Відомий журналіст Микола Несенюк висловився за підсумками матчу 1/2 фіналу ЧС-2022 між збірними Аргентини та Хорватії (3:0).
«Напередодні півфіналу між Хорватією та Аргентиною була лише одна інтрига — на якій саме хвилині арбітр призначить одинадцятиметровий у ворота хорватів аби Ліонель Мессі забив свій черговий м’яч. Ця ганьба триває з першого матчу Аргентини проти Саудівської Аравії — чотири одинадцятиметрових у шести матчах фінального турніру Кубку світу Мессі вже пробив.
Навіть не віриться, що колись було зовсім не так. Знаєте скільки одинадцятиметрових бив славетний Пеле на переможному для Бразилії турнірі 1970-го? Жодного! Те ж саме стосується інших героїв тих часів від німця Герда Мюллера до італійця Паоло Россі. Бідолашний Дієго Марадона мусив забивати англійцям рукою бо не було ще тоді такої практики — тягнути потрібну команду до фіналу за допомогою одинадцятиметрових!
А була ж колись інша Аргентина! Команда зразка 1978 року, яка тоді впевнено переграла у фіналі безсоромно розкручених «летючих голландців». Перемогла без жодної допомоги арбітрів. А які тоді були у Аргентини футболісти! Даніель Пасарелла, Альберто Тарантіні, Убальдо Філлол, Освальдо Арділес, Леопольдо Луке і звісно ж, незрівнянний Маріо Кемпес, якого я вперше побачив за два роки до того у Києві, коли він забив єдиний м’яч у ворота команди СССР у контрольному матчі на нинішньому «Олімпійському».
Та Аргентина грала у зовсім інший футбол, не такий як тепер. У тому футболі не було чи майже не було отих «маленьких футбольних хитрощів», якими ця гра нині просякнута наскрізь. Ті аргентинці грали чесно і я би сказав, якось шляхетно. Мені вони нагадували мушкетерів із кінофільмів про д’Артаньяна — цьому сприяло довге волосся за модою тих часів і блакитно-білі футболки, схожі здалека на блакитно-білі плащі гвардійців короля!
Як назвати нинішніх аргентинських футболістів, яких вперто тягнуть нагору аби довше зберегти на телеекранах того самого Мессі, в якого вкладені шалені мільйони? Жодного сумніву в їхній високій майстерності бути не може — усі вони від Мессі до Альвареса є видатними майстрами. Але аж ніяк не мушкетерами. Лікар Грінштейн із роману Гашека про вояка Швейка сказав би про них Das ist Simulantenbande, якщо і перебільшивши, то не дуже», — написав Несенюк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
___
ну да. Арбитр просвистел голландцам 49 раз, аргентинцам - 19. Я уж не напоминаю, что Марио Кемпес во 2м голе пошел на кипера прямой ногой, показав все свпои шипы. При нормальном судействе это называется опасной игрой, гол не должен защитываться. Но - хозяева...
И никакого "уверенно" не было. Ренсенбринк обязан был забивать в концовке основного времени, но попал в штангу.
Месси, как лидер сборной Аргентины, которая станет чемпионом,
или Месси, как утешительный приз проигравшему?
Помним после поражения Аргентины в финале таки подсластили грусть капитана, выдав ему мячик.
А Мбаппе - молодой. У него все впереди. Об этом может рассказать ван Дейк, дополнить Рибери. А Левандовскому - расказывать - не пересказать.
учетная запись этого пользователя была удалена
___
ну да. Арбитр просвистел голландцам 49 раз, аргентинцам - 19. Я уж не напоминаю, что Марио Кемпес во 2м голе пошел на кипера прямой ногой, показав все свпои шипы. При нормальном судействе это называется опасной игрой, гол не должен защитываться. Но - хозяева...
И никакого "уверенно" не было. Ренсенбринк обязан был забивать в концовке основного времени, но попал в штангу.
Да, "не тянули" Аргентину в ее домашнем чемпионате - еще как тянули. Не говоря уже о до сих пор подозрительных 6:0 против Перу, позволивших обойти бразильцев в полуфинальной группе (в том чемпионате полуфиналы разыгрывались в групповых турнирах). После того полуфинала Аргентина предоставила Перу весьма жирный кредит по поставкам зерна.
Но в другом Несенюк прав: нынешнему составу Аргентины до того состава - как до неба, даже с участием старого Месси. На таких космических скоростях теперь не играет никто. И дело вовсе не в "автобусах": НЕКОМУ так играть.