Сьогодні не зовсім звичайний день для нашого ресурсу. Рівно 25 років тому, 23 квітня 1998 року Dynamo.kiev.ua вперше з’явився на ще зовсім скромних просторах інтернету. Хоч на привітання і не напрошуємося, але і пройти повз чвертьвіковий ювілей сайту було б неправильним. Тому є цей текст, тому прикрашено лого нашего ресурсу.
За ці 25 років Dynamo.kiev.ua пройшов шлях від першої рекордної відвідуваності в 30 (тридцять) відвідувачів на добу до мільйонної місячної аудиторії (з рекордом у 1,5 млн відвідувачів на місяць), показуючи водночас близько до 30 мільйонів сторінок сайту на місяць.
В архівах сайту збережено візити ще в минулому столітті (!) на його дискусійні розділи та спілкування з уболівальниками Сергія Реброва, Кахи Каладзе, Андрія Шевченка, Андрія Гусіна, Олександра Шовковського — футболістів того зоряного «Динамо» 1998-99 років. У ті часи з думками динамівських уболівальників на дискусійній платформі «Стіна» регулярно ознайомлювався і легендарний Валерій Лобановський, який якось розповів мені про це особисто після однієї зі своїх пресконференцій на базі «Динамо» в Конча-Заспі.
Як би не оцінювали наш ресурс у поточному відрізку часу або майбутньому, але вже ніхто, ніщо і ніколи не змінить ні того факту, що саме Dynamo.kiev.ua став першим сайтом юа-нету, присвяченим київському «Динамо», ні того факту, що наш сайт упродовж 9-ти років (з 1998 року до 2007-го) був найвідвідуванішим українським ресурсом спортивної тематики. Це історія не тільки Dynamo.kiev.ua, це частина історії юа-веб.
І маленька крупинка цієї історії дивом збереглася. Нижче наведено два рейтинги сайтів, що датуються квітнем 2003 року. Перший із них — рейтинг українських сайтів спортивної тематики, другий — рейтинг УСІХ українських сайтів. Колонка рейтингу, озаглавлена як «Хости», — це добова кількість відвідувачів сайту. Ну а «Хіти» — кількість сторінок сайту, переглянутих за добу.
Не дивуйтеся, що в цих рейтингах ви не виявите тих чи інших сайтів, які відомі вам за останніми роками: їх тоді просто ще не було. Навіть такий монстр мережі, як Google, з’явився лише через 10 років після появи Dynamo.kiev.ua — у 2008 році. Такі реалії. Така історія. Історія українського інтернету, біля витоків якої і стояв сайт, на якому ви зараз перебуваєте.
Утім, і донині Dynamo.kiev.ua залишається найвідвідуванішим інтернет-ресурсом, присвяченим київському «Динамо», — жодному із сайтів подібної тематики за 25 років так і не вдалося домогтися хоча б такої відвідуваності, яка б не була кратно меншою за відвідуваність нашого ресурсу. У цьому кожен охочий може з легкістю переконатися за допомогою, наприклад, ресурсу similarweb.com, який надає автентичні дані про відвідуваність та аудиторію того чи іншого веб-сайту.
У 25-річній історії Dynamo.kiev.ua було багато чудових відрізків становлення, розвитку, було багато унікальних проєктів. Ми ніколи себе не обмежували будь-якими шаблонами та рамками і завжди шукали нові ніші. Так, наприклад, упродовж кількох років завдяки дружньому ставленню до Dynamo.kiev.ua колишнього капітана київського «Динамо» Олександра Головка, на сторінках нашого сайту виходили медіа-розбори топ-матчів «Динамо» в єврокубках під назвою «Розбір польотів з Олександром Головком» — контент, який і донині залишається унікальним і є для нас предметом особливої гордості.
Але найголовнішим багатством нашого сайту були і залишаєтеся ви, наші відвідувачі, без яких Dynamo.kiev.ua просто не було б. І без яких він не подолав би дистанцію в 25 років. Без яких не виникало б мотивації щось змінювати, створювати щось нове, сперечатися всередині редакції в спробі знайти відповідь на питання «Як краще?».
Крім того, хотілося б сказати величезне спасибі всім-всім-всім, хто тією чи іншою мірою допомагав мені в роботі з цим тепер уже 25-річним сайтом. Хтось — 25 років тому, хтось — 10 років тому. Хтось був пліч-о-пліч зі мною довгі роки і підтримував мене у всіх починаннях. Хтось допоміг 15 років тому, 2008 року, підштовхнувши сайт до нового етапу свого життя і розвитку. Хтось допоміг минулого тижня. Хтось — буквально вчора. Dynamo.kiev.ua — частина мого життя, і я пам’ятаю і вдячний усім, хто допомагав мені в роботі з цим ресурсом, який народився 25 років тому з дивакуватою назвою «Динамо Київ від Шурика» :).
Спасибі всім вам! І всіх нас із нашим спільним ювілеєм Dynamo.kiev.ua! Наступні 25 років будуть ще цікавішими!
Але спочатку — перемоги над російськими гнидами! Без цієї перемоги ні в кого з нас не буде жодних ювілеїв, жодних дат, жодних проєктів, жодного юа-веб, та й жодного футболу. Слава Україні!
Олександр ПОПОВ
В этой связи. Мне кажется, большой ошибкой сайта было изначальное ориентирование на читателей возрастной категории, приблизительно, от 14 до 20 лет. Во-первых, это не самый лучший возраст для написания более-менее серьёзных блогов. Ну, не считать же такими, например, блоги со следующими заголовками и соответствующим содержанием, как "ДК форевер!" или "ДК чемпион!".
Думаю, из-за ориентации на указанную возрастную категорию, в 1998 и позднее на сайте были представлены именно действующие на то время игроки ДК Шевченко, Ребров, Каладзе и другие. Вопросов нет, хорошие футболисты, но на то время, молодые, не умеющие грамотно и доходчиво донести "в микрофон" свои мысли. Ну, типа, э, бэ, установку выполнили, э, бэ, будем дальше готовиться.
А ведь на то время, 1998 год и далее, ещё были живы и пребывали в вполне себе нормальном возрасте не то, что первые чемпионы СССР (1961 г.), но и первые обладатели Кубка СССР (1954 г.)! Вот у кого нужно было спешить брать интервью! Блин, какие люди были! И Коман, и Турянчик, и Каневский, и многие-многие другие! Вот там бы не было "бэ-мэ" - это уже были личности с большим жизненным опытом. Тогда бы к аудитории сайта прибавились бы и болельщики постарше ("болельщики со стажем"). А такие болельщики могут и блоги серьёзные вести, что только на руку этому сайту.
Дрожащими мальцами я набрал в рамблере слово "футбол".
В появившемся перечне сайтов со всего СНГ на самом верху было "Динамо Киев от Шурика".
За ним "Спорт-экспресс" и далее.
Стана это было место паломничества фанов, для которых был интересен футбол сам по себе, как великая игра, в исполнении игроков любых команд и любых стран.
Я уже не помню основных закоперщиков на Стене, но самого основного помню - Caliostro.
Его тексты, огромные, но интеллектуально наполненные, часто провокационные, вызывали сумасшедшее бурление на Стене. Эти обсуждения вызывали какую-то религиозную притягательность к Стене,
Когда я отсутствовал на работе неделю и более (отпуск, например), то по возвращении РАСПЕЧАТЫВАЛ Стену за все время отсутствия и дома перед сном в приятной истоме от брал эти листы и читал, читал...
А затем появились плюсы - минусы, затем блоги, или наоборот, или одновременно - и все, на сайт залезла орава бестолочей, для которых главным было не обсуждение игры, не футбол, а поддежка ДК, любым способом, несмотря ни на какие обстоятельства, с одной стороны, а с другой - гнобление противников ДК, также безотносительно от качества их игры.
И во главе угла - плюсы и минусы, рейтинги.
И эта ситуация обсуждалась стеночниками и пришли к выводу, что Шурик таким образом коммерциолезировал свое детище.
И это стало началом конца той великой Стены на этом сайте.
Во что сейчас превратился он ?
Наберите в Гугле слово "футбол".
Жаль только, что как-то со злости (с кем не бывает) удалил свой аккаунт. Потом уже было поздно восстанавливать. Пришлось открывать новый. Ник я изменил, но ава осталась прежняя))
А сайт я поздравляю! Действительно один из лучших в Украине с подобной тематикой. Но, если честно, раньше здесь было гораздо интереснее.
Уважаемый Александр Попов, поздравляю вас и вашу команду от всей души. Желаю вам выжить, выстоять, и продолжать свой нелёгкий путь. Самые преданые читатели остаются с вами. Мирного неба, творческого вдохновения. С Днём Рождения!!!
І зрозуміло, з Google, який почав свою діяльність трішечки раніше)
Бажаю ще +25
P,S,: ви точно знаєте дату заснування гугла? Він всього на кілька місяців молодший від вашого сайту. Не розумію звідки взялась дата 2008, можливо ютуб? Але перше відео було завантажене 2005-го року.