"Metalist 1925 - Dynamo: tabele strzelców

2024-02-24 18:17 W niedzielę 25 lutego odbędzie się 18. kolejka mistrzostw Ukrainy, w której Dynamo Kijów zagra na ... "Metalist 1925 - Dynamo: tabele strzelców
24.02.2024, 18:17

W niedzielę 25 lutego odbędzie się 18. kolejka mistrzostw Ukrainy, w której Dynamo Kijów zagra na wyjeździe z Metalistem 1925 Charków. Pomimo wyjazdowego statusu spotkania dla drużyny z Kijowa, mecz odbędzie się na stadionie Dynama imienia W. Łobanowskiego i rozpocznie się o godzinie 15:30.

Фото: fcdynamo.com

Biorąc pod uwagę, że nasi rywale rozgrywają dopiero trzeci sezon w ukraińskiej ekstraklasie, historia spotkań pomiędzy Dynamem a Metalistem 1925 liczy zaledwie cztery oficjalne mecze. Dynamo wygrało dwa z nich (w debiutanckim sezonie charkowskiego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej i w meczu pierwszej kolejki obecnego sezonu), a dwa zremisowało (oba w poprzednim sezonie).

Dynamo strzeliło 7 bramek przeciwko Metalistowi 1925, z czego część zdobyli zawodnicy, którzy nie grają już w naszym klubie - Viktor Tsygankov, Denys Harmash i Eric Ramirez, który jest wypożyczony do kolumbijskiego Atletico Nacional. Co ciekawe, Denys Harmash będzie grał dla Metalista 1925 od drugiej połowy tego sezonu.

Spośród obecnych zawodników Dynama, Nazar Voloshyn jest najlepszym strzelcem w rywalizacji z Metalistem 1925, zdobywając dublet w meczu pierwszej rundy pomiędzy tymi drużynami. Vladyslav Vanat i Maksym Dyachuk zdobyli o jedną bramkę więcej w tym samym meczu.

Spośród obecnych zawodników charkowskiego zespołu, trzech strzeliło bramki dla Kijowa - Artem Habelok, który trafił w ostatnim meczu poprzedniego sezonu, a także Vladyslav Dmytrenko i Andriy Remeniuk, którzy zdobyli gole w meczu pierwszej kolejki obecnego sezonu, choć ten drugi został już zwolniony z charkowskiego zespołu.

Ponadto Metalist 1925 ma trzech zawodników, którzy strzelali gole dla Dynama grając w innych klubach. Są to pomocnik Vladlen Yurchenko, który strzelił dwa gole dla Biało-Niebieskich, najpierw grając dla Zoryi w sezonie 2019/2020, a w zeszłym sezonie dla Vorskli, napastnik Andriy Boryachuk, który strzelił dla naszej drużyny w sezonie 2017/2018 jako członek Mariupola, oraz napastnik z Ghany Raymond Owusu, który strzelił dla Zoryi w sezonie 2021/2022.

RSS
Aktualności
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok