Известный журналист Николай Несенюк прокомментировал работу Украинской Премьер-лиги.
«Навесні наступного року виповниться тридцять років трьом видатним футбольним подіям — першому чемпіонату України, першому розіграшу Ліги чемпіонів УЄФА та першому чемпіонату англійської «прем’єр-ліги». За цей час Ліга чемпіонів перетворила майже аматорський Кубок чемпіонів у підприємство із оборотом у сотні мільйонів, взяти участь в якому мріє кожна футбольна команда Європи. За цей час англійська «прем’єр-ліга» перетворила проблемний чемпіонат Англії у підприємство з оборотом у понад мільярд, грати у якому мріє кожен футболіст з будь-якої точки земної кулі. За цей час чемпіонат України так і не піднявся вище рівня колишньої другої всесоюзної ліги, а про гроші немає й мови — якщо англійська «прем’єр ліга» виплачує командам-учасницям сотні мільйонів, то українська «прем’єр-ліга» практично нічого не платить командам-учасницям, а навпаки — вганяє їх у нові і нові витрати.
Чому так? Чому у Лізі чемпіонів та європейських чемпіонатах футбольні турніри приносять прибуток, а у нас — збитки? Відповідь проста — Лігу чемпіонів організовують і показують професіонали, які вміють заробляти гроші, а у нас це роблять професіонали, які вміють «освоювати» гроші власників футбольних команд. «Яка розумная цьому альтернатіва»?
Влітку наступного року запланований тендер за право показувати український футбольний чемпіонат. Коли цей тендер виграє будь-яка вітчизняна телевізійна компанія, все залишиться як було. Коли ж до участі в тендері запросять іноземні телекомпанії, які вже заробляють на футбольних трансляціях і собі, і своїм клієнтам, тоді ми маємо шанс із запізненням на тридцять років повторити шлях Ліги чемпіонів чи англійської «прем’єр ліги», щороку нарощуючи доходи від телевізійних трансляцій. Чому це зможуть іноземці і не зможуть наші?
Тому що Ліга чемпіонів вимагає від кожного учасника суворого дотримання власного регламенту: за кожну хвилину запізнення — штраф, за кожне зайве оголошення по стадіону — штраф, за кожен прояв недисциплінованості гравців чи глядачів — штраф. Тому українські учасники єврокубків під час матчів під егідою УЄФА поводяться чемно і роблять все, як сказали. Бо коли не зроблять — втратять гроші.
На матчах нашого чемпіонату картина протилежна. Практично у кожній грі порушується регламент, але ніхто на це не зважає. Бо вітчизняна «прем’єр-ліга» не платить грошей, втрата яких була би для команд критичною. Запитаєте, що саме у нас робиться не так?
Практично все! Починаючи із календаря чемпіонату, який складається абияк без урахування інтересів глядачів. Чому я сьогодні можу точно знати дату проведення і час початку кожного матчу чемпіонату Англії, але не можу знати дату проведення і час початку матчів чемпіонату України, які стають відомі лише за дванадцять днів до їхнього початку? Що, англійці такі дурні, а ми такі розумні?
Просто англійці та інші німці зі швейцарцями вже багато років продають кожен матч свого чемпіонату, перетворюючи кожну (!) гру у визначну подію. Людину, яка спробує перенести гру чемпіонату Англії через «ремонт підстанції» на стадіоні, одразу ж відправлять до божевільні. Бо на гру вже продані квитки та місця для торгівлі, вже проданий рекламний час на телебаченні та рекламні площі на стадіоні та навколо нього, заброньовані готелі для сотень гостей, тощо.
Не буду продовжувати, аби не писати тут дисертації із загальновідомими фактами. Лише зауважу, що поважати розклад і регламент наших футбольних діячів можуть змусити лише іноземці, які платять гроші за трансляції і яким немає жодного діла до того, чи зручно тій чи іншій команді їхати на ту чи іншу гру. І нехай ці іноземці попервах платитимуть нашим командам небагато. Але це будуть реально зароблені ними гроші, а не гроші власників телевізійних каналів, перекладені з однієї кишені до іншої. Коли наш чемпіонат показуватиме справді бізнес-структуру, доходи від нього зростатимуть щороку і за тридцять років право грати в українській «прем’єр-лізі» буде не предметом амбіцій чергового скоробагатька, а способом заробити гроші. Багато грошей! А для цього слід починати вже тепер шукати для нашого футболу справді професійних телетрансляторів, яким нічого не казатимуть прізвища Ахметова, Суркіса, Коломойського чи ще кого. Що цікаво, названим особам це теж буде вигідно!» — написа́л Несенюк в своей колонке на Gazeta.UA.
А еще трезво понимаю, что не попаду на Олд Траффорд или Уємбли - в живую смотреть футбол могу только в Украине. Поэтому радуюсь приземленным вещам...)
Осенью 2008 года появился канал Футбол, а через некоторое время и Футбол2!
Кто то может сказать,что эти два канала популизировали наш чемпионат или объективно оценивали игры?
Эти каналы были заточены,как пропагандистские - "слава Шахтёру", а остальным презрение и ничтожество!
Объективность этих, уже трех футболов, отсутствует и по сегодняшний день!
Да и оплата за показ на своих каналах, для клубов ПЛ, тоже мизерная!
Так что, если зайдут иностранные игроки по показу ЧУ и КУ я буду только рад!
По крайней мере,хоть комментарии футбольных матчей будет объективным, а не таким,как на порноканалах 321!
Да и денег могут клубы получить больше, чем от футболов!
Ну не будут никакие иностранцы покупать трансляции Ингулкц-Минай... совсем не будут...
Когда уровень УПЛ вырастет, когда все наши стадионы станут по настоящему большими и комфортными, когда зрители начнут регулярно ходит на матчи, заполняя трибуны 20-30 тыс. посетителей тогда можно будет поговорить о перспективах...
Пока сами не наведем порядок в УПЛ - никакие иностранцы не помогут...
Типичная статья в стиле Несенюка, много пафоса, но если мозг включаешь, ну бред сивой кобылы в луную ночь.
У мене питання, у цього недожурналіста, є якісь позитивні статті, чи лише дешевий замовний бруд?
Очевидный прогресс Днепра-1, будущее появление МХ в УПЛ и какая-никакая надежда на ренессанс Черномора - хорошие симптомы...
Ни в коем разе как личное противопоставление, а просто в качестве фактов (без привкуса надежд). Что есть сегодня наш футбол: пресные матчи, склоки/ссоры/скандалы, положения вне игры с углового, пустые трибуны (уже даже на ДК и ШД), нули в еврокубках, ставки...ставки...ставки.
Плохо? Нет. Было лучше? Да. Было значительно лучше, факт.
А еще трезво понимаю, что не попаду на Олд Траффорд или Уємбли - в живую смотреть футбол могу только в Украине. Поэтому радуюсь приземленным вещам...)
Простой встречный вопрос: зачем мы нужны той "загранице", если только не как сырьевая страна?
А ведь был у нас и футбол, и спорт, и даже собственная промышленность. Т.е. можем. Тогда, уважаемый Николай Иванович, может спасет нас как раз не заграница, а мы сами, взявшись за ум и занявшись СВОИМ КАК НАДО?