 1
-
Руслан Владимирович
- Наставник
12.05.2021 19:36
а еврокубки в феврале как играть? или не надо выходит в весеннюю часть ?
- 3
-
Руслан Владимирович
- Наставник
12.05.2021 18:17
календарь привели в соответствие с международным европейским. чтобы совпадали. Да,есть определенные минусы ,но плюсов больше на мой взгляд.
- 0
-
Павло К(el9ninho)
- Старожил
12.05.2021 18:02
Полный бред. Рушится вся подготовка клубов к еврокубкам, на выход из группы можно не рассчитывать, играя 2-3 последних тура раз в 2-3 недели. Та и летом, почему Динамо и Шахтер должны играть без своих лучших игроков? У Динамо сборники - это вообще костяк команды. А к тому же, хватает игроков из других сборных (Кендзера, Вербич), кем выходить на матч, командой U-19? Исландцы почему-то смогли сделать поля для любого времени года, нужно адекватно смотреть на вещи, климат и делать смешанные либо искусственные поля с манежами на 5-7 тысяч в случае сильных морозов зимой. Но по мнению Несенюка, лучше играть в 17:00 в июле при +40 (а ведь если Динамо будет играть гостевой матч с командой пула Ахметова, то именно такое время начала нам и поставят)
- -5
-
VIM
- Наставник
12.05.2021 20:52
вобще то исландцы играют Весна-Осень
- 3
-
сергей полонский(sergeylwow)
- Эксперт
12.05.2021 17:46
Старий маразматік і за суміцниством фанат рівенського Вереса (особливо топив за них у 2017р.) цей брєд тиражує вже роки 3-4...особливо подобається навіщо переривати чемпіонат, якщо збірна грає на ЄВРО. Невже він думає, що у нас будуть аншлаги на стадіонах, якщо в цей час буде йти ЧС або ЄВРО і особливо в той час коли в чемпіонаті приймає участь наша збірна....А як ТВ права, що будуть показувати по ТВ, якщо в один час буде йти матч УПЛ та збірних що приймають участь на ЄВРО чи ЧС, одне діло якщо Олімпік приймає Маріуполь, а зовсім друге, коли в один час грає Шахтар-Динамо (без збірників) та Україна-Нідерланди. Якій трансляції надасть перевагу Несенюк? Чи це буде привід для написання ще однієї маразматичної статті під назвою "Що сьогодні подивитись на голубому екрані"
- -11
-
Oleg_Mongol Драконорожденный
- Наставник
12.05.2021 17:28
в его словах есть смысл, не могу смотреть наш зимнеераннеевесенний футбол на огородах
- 4
-
Вiктор Вiкторiв(Viktor5)
- Наставник
12.05.2021 17:21
Коля шо ты "гониш" ?.Если я не ошибаюсь еще Лобановский был ярым сторонником этой системы.Осень -весна. А уж если мы находимся в Европе то и желательно придерживаться общеевропейских трендов. А не выеживаться самим по себе.
- -6
-
Олександр сь(alex990)
- Опытный писатель
12.05.2021 21:00
Пізніше Лобановський змінив свою думку.
- 1
-
Вiктор Вiкторiв(Viktor5)
- Наставник
13.05.2021 07:27
Он Вам лично сообщал.
- 0
-
Мр Эбенезер Дорсет, эсквайр(kna)
- Эксперт
13.05.2021 12:38
Якщо би було так, то при тому впливі, який мав Лобановський, уже давно б грали в весну-осінь.
- 1
-
Tujh Tujh(veryoldman)
- Эксперт
12.05.2021 17:19
Евро-осень заканчивается 15 декабря (+\-)
- 3
-
Руслан Владимирович
- Наставник
12.05.2021 18:22
нужно развивать инфраструктуру всех клубов. тратить на это финансы получаемые от УЕФА. все верно вы сказали. мы же стремимся играть весной в еврокубках, для этого нужно играть в европейском календаре. хорошо, что есть несколько стадионов на которых можно и зимой играть, поля там хорошие,крыша для зрителей и тд. но надо улучшать и остальные стадионы.
- 0
-
Tujh Tujh(veryoldman)
- Эксперт
12.05.2021 20:03
Да
- -1
-
Sergei Butakovski(sergei68)
- Наставник
12.05.2021 17:13
Итересно а по какой схеме играть в Норвегии ...Швеции ....Финляндии и тд????? так они вроде и играют несмотря на погодно климатические условия по Европейской системе......может нужно не пианино двигать (календарь) а проверить и хорошо настроить его (поля) что бы можно было выдерживать ритм еврочемпионатов....ну а в случае непредвиденных обстоятельств иметь резервные дни для переноса матчей....но для этого нужно напрягаться Повеко и КО...... заниматься футболом в Украине а не заводики по искусственному газону делать с откатами.....А кроме всего прочего есть еще и тренировочный процесс в котором тренеры хотят поддерживать игровую форму и тонус для команды.......Конечно Ингульцу играть летом лучше!!!!а Динамо??????? так что в этом вопросе нужно обратить внимание на поля...а не на передвижение календаря....
- -1
-
Ярик Z(yareeck112)
- Начинающий писатель
12.05.2021 19:03
Как раз они весной начинают и осенью заканчивают, как и было сказано
- 3