Спортивний юрист Ілля Скоропашкін розібрав ініціативу Кабінету Міністрів України щодо заборони українським спортсменам брати участь у змаганнях разом із росіянами.
— Жан Беленюк опублікував документ, згідно з яким Кабінет Міністрів зобов’язує Міністерство молоді та спорту України розглянути питання щодо можливості позбавлення спортивних федерацій статусу національних, якщо їхні спортсмени братимуть участь із білоруськими та російськими спортсменами на одних міжнародних змаганнях. Участь наших команд у Чемпіонат Європи з футболу 2024 року підходить під ці критерії? Збірна Білорусі в ньому бере участь.
— Підходить. Тим паче, що матчі відбору на Євро-2024 включено до Єдиного календарного плану Мінмолодьспорту.
— Виходить, що, якщо Кабінет Міністрів ухвалить нормативний акт у пропонованій редакції, він фактично заборонятиме збірній України продовжувати грати у відборі на Євро-2024, оскільки там є білоруси. Інакше УАФ може опинитися під загрозою позбавлення статусу національної?
— Звичайно. За буквою закону, Білорусь бере участь у цих змаганнях, значить УАФ повинна буде зняти збірну з відбору, щоб не втратити свій статус. Але зараз ми в різних групах, і невідомо, чи можливе очне протистояння. Імовірність цього дуже мала. Також відомо, що 4 квітня виконком УЄФА планує розглянути питання щодо виключення збірної Білорусі з відбору Євро-2024, яка і так наразі посідає останнє місце в групі. Тому, думаю, наслідків ніяких не буде.
— А як щодо єврокубків?
— Дуже цікаве питання. Це ж клубний турнір, УАФ не може впливати на рішення клубів щодо участі в ньому, але може втратити національний статус...
— Якщо брати Олімпіаду, там усе може відбуватися теж без очної зустрічі, через загальний залік, але виходить, що наші спортсмени все одно мають зніматися...
— До самої Олімпіади ще довго. Напевно, на той час буде чітка позиція як на національному, так і міжнародному рівні. А ось що стосується відбіркових і кваліфікаційних турнірів, і не тільки у футболі, то тут питання поки що відкрите. Участь спортсменів у відборі спільно з росіянами і білорусами ставить під удар федерацію.
— У теорії, якщо дійде до позбавлення УАФ статусу національної асоціації — які можуть бути для неї наслідки? На її місці має з’явитися інша федерація?
— Національний статус для будь-якої спортивної федерації має величезне значення. Згідно зі ст. 20 Закону України «Про фізичну культуру і спорт», тільки федерація з національним статусом може представляти вид спорту в міжнародній федерації, організовувати і проводити всеукраїнські змагання, а також розраховувати на бюджетну підтримку виду спорту. Якщо повноваження щодо представництва УАФ у ФІФА та УЄФА ухвалюються там без посилання на національне законодавство, то з легітимністю проведення змагань ПЛ, ПФЛ та аматорів можуть виникати серйозні питання.
— Наскільки ймовірно на законодавчому рівні позбавити УАФ статусу національної федерації?
— Позбавлення спортивної федерації статусу «національної» здійснюється Мінмолодьспортом відповідно до Положення КМУ про надання та позбавлення статусу національної спортивної федерації від 18.01.2012 р. № 22.
Наразі передбачено виключний перелік випадків позбавлення спортивної федерації статусу національної. Таких випадків три: порушення умов договору про співпрацю між федерацією та Мінмолодьспортом; виявлення недостовірної інформації в документах після надання статусу національної; скасування рішення про визнання виду спорту.
Як бачимо, нині відсутні законодавчі підстави для позбавлення спортивної федерації статусу національної через участь у змаганнях із білорусами та росіянами. Для цього Кабінету Міністрів необхідно внести зміни до свого Положення.
Андрій ШЕВЧЕНКО
В истории с рецептами все понятно: очередная схема. После нее тут же появятся всякие "серые" аптеки, которые будут торговать по объявлениям и без рецептов. Не говоря уже о том, что проверить сотни тысяч аптечных точек, да еще во время войны, физически невозможно. Зато можно сосредоточить усилия на определенных из них. И под угрозой лишения лицензии наварить хорошие взятки. Принимавшие такое решение очень хорошо осознают, что доступность рецептов после нанесения удара по первичному звену медицинских услуг их "супрунизацией" резко снизилась.
А в истории со спортом тоже особых секретов нет: поглядите хотя бы на Павелку, изгнать которого сложнее, чем Пашу-Мерседеса из Лавры. Яйца по 17 гривен для Минобороны во время войны (сегодня покупал в рознице самые крупные по 8,60) - это та самая цена войны.
Слова Симона Петлюры "не так страшны московские вши, как украинские гниды" остаются актуальными и через сто лет.
Сборная Украины должна покинуть отбор к Евро-2024: юрист объяснил, чем нам грозят ограничения, принятые кабмином
1 апреля 10:00
======================
Так увидел оригинал на Fanday.net и невольно подумал о том, что для первоАПРЕЛЬской публикации лучше, как говорится, не придумаешь...
Уяви, що ти живеш в селі
Заболів у тебе живіт. Ти знаєш, що в тебе часто проявляються симптоми гастриту , наприклад.
От ти йдеш в селі на медпункт до сімейного. Сидиш там півдня, щоб він відправив тебе на аналізи.
Наступного дня їдеш у місто в районну здати аналізи. Добре,якщо будуть того ж дня. Частіше наступного. Їдеш наступного дня у місто за результатами. Поки туди сюди, на медпункт в село вже не встигаєш.
Наступного дня зранку ідеш в медпункт. Там сімейний дивиться результати аналізів, заходить в Інтернет, нічого путнього не знаходить, виписує тобі направлення до гастроентеролога.
Наступного дня зранку їдеш до гастроентеролога. Він н ставить тобі діагноз "гастрит" ( о чудо!!!), який ти і так знаєш, бо він в тебе вже 5 років.
Наступного дня йдеш до сімейного на медпункт, який виписує тобі рецепт.
Наступного дня їдеш в аптеку купуєш за тим рецептом ліки від гастриту.
Як тобі схема?
Якщо не здохнеш, то купиш ті самі ліки, які міг купити одразу і тиждень не ходити/їздити , не мучитися від болю і черг
Это в Киеве жопа, а в селе: сдохните без лекарств!
І, до речі, після підйому цін на пальне (влітку) багато в які села (як правило в дальні і тупикові) ходить один рейс на добу.