Динамівці у Польщі: підсумки сезону

2022-05-22 11:43 У суботу завершився сезон 2021/2022 у польській Екстракласі. Одразу три динамівця після початку повномасштабного вторгнення рф до України підписали тимчасові ... Динамівці у Польщі: підсумки сезону

У суботу завершився сезон 2021/2022 у польській Екстракласі.

Одразу три динамівця після початку повномасштабного вторгнення рф до України підписали тимчасові контракти з польськими клубами, скориставшись опцією УЄФА. Погляньмо, чим для них завершився сезон.

Томаш Кендзьора («Лех» Познань): чемпіон Польщі, фіналіст Кубка, 7 матчів (4 у старті), 423 хвилини, 1 гол.

Правий захисник «Динамо» та збірної Польщі уклав орендну угоду з рідним для себе «Лехом», який на той момент очолював чемпіонську гонку. У результаті «Лех» упевнено посів підсумкове перше місце, завоювавши золоті медалі, а от у фіналі національного Кубка поступився «Ракуву» з Ченстохови.

Кендзьора провів за весняну частину сезону у «Леху» 6 матчів у Екстракласі (з яких 3 — у стартовому складі, 333 хвилини) та 1 повний матч у Кубку Польщі. У ЗМІ ширилися чутки про непорозуміння Кендзьори з тренером «Леха» Мацеєм Скоржою через малу кількість ігрового часу для динамівця. У грі останнього туру проти «Заглембе» на рідному стадіоні Томаш відсвяткував чемпіонство забитим м’ячем, відкривши рахунок у цій зустрічі. Кендзьора був викликаний до збірної Польщі на червневі поєдинки Ліги Націй.

Беньямін Вербич («Легія» Варшава): 10 місце, 8 матчів (2 у старті), 267 хвилин.

Словенський вінгер киян підписав контракт зі столичною «Легією», найтитулованішим клубом Польщі, який утім проводив провальний сезон у Екстракласі. У підсумку «Легія» завершила сезон на ганебному для себе 10-му місці, а у Кубку Польщі поступилася тому ж «Ракуву» на стадії півфіналу.

Вербич у цій «Легії» лише двічі був гравцем основного складу, переважно виходячи на заміни. Його партнером по команді був ще один динамівець, вихованець київського клубу Ігор Харатін. У виставковому матчі з київським «Динамо» Беньямін провів по тайму за кожну з команд.

Георгій Цитаішвілі («Вісла» Краков): виліт із Екстракласи, 7 матчів (6 у старті), 545 хвилин, 1 гол.

Провальним видався сезон для ще одного відомого польського клуба, 13-разового чемпіона країни, краковської «Вісли», за яку на правах оренди виступав динамівець Георгій Цитаішвілі. Загалом у цьому році «Вісла» перемогла лише в одному матчі — 10 квітня, обігравши «Гурнік» Забже.

Це був перший матч після переходу до «Вісли» динамівця Цитаішвілі, у ньому він вийшов на заміну. Надалі він з’являвся у стартовому складі команди у всіх 6-ти матчах до завершення сезону, займаючи звичну позицію на правому фланзі півзахисту. У виїзному матчі в Радомі проти місцевого «Радомяка» Георгій відзначився дебютним голом у польській Екстракласі.