"Rukh vs Dynamo - 1:2. Pomeczowa konferencja prasowa. Shovkovskiy: "Nie mamy prawa tracić twarzy w żadnej sytuacji"

2024-05-25 18:17 W sobotę, 25 maja, w finałowym meczu 30. kolejki mistrzostw Ukrainy Dynamo Kijów pokonało Lwów Rukh ... "Rukh vs Dynamo - 1:2. Pomeczowa konferencja prasowa. Shovkovskiy: "Nie mamy prawa tracić twarzy w żadnej sytuacji"
25.05.2024, 18:17

W sobotę, 25 maja, w finałowym meczu 30. kolejki mistrzostw Ukrainy Dynamo Kijów pokonało Lwów Rukh wynikiem 2:1. Mecz odbył się we Lwowie na stadionie Arena Lwów. Oto pomeczowa konferencja prasowa głównych trenerów drużyn.

Oleksandr Shovkovskiy. Zdjęcie — A. Popov

Oleksandr SHOVKOVSKY, główny trener Dynama:

- Gratuluję wszystkim kibicom zakończenia sezonu. Nie był on łatwy. W drugiej części mistrzostw graliśmy w zasadzie na dobrym poziomie. Wygraliśmy 13 z 16 meczów, jeden przegraliśmy i dwa zremisowaliśmy. To całkiem dobry wynik. Ale my, tak jak wcześniej, będziemy dążyć do zwycięstwa w każdym meczu, tak zawsze nastawiam zawodników. Tak samo było dzisiaj. Zrozumieliśmy, że "Rukh" mają swoje zadania, ale nie mamy prawa tracić twarzy w żadnej sytuacji.

- Dziś zagrało wielu zawodników, którzy w trakcie sezonu nie dostawali zbyt wiele czasu na grę. W tym samym czasie Diallo zdobył bramkę. Jaka jest jego rola w zespole?

- Widziałeś, że kiedy były okazje, dawaliśmy Diallo czas na grę, wchodził jako zmiennik. Ale dzisiaj wielu chłopaków musiało zagrać, aby dać im szansę się wykazać. Jestem wdzięczny chłopakom za ich profesjonalizm.

Nie jest łatwo wyjść na ostatni mecz, który o niczym nie decyduje. Podziękowałem więc chłopakom za ich postawę i za pracę, jaką wykonali przygotowując się do tego meczu.

W przerwie dokonaliśmy zmian, które pierwotnie planowaliśmy. Tsarenko niestety sporo stracił z powodu kontuzji. Pozwoliliśmy też zagrać Malyshowi, który miał poważną kontuzję, operację, trudny powrót do zdrowia, ale ostatnio bardzo dobrze radził sobie w procesie treningowym. Musieliśmy dać mu zagrać.

W tym samym czasie daliśmy odpocząć Kabaevowi, który rozegrał wiele spotkań w tej części sezonu.

Karavaev i Bilovar również zagrali dzisiaj. Ten drugi dużo chorował, miał też trudny powrót do zdrowia przy użyciu antybiotyków. W ostatnim meczu wypuściliśmy go jako zmiennika, a dziś - od pierwszej minuty. Ale w drugiej połowie przyszedł do mnie i powiedział: "Vladimirovich, dłużej tego nie zniosę". Byliśmy na to przygotowani, dokonaliśmy innych zmian w zależności od sytuacji.

Benito zagrał dzisiaj dobrze, pokazał swoje mocne cechy. Jeśli chodzi o gola Samby, to była nasza instrukcja, zgodziliśmy się na to, pracowaliśmy nad tym. Chłopaki spisali się dobrze!

- Proszę, opowiedz nam o planach drużyny na okres poza sezonem.

- Planujemy spotkać się 23 czerwca. Ale, po pierwsze, damy odpocząć chłopakom, którzy będą zaangażowani w drużynę olimpijską na międzynarodowym turnieju we Francji. Po drugie, musimy wziąć pod uwagę Euro-2024. Życzymy naszej reprezentacji sukcesów na tym turnieju. Będziemy obserwować, kiedy zakończy swój start w Niemczech i wtedy zrozumiemy, ile odpoczynku należy dać naszym reprezentantom w drużynie narodowej. W końcu są też Igrzyska Olimpijskie, w których nasi zawodnicy również mogą wziąć udział.

Tak, to nie jest łatwe. Ale, powtarzam, na 23 czerwca zaplanowaliśmy obóz treningowy i badania lekarskie dla zawodników, którzy w tym czasie będą dostępni i gotowi do procesu treningowego. Wstępnie 7 lipca udamy się do Austrii na obóz przygotowawczy, na który zaplanowaliśmy treningi i mecze kontrolne. Myślę, że stamtąd, po zakończeniu zgrupowania, udamy się na nasz pierwszy mecz kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów.

Vitaliy Ponomariov, główny trener "Rukh":

- Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku meczu, ale prawdopodobnie nie jesteśmy jeszcze gotowi do gry na poziomie europejskich pucharów. Musimy do tego dojść i być gotowi na ten poziom.

Jestem wdzięczny zawodnikom naszej drużyny za sezon pełen jakości. Wielu chłopaków dopiero zaczęło grać na poziomie UPL, więc jestem im wdzięczny.

Tak, można powiedzieć, że dzisiaj Dynamo grało w pewnym stopniu rezerwowym składem, ale ma też dobrych zawodników i nie można powiedzieć, że są dużo słabsi. Po prostu musimy być gotowi na takie mecze. Dzisiaj ważne było, aby nie przegrać, ale widać było po błędach naszej drużyny, że chłopaki się martwili. Musimy przejść pewną ścieżkę piłkarską, nabrać doświadczenia, żeby takich błędów nie było.

Po przerwie chcieliśmy dodać trochę pikanterii, nie graliśmy dziś o remis, chcieliśmy strzelać bramki. I oczywiście chcieliśmy dostać się do Pucharu Europy. Nie udało się. Ale to znak, że musimy pracować ciężej, iść naprzód. Wszyscy w naszej drużynie mają perspektywę i odpowiednie podejście do pracy. Nie widzę więc żadnej tragedii. Mieliśmy całkiem dobry, jakościowy sezon.

Oleksandr POPOV ze stadionu Arena Lwów

RSS
Aktualności
Loading...
"Bologna zainteresowana Vanattą
Dynamo.kiev.ua
14.06.2024, 15:55
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok