Український тренер та екс-капітан «Динамо» Олександр Головко висловив експертну думку про ЧС-2022, який завершиться завтра в Катарі.
Якщо говорити за тактикою, всі намагаються грати через короткі передачі при виході з оборони — білд-ап, який став невід’ємною частиною сьогоднішнього футболу.
Висока лінія захисту. Якщо ми побачимо, як працювало Марокко, вони до гри з Францією не працювали в низькому блоці. Єдиний недолік — компактність.
Чи не кинуться всі завтра грати, як Марокко? Мені здається, кожна країна має грати від власних можливостей.
Є сучасний футбол, який ми бачимо: швидкість, футбольний інтелект, знання, знання і ще раз знання. Багато залежить від того, як готують кадри тренерів. Якщо розглядати крізь призму України, паспорт ЄС виходить на перший план.
Потрібно 7-8 років ставити футбол в академії як французи. Елементи вертикального футболу або контролю — результат роботи в академії.
Це енерговитратно і вимагає фахівців. Простіше грати вертикально, де багато бігають, думати багато не треба. Виходиш із того, що є під рукою.
Але цей футбол не принесе швидкого результату, якщо не буде стратегії в довгу, а результат потрібний тут і зараз.
Не вразила Бельгія, яка не виглядала цілісно. Одні оборонялися, інші грали на роялі. Американці виступили прогнозовано добре, але головна несподіванка Марокко, це точно.
Це, мабуть, Гвардіол iз молоді і Амрабат. Він не дуже кидався в очі на клубному рівні, але дав колосальний обсяг роботи.
Гаві та Педрі — немає питань, ті ж молоді португальці. Десь по-іншому могли зіграти нападники Хорватії, але на першому місці для мене Мбаппе, якому всього 23. Цікаво буде подивитися, як він проявить себе проти Мессі.
Я б не проводив матчі за 3 місця. З одного боку, є турнірна мотивація, але життя влаштоване так, що всі лаври дістаються переможцям. Решта — не має значення.
Марокко у відкриту ми побачили з Францією, чого не було видно від хорватів. У кого буде більше моральних сил, той переможе.
Я думаю, що це не стільки буде тренерське протистояння, тому що Дешам володіє гарною лавкою запасних, грає 4-4-2, дуже прагматично. Це великий плюс. У кого залишилися сили і успіх.
Мені сподобався пост у Facebook, коли Аргентина програла саудитам і хтось сказав, що вони стануть чемпіонами. Мені так сподобалося, що тепер я хочу, щоб вони перемогли.
Я перетинався із французами, працюючи тренером молодіжних збірних. Бачив, як вони трудяться. Нам, м’яко кажучи, надто далеко до цього. Якщо люди можуть у збірну викликати три склади — це говорить про те, що у них кризи не буде при зміні поколінь.
Тріумф Аргентини стане вишнею на торті для Мессі. Якщо раніше він був схожий на робота, то зараз за нього переживаєш, як за людину.
Феномен Скалоні? Якщо є ідея, людське ставлення до футболу, зворотний зв’язок між тренером і футболістами, то є і результат. Пристрасть, властива латиноамериканцям.
Сподіватимемося на рівний фінал, але я чомусь чекаю, щоб вперше за понад 60 років двічі поспіль хтось виграв ЧС. Для Франції це не тільки буде моментом тріумфу Мбаппе. Чудовий турнір провів Льоріс — подивіться, що витворює Грізман. Якщо переможе Аргентина, я дуже пишатимусь, що Мессі може претендувати на статус короля футболу.
Франція грає повільний футбол? Чи Англія?
Канада -Бельгія?
Бразилія - Сербія 2-й тайм?
Японія-Німеччина
Аргентина-Нідерланди
Та багато було цікавих та яскравих матчів
Можна згадати ЧС -2002, от де нудьга. Та й 2006 яскравим не назвеш. Про 2018 - без коментарів
"Есть современный футбол, который мы видим: скорость..."(c)А.Головко.
-------------------------------------------
Уже десятилетия назад начали выходить из обороны в основном через короткий пас. И вообще не припомню, чтобы не в единичных случая, а акцентированно вратари начинали атаки ударом мяча с руки в поле, в район центрального круга.
Бывают отрезки, когда выходят из обороны "средне" или "длинно", но это в конце игры, когда надо вот сейчас забивать.
Не знаю, в каких матчах на этом ЧМ А.Головко увидел скорость на продолжительных отрезках. На этом турнире самый медленный и скучных футбол что вообще видел на ЧМ и ЧЕ. Ранее не припомню, чтобы прекращал вдруг смотреть матч ЧМ. А тут не мог себя заставить смотреть далее.
И ещё один момент А.Головко или не заметил или это предмет его другой статьи. Что первый удар в створ во многих-многих матчах команды способны нанести только к концу 1-й половины первого тайма. А это уже серьёзно, очень серьёзно. Итак популярность футбола (как зрелища, а не как занятия) падает, а этот ЧМ ещё ближе двинул большой футбол к "безударности".
Франція грає повільний футбол? Чи Англія?
Канада -Бельгія?
Бразилія - Сербія 2-й тайм?
Японія-Німеччина
Аргентина-Нідерланди
Та багато було цікавих та яскравих матчів
Можна згадати ЧС -2002, от де нудьга. Та й 2006 яскравим не назвеш. Про 2018 - без коментарів