Drużyna burmistrza Ukrainy pod wodzą Kowalca zajęła trzecie miejsce na Euro 2024

2024-05-18 09:11 Znany ukraiński trener Serhiy Kovalets podczas przerwy w swojej karierze zawodowej trenuje teraz dość nietypową drużynę ... Drużyna burmistrza Ukrainy pod wodzą Kowalca zajęła trzecie miejsce na Euro 2024
18.05.2024, 09:11

Znany ukraiński trener Serhiy Kovalets podczas przerwy w swojej karierze zawodowej trenuje teraz dość nietypową drużynę - reprezentację narodową burmistrzów Ukrainy.

Sergey Kovalets

Jednocześnie ukraińscy burmistrzowie wzięli niedawno udział w Mistrzostwach Europy 2024, które odbyły się w Lipsku. Uczestnikami tych zawodów było 16 drużyn, które walczyły między sobą przez tydzień. Mecze rozgrywane były w formacie dwóch połówek po 30 minut.

- Ukraina zajęła trzecie miejsce w tym turnieju ", mówi Serhiy Kovalets . - Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy po cztery drużyny. Zawody były zorganizowane na wysokim poziomie, całkiem solidnie.

W naszej grupie zremisowaliśmy z Czechami - 3:3, pokonaliśmy Polskę - 1:0 i Słowenię - 4:2. W ćwierćfinale naszym przeciwnikiem byli gospodarze, Niemcy, z którymi wygraliśmy 1:1 w regulaminowym czasie gry i 5:4 w rzutach karnych. Następnie odbył się półfinał, w którym nasza reprezentacja ponownie spotkała się ze znajomym rywalem - Czechami. Tym razem przegraliśmy z nimi wynikiem 1:3. W drugiej parze półfinałowej Rumuni pokonali Chorwatów 4:1, więc w meczu o 3. miejsce nasza drużyna zagrała z przegranym. Wygraliśmy 4:2, kończąc w wysokich nastrojach. Zwycięzcą Euro 2024 została reprezentacja czeskich burmistrzów, która w finale pokonała Rumunię 5:1.

- Jakie są Twoje wrażenia z turnieju?

- Oczywiście miło jest zająć tak wysokie miejsce w tak solidnym towarzystwie piłkarskich nacji. Poniżej były takie drużyny jak Włochy, prowadzone przez słynnego byłego gracza Romy i reprezentacji Damiano Tommasiego (obecnie jest burmistrzem Werony), Słowacja, to samo Niemcy. Było też trochę szczęścia, co jest dobrą rzeczą.

Ogólnie forum było dobre, było dużo pozytywnych emocji. Z tego występu pozostały tylko pozytywne wrażenia. To był wielki zaszczyt dla każdego członka naszej drużyny narodowej reprezentować Ukrainę na arenie międzynarodowej, nawet w tak trudnym dla niej czasie. Dlatego, podążając za ukraińskimi uczestnikami Eurowizji 2024, którzy również zajęli trzecie miejsce, skierowaliśmy przesłanie do wszystkich naszych drużyn narodowych, które w tym roku będą reprezentować nasz kraj na dużych międzynarodowych turniejach.

Wielkie podziękowania dla AFU, która desperacko i bohatersko działa na pierwszej linii frontu, robiąc wszystko, co możliwe, aby zapewnić ludziom ochronę.

Wiaczesław Kulczycki

RSS
Aktualności
Loading...
Mbappe: "Finał MŚ 2022 wspominam z uśmiechem"
Dynamo.kiev.ua
14.06.2024, 11:43
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok