Известный журналист Николай Несенюк в своей колонке на Gazeta.UA остановился на теме главного тренера сборной Украины.
Один із найкращих футболістів усіх часів німець Франц Беккенбауер завершив кар’єру гравця майже у сорок років, ставши у складі збірної чемпіоном світу та Європи, у складі «Баварії» — неодноразовим чемпіоном Німеччини та володарем Кубку чемпіонів. Йому двічі присуджували «Золотий м’яч» найкращого футболіста Європи.
Одразу після закінчення виступів на футбольному полі Беккенбауер був призначений тренером збірної, хоча не мав до цього жодного тренерського досвіду. Він навіть тренером не мав права називатися. У Німеччині з цим суворо — тренером може бути лише той, хто пройшов курс навчання і отримав ліцензію. Причому не так, як у нас, де ці ліцензії роздають пачками усім охочим. Отож, у якості «технічного менеджера», колишній суперфутболіст спочатку дійшов зі збірною до фіналу Кубку світу 1986-го, потім до півфіналу Євро-1988, і, нарешті, став чемпіоном світу-1990.
Вчитися Франц Беккенбауер так і не захотів. Тому за кілька років залишив роботу тренера, ставши президентом рідної «Баварії». І вже скоро як тридцять років успішно торгує своїм всесвітньовідомим обличчям, рекламуючи все — від автомобілів до спідньої білизни.
Що означає цей досвід знаменитого німця? Думаю, що з тим складом гравців, яких мав у своєму розпорядженні у збірній, особливих тренерських знань було не потрібно. Вистачало величезного авторитету найкращого футболіста Німеччини усіх часів. Плюс сама постать Беккенбауера робила німецьку команду більш привабливою для преси, телебачення, реклами та уболівальників усього світу.
Тому вибір Андрія Павелка, який зробив свого кума Андрія Шевченка, що не мав жодного досвіду, тренером збірної України, не виглядає ані помилковим, ані недоречним. Тому що Шевченка, як і Беккенбауера, знає увесь світ. І авторитет у нього теж неабиякий.
Проблема лише в результаті — у розпорядженні Шевченка ніколи не було і ніколи не буде такого вибору гравців, який був у його німецького колеги, якому не було потреби нічому навчати своїх підопічних. Україна за Шевченка, так само як Німеччина за Беккенбауера, грає відповідно до рівня своїх футболістів. А вони у нас такі, яких треба вчити. І працювати з ними має той, кого вони будуть сприймати як такого, хто може їх справді чомусь навчити. І тут виникає проблема — після роботи з тренерами рівня Гвардіоли, Гасперіні чи Луческу футболістам дуже непросто дослухатися до Шевченка за всього його всесвітнього авторитету.
На цьому місці історії двох великих футболістів розходяться. Розуміючи свій справжній рівень, Франц Беккенбауер не став після збірної ганьбити своє ім’я і після кількох невдалих спроб продовжити тренерську роботу пішов працювати обличчям. І правильно зробив — німці цей крок оцінили. Чи розуміє свій справжній рівень Андрій Шевченко? Чи варто йому псувати свій всесвітній футбольний авторитет, наполягаючи на тому, що він — тренер? Вирішувати йому. Чи тому, до кого він прислухається
Микола Несенюк
К сожалению, он его основательно подпортил, став клоуном в бригаде Королевской.
учетная запись этого пользователя была удалена
Несенюк и его творчество мне не симпатичны. Однако...
Существует простейшая истина: результат оценивается не в сослагательном наклонении, а посредством визуализации того, что видишь перед собой.
Отвечая на Ваш вопрос логично предположу, что в предложенном Вами "если бы", - Несенюк в адрес Шевченко разразился бы комплиментами. И был бы прав ровно настолько, насколько он, увы, прав сейчас, оценивая "рівень Шевченка" по фактажу результатов.
Как оценить свой уровень самому Шевченко? Если достаточно ума, для превозобладания над нарциссизмом, то именно так же: по фактажу результатов. При этом надо понимать, что высокий уровень профессионализма определяется не только высотой результата, но и (исключая момент случайности) его стабильностью.
Когда Шевченко достигнет этого, - даже не дожидаясь Несенюка воспою его профессионализму оду. А пока - зась!
К сожалению, он его основательно подпортил, став клоуном в бригаде Королевской.
учетная запись этого пользователя была удалена
А с каких пор и кто на свободном форуме должен спрашивать у каких-то там никчемных Шницельмахеров: кто должен, а кто не должен определять "сколько надо кому тренировать, чтобы была "карьерища""?!?
В твердженні, що хорошим футболістам тренер не потрібен, він перевершив самого себе...
Да и проблема - на мой дилетантский взгляд - в другом.
"Они" - у нас счастливые и богатые, через 1 - долларовые миллионеры. А в сборной - и вовсе получают деньги при любом исходе матчей. Для нашей ментальности - это конец любой мотивации...
Я бы брал в сборную только молодняк - у которого нет миллионных контрактов, ламборджинь, яхт в Ницце, квартир в Лондоне etc. Тех, кому это все еще только надо заработать...
Да и с трудовой этикой у того же Шевы почему-то всё было в порядке, несмотря на "нашу ментальность".
Не сравнить с Лаудрупом у датчан, Хаджи у румын или Недведом у чехов...
Deutsche Nationalmannschaft
Weltmeister: 1990
Vize-Weltmeister: 1986
FC Bayern München
UEFA-Pokal-Sieger: 1996
Deutscher Meister: 1994
Olympique Marseille
Französischer Meister: 1991
тренер сборной
серебро чм 1986
золото чм 1990
тренер клубов
чемпион бундеслиги
чемпион Франции
Кубок УЕФА
______
Кажется, я знаю другого Беккенбауэра... 12 лет тренерской карьеры.