Oficjalne oświadczenie FC Rukh

2024-05-29 21:12 Służba prasowa lwowskiego Rukha oficjalnie skomentowała sytuację z powołaniami zawodników klubu do ukraińskiej reprezentacji olimpijskiej: Zdjęcie: ...  Oficjalne oświadczenie FC Rukh
29.05.2024, 21:12

Służba prasowa lwowskiego Rukha oficjalnie skomentowała sytuację z powołaniami zawodników klubu do ukraińskiej reprezentacji olimpijskiej:

Zdjęcie: fcrukh.com

"W ostatnich dniach w mediach pojawiło się wiele zmanipulowanych informacji, mówiących o tym, że Rukh nie puszcza swoich zawodników na Igrzyska Olimpijskie. Chcemy wyjaśnić tę sytuację i uniknąć podwójnych interpretacji.

Chcielibyśmy od razu zaznaczyć, że Ukraiński Związek Piłki Nożnej wysłał list zapraszający zawodników naszego klubu nie na Igrzyska Olimpijskie, ale do udziału w turnieju towarzyskim, który odbędzie się we francuskim Tulonie.

Sztab trenerski i medyczny FC Rukh, wraz z zawodnikami, zdecydował się nie brać udziału w turnieju towarzyskim, biorąc pod uwagę trudny i wyczerpujący sezon dla naszych zawodników, którzy zakończyli mistrzostwa z kontuzjami. Zawodnicy, dla większości których był to pierwszy pełny sezon w UPL, skumulowali zmęczenie i istnieje wysokie ryzyko bardziej złożonych urazów.

Decyzja ta została przekazana z wyprzedzeniem, na tydzień przed ostatnią rundą sezonu zasadniczego UPL i uzgodniona z głównym trenerem ukraińskiej drużyny olimpijskiej Ruslanem Rotanem i jego sztabem szkoleniowym.

Klub zauważył również, że był gotowy do zwolnienia pomocnika Oleha Fedora i obrońcy Denysa Slyusara, którzy mieli mniej treningów i są w dobrej kondycji, do drużyny olimpijskiej na turniej towarzyski. Niestety, w ostatnim meczu mistrzostw Denys Slyusar doznał kontuzji i wymaga dalszego leczenia.

Należy dodać, że reprezentacja Ukrainy ma zaplanowany obóz przygotowawczy przed Igrzyskami Olimpijskimi, które rozpoczną się na początku lipca.

Rukh Football Club jest gotowy oddelegować swoich zawodników do drużyny olimpijskiej, aby wzięli udział w NTZ i Igrzyskach Olimpijskich, jeśli reprezentacja Ukrainy będzie ich potrzebować. Ważne jest, aby zawodnicy naszego klubu wyleczyli wszystkie kontuzje, zregenerowali się psychicznie i bronili honoru naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w pełnej gotowości bojowej przed historycznymi Igrzyskami.

Uważamy, że ta decyzja jest najlepsza i leży w najlepszym interesie zawodników i ukraińskiej reprezentacji olimpijskiej.

RSS
Aktualności
Loading...
Gareth Southgate: "Anglicy są bardzo zmotywowani"
Dynamo.kiev.ua
25.06.2024, 16:53
25 czerwca. Urodzony dzisiaj... Andrievsky - 30
Dynamo.kiev.ua
25.06.2024, 11:59
"Barcelona gotowa sprzedać Gundogana
Dynamo.kiev.ua
25.06.2024, 10:14
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть
Używamy plików cookie, aby zapewnić Ci więcej opcji podczas korzystania ze strony Ok