Головний редактор тижневика «Футбол» Артем Франков розповів, що сталося з футболом за період війни проти РоZZії.
«Неправі ті, хто говорить про його цілковиту недоречність, але цій дискусії присвячений потужний лонгрід по сусідству сподіваюся, що подужаєте. Головна ідея полягає в тому, що футбол безсмертний, наскільки безсмертні у цьому світі людські пристрасті, а тому соромитися цього або гнати від себе «недоречне розважалово» абсолютно не потрібно. Мені не потрібно, вам не потрібно, країні не потрібно, нікому не потрібно!
А тому давайте коротко згадаємо, що ж сталося за ці майже два місяці або близько півсотні днів.
1. Припинення всіх професійних та аматорських, тобто організованих змагань на території України, призупинення професійних контрактів гравців із клубами до кінця сезону.
2. Від’їзд іноземних футболістів, подекуди відвертий розгін гравців з різних причин.
3. Показова пасивність колишнього капітана, легенди збірної України Анатолія Тимощука, рекордсмена за кількістю матчів за національну команду. Здається, приклад члена тренерського штабу пітерського «Зеніту» багатьох навчив тому, що зовнішня сторона прапори, гімни, рука на серці означають не так уже й багато, важливі лише конкретні справи. А скільки було випадів у бік Ярослава Ракицького, який, ти ба, не співав — зате як виявив себе у війну! Втім, не Тимощуком єдиним… Народ же як завжди кого бачу, про того кричу.
4. Дискваліфікація російських збірної та клубів УЄФА та ФІФА.
5. Перенесення ФІФА та УЄФА матчів за участю українських збірних та клубів зокрема, матчу плей-офф відбору ЧС-2022 Шотландія Україна на червень.
6. Санкції проти Романа Абрамовича, які змусили його терміново виставити на продаж «Челсі», і санкції проти самого клубу, які дещо підкоригували картинку сезону (три фінали «Челсі» «Ліверпуль» бачилися цілком ймовірними!).
7. Повсюдні акції на підтримку України нематеріальні, але дуже приємні заходи від АПЛ до Екстракляси.
8. Зниження ролі ковіда до нескінченно мінімальних величин, які можна списувати на звичку і привиди. Не інакше стовідсотково вакцинувалися.
9. Майже завершення відбору ЧС-2022 стали відомі 29 учасників фінальної частини з 32-х (див. окремий матеріал). Головною сенсацією весняної частини відбору стала поразка Італії від Північної Македонії.
10. Відновлення українського футболу бодай на виїзді. Початок поклала бухарестська битва юнаків київського «Динамо» з лісабонським «Спортінгом», продовженням стали благодійні турне перших команд «Динамо» та «Шахтаря». Частина клубів, зокрема, «Металіст», який війна застала в Туреччині, влаштувавши легіонерів, продовжують тренуватися, сподіваючись на максимально швидке повернення Гри.
11. Різке загострення інтриги в АПЛ, де завдяки переможній серії «Ліверпуля» раптово підвисло питання про чемпіонство. З Великої п’ятірки це питання цікавить також і в Італії, де «Мілан» почав з усіх сил гальмувати, мабуть, з метою загострити боротьбу на фініші.
12. Ну і ми повернулися хоч у якомусь вигляді чим не подія?» — написа́в Франков у передовій статті свіжого номера журналу.
- Яка пасивнысть - выдверта ЗРАДА офыцыйного спывробытника ФСБ РФ !!!
● Скільки було випадів у бік Ярослава Ракицького.
- І де він до останнього сидів? Мабуть на "расєї"?
7. ● Повсюдні акції на підтримку України нематеріальні, але дуже приємні заходи від АПЛ до Екстракляси.
- "Ватнику", ще й які матеріальні! Там мільонні надходження.
10. ● Відновлення українського футболу бодай на виїзді...
- Яке відновлення? Це лише тренування, та благодійні матчі! На жаль немає а ні чемпіонату, а ні навіть Кубку.
● Частина клубів, зокрема, «Металіст»... тренуютьсяв Турції в своє задоволення. Про благодійні матчі я не чув. Ярославський чекає, коли почнуть "дерибанити" кошти на вдновлення Харкова!
12. ● Ну і ми повернулися хоч у якомусь вигляді чим не подія?
- А комусь від твого "перевертання" стало легше?