УЄФА затвердив нові правила фінансового фейр-плею, які набудуть чинності у червні 2022 року.
— Введені в 2010 році перші фінансові правила УЄФА виконали своє першочергове завдання. Вони допомогли відтягнути європейські футбольні фінанси від краю прірви і кардинально змінили управління європейськими футбольними клубами. Проте еволюція футбольної індустрії, поряд з неминучими фінансовими наслідками пандемії, продемонструвала необхідність нових реформ фінансової стійкості.
При розробці нових заходів УЄФА працював у тісній співпраці з усіма зацікавленими сторонами в європейському футболі, щоб допомогти клубам впоратися з новими випробуваннями. Ці правила допоможуть нам захистити футбол і підготувати його до будь-яких потенційних потрясінь у майбутньому, заохочуючи раціональні інвестиції та закладаючи більш стійке для нашого виду спорту.
З огляду на назву не дивно, що основною метою нових правил є досягнення фінансової стійкості. Це буде досягнуто за рахунок трьох ключових аспектів: платоспроможності, стабільності та контролю витрат.
Щодо платоспроможності, нове правило про відсутність простроченої кредиторської заборгованості (перед футбольними клубами, співробітниками, соціальними/податковими органами та УЄФА) забезпечить кращий захист кредиторів. Контроль буде проводитися щокварталу, і терпимість до прострочених платежів тепер буде меншою.
Нові вимоги до футбольних доходів є еволюцією існуючих вимог беззбитковості і розширюють фінансові можливості клубів. Щоб полегшити для клубів відповідність новим правилам, розрахунок футбольних доходів аналогічний до розрахунку показників беззбитковості. Допустиме відхилення в трирічний період збільшилося з 30 до 60 млн євро, але були значно посилені вимоги до відстеження справедливої вартості угод, поліпшення балансу клубів і скорочення заборгованостей.
Найбільшим нововведенням стало запровадження правила загальних витрат на команду, що забезпечує ефективніший контроль над витратами на трансфери та заробітну плату футболістів. Нові правила обмежують витрати на зарплату, трансфери та гонорари агентам до 70% від доходів клубу. Оцінки будуть проводитися регулярно і своєчасно, а порушення призведуть до заздалегідь прописаних фінансових санкцій та заходів спортивного характеру.
Впровадження нових правил буде здійснюватися поступово протягом трьох років, щоб дати клубам необхідний час для адаптації, — сказав президент УЄФА Александер Чеферін.
Звичайно, не заради бідних клубів змінюють правила!