Що не міжсезоння, то захисника/півзахисника «Манчестер Сіті» Олександра Зінченка й різноманітні ЗМІ, і багато інсайдів наполегливо «відправляють» до інших клубів.
Згадайте, хоча б, останнє за ліком зимове трансферне вікно, коли українця настійно сватали до «Ньюкаслу» та «Дженоа», але в результаті він все одно залишився в Манчестері і зробив свій внесок у перемогу «Сіті» в АПЛ.
А ще раніше була інформація про можливий перехід «Зіни» у «Вулверхемптон», «Наполі», «Бетіс»... І у всіх цих та інших випадках Олександр залишався у своїй команді.
Нинішнє міжсезоння у цьому плані не стало винятком чи одкровенням. Про гіпотетичний відхід Олександра з «Етіхаду» почали говорити ще до завершення минулого чемпіонату Англії. Серед потенційних «покупців» українського футболіста найчастіше називали «Барселону». Але потім «інтерес» каталонців чи то згас, чи його й не було зовсім.
Натомість на горизонті замаячили пропозиції від інших англійських клубів. І цього разу можна стверджувати, що їхній інтерес до українця — предметний. У всякому разі, у трансферних пріоритетах «Вест Хема», «Евертона», «Челсі» та «Арсеналу» раз у раз прослизає прізвище нашого героя.
Найбільш наполегливими, якщо судити з британської преси, є «каноніри». Головний тренер лондонців Артета не з чуток знайомий із Зінченком, адже свого часу він працював у тренерському штабі Гвардіоли. І не лише працював, а й багато індивідуально займався з українцем. Артета і тоді, коли був тренером «Сіті», і зараз, на чолі «Арсеналу», не приховує своєї прихильності до Зінченка. Іспанця у нашому футболісті підкуповує насамперед універсалізм. А ще така рідкісна для наших широт риса, як оптимізм та позитивний погляд на речі.
Ще в перший рік перебування Сашка в «Сіті» Гвардіола, крім іншого, говорив на адресу українця таке: мовляв, він дуже універсальний і працездатний, але головне, що він завжди посміхається, коли працює на тренуванні. Він не ремствує, не сперечається, не вимагає — він просто працює. Причому працює дуже якісно.
І за чотири роки наполегливої та важкої роботи Зінченко став для «МанСіті» та для Гвардіоли справжнім універсальним солдатом, здатним зіграти на багатьох позиціях. Артета це не тільки чудово розуміє, а й, як було сказано вище, бачив на власні очі. Тому й хоче здобути хлопця до своєї команди.
Очевидно, вже найближчим часом «Арсенал» може офіційно розпочати переговори з «містянами» з приводу переходу Зінченка. Принаймні, на Туманному Альбіоні саме у такий сценарій вірять і в ЗМІ, і в колах аналітиків. «Канонірам» на новий сезон потрібний основний лівофланговий захисник, і кандидатура Зінченка їм бачиться досить перспективною. Хоча якщо говорити про шкалу пріоритетів, то спочатку лондонський клуб серйозно цікавився оборонцем «Аякса» Мартінесом. Але, як виявилось, не по Сеньці шапка. Амстердамці повісили на Лісандро відлякуючий цінник (близько 55 млн євро), та й сам аргентинець хоче у «МЮ». І вже майже перейшов на «Олд Трафорд». Тому «Арсенал» і перейшов на Зінченка.
А що ж думає із цього приводу «Сіті»? На цей рахунок є дуже суперечлива інформація. На початку цього місяця британські таблоїди дружно відрапортували, що чинний чемпіон Англії не має наміру продавати Зінченка. Але всього через тиждень з’явилася інформація, що «МанСіті» може відпустити Олександра, якщо отримає хорошу пропозицію. «Хорошу» — це близько 35 млн фунтів, якщо вірити пресі. Вже нібито й знайшлася заміна для Сашка в «Сіті» — іспанець Кукурелья із «Брайтона».
Хоча, за останньою інформацією, Зінченко був у списку тих гравців, з ким Гвардіола має вирушити до США на виставкові матчі. Тож або «містяни» таки справді не хочуть відпускати свого універсала, або пропозиція того ж таки «Арсеналу» ще не прийшла.
Але в цьому випадку, на мій погляд, треба розуміти, що зараз час працює виключно на 25-річного фулбека, а не на його нинішній чи можливо новий клуб.
Справа в тому, що контракт українця з «Манчестер Сіті» діє ще два роки — до літа 2024-го. І позбутися його «просто так», через чиїсь забаганки, не вийде за всього бажання. Тут дуже важливо, щоб було бажання піти саме в Олександра. А цього бажання, наскільки я розумію, він зараз не має.
Так, іноді подейкують, що він начебто не дуже комфортно почувається на місці лівого захисника, адже за своїми профільними характеристиками «Зіна» гравець іншої формації — центру поля. Але справа в тому, що Гвардіола не має чіткої градації на ігрові амплуа: якщо ти захисник, то обов’язково повинен брати участь не тільки в пресингу та відборі, а й підключатися до атак, розганяти їх. З чим Сашко непогано справляється.
До того ж, він продемонстрував не лише відмінну «живучість», уміння пристосовуватися до нових умов, а й, що, мабуть, головне — йому вдається перевершувати за якістю своїх безпосередніх конкурентів.
Зокрема, якщо говорити про минулий сезон, то мова про Канселу. З погляду техніки, українець навряд чи може тягатися з португальцем. Але ось у плані все того ж таки універсалізму та якості (відбори, передачі), то в цих компонентах Саша кращий.
Єдина його справжня проблема у «Сіті» — ігровий час. Незважаючи на компліменти від Гвардіоли, Зінченко не може похвалитися ігровим часом, наприклад Де Брюйне. Минулого сезону на рахунку українця — 15 поєдинків. Враховуючи його потенціал, можна сказати, що це «лише» 15 матчів. І якщо Сашко захоче більше часу проводити на футбольному полі, тоді може закрастись думка про перехід.
Але річ у тому, що й в «Арсеналі» йому навряд чи пообіцяють гру без заміни у всіх поєдинках сезону. До того ж, як відомо, Артета хоче бачити у себе в команді саме захисника, а не півзахисника Зінченка.
Та й, власне, фактично всі англійські клуби, які в тій чи іншій мірі виявляють зацікавленість в українському гравці, хочуть його ангажувати саме як лівофлангового гравця захисту.
А якщо так, певен, просто не потрібно шукати від добра добро. Зінченко грає в одній із найсильніших і найбагатших команд світу, в одного з найсильніших тренерів епохи, щосезону реально бореться за титул і в АПЛ, і в Лізі чемпіонів. Він уже звик і до навантажень, і до вимог, і до конкурентного середовища, що постійно змінюється. Він у ньому проріс. Пустив коріння. Він там просто свій. Якщо ти свій у складі чемпіона, то навіщо все це псувати різкими рухами?
Від добра не потрібно шукати добра.
Валерій ВАСИЛЕНКО
Понятно, что в таких условиях, оборонцы команды больше играют в подыгрыше атаки своей команды, чем защищая свои ворота.
Возможно, именно с этим связана определенная деградация таких суперовых центрдефов Диаса, Лапорта, Стоунза в игре именно в обороне после их попадания в МС.
Сравнивать Сашу и Канселу нужно по тем функциям, которые они выполняют, а также по физико-технико и тактическим их способностям.
В результате:
- в оборонительных действиях имхо Зинченко немного, но сильнее - очень качественно играет на перехватах, в первую очередь, намного слабее в игре один в один, но и Канселу тут не блещет;
- сильно прибавил в последнем в игре наверху, причем, в штрафной среди высоких игрунов этого не видно, то в поле вне пределов штрафной, в борьбе с атакующими врагами часто выигрывает верховую игру;
- с самого начала в МС тренеры подчеркивали, что у Саши классный первый пас, когда после отбора мяча или ввода его из-за боковой или от ворот, особенно в условиях большой скученности своих и чужих на ограниченном пространстве, в отличие от большинства игрунов, которые ограничиваются упрощением ситуации, отдавая мяч чаще всего назад, Саня проявляя редкое самообладание, используя свои способности к мгновенному оцениванию ситуации на поле, а также очень высокого уровня технические способности, в первую очередь, точного и удобного паса на любое расстояние, из неудобной позиции тем не менее отдает точнейший пас на игрока, находящегося в очень удобной позиции для развития манкунианской атаки;
- мы привыкли отмечать, в первую очередь, людей за последний, голевой, пас, а здесь оценивается именно первый, после которого реально зарождается потенциально опасная атака;
- атакующие действия: у Канселу лучше финты, взаимодействие накоротке со своими партнерами перед и внутри штрафной, удары у обоих очень неплохие;
- имхо, главная особенность португальца - в атаке он выполняет функции атакующего игрока, причем, полноценно, без каких-либо скидок.
Имхо, как атакующий игрок он намного сильнее себя, как игрока обороны.
Получается, что в стадии атаки у Гвардиолы появляется дополнительный атакующий игрок - не как в гандболе, когда на атаку выходит со скамейки один игрок, а для обороны возвращается замененный.
- у Саши в атаке очень качественная поддержка пасами атакующих игроков команды и перемещениями в рамках тактических схем Пепа; причем, он постоянно делает забегания за спину соперника, но партнеры не часто одаривают эти его инициативы, к сожалению.
Наверное, за эти годы в МС мы увидели, что у Зинченко светлая голова не только от цвета волос, как на поле, так и вне его. Саша очень разумный человек.
И в сложившейся ситуации, вероятно, примет наилучшее решение для продолжения своей карьеры в АПЛ.
Обратите внимание, кто уже пришел в команду,- Холанд, Филипс, Пеп активно в прошлом сезоне подпускал в основу местный молодняк.
То есть, очевидная подготовка к завоеванию ЛЧ новом сезоне.
При живых КДБ, Гюндогане, Силве, Фодене Зинченко очень тяжко будет занять место в основе в полузащите, только на ротацию и только на позицию левого бека.
Хотя, всей своей футбольной жизнью Зинченко то и делал, что опровергал те негативные предсказания, которые делались почти всеми в отношении него.
Возможно, и в этот раз будет то же самое.
Дай бог ему удачи.
Але на питання в заголовку має дати відповідь сам Сашко...
Чогось мені здається, що Зіна як гравець ротації МС повністю влаштовує, але може Зіну вже статус вічного резервіста в топ клубі не влаштовує, все таки йому скоро 26. Досвіду робити з Гвардіолою набрався, трофеїв навигравав (так не має ЛЧ, але ще хто знає, коли той Ман Сіті виграє ЛЧ, наступного сезону чи років ще через п'ять)))
А Арсенал це дуже хороший варіант продовження кар'єри, так клуб може переживає не найкращі часи, але все таки далеко не остання команда АПЛ, грає в єврокубках, і має всі шанси поборотися за топ 4 і зону ЛЧ.
Звичайно і в МС можна лишатися, хоч до кінця кар'єри, грати свої 25-30 матчів в сезоні, і вигравати трофеї, і це теж в принципі може бути не погано))
Якщо він Франков.
А якщо не Франков?
І звідки взявся кріт?
І куди дівся?
Заплутали мене зовсім!!!
В усьому Карл винуватий. Коми забуває ставити, а туди ж - Франков я!
Самозванець!!!
Зрівнювати Зміну з Канселу минулого сезону абсолютно безглуздо, я би ще зрозумів з Вокером, але Жоа в минулому році був неперевершений