Відомий український тренер, колишній захисник київського «Динамо» і збірної України Олександр Головко поділився міркуваннями про гру донецького «Шахтаря» в обороні.
— Чому, на ваш погляд, після повернення Ракицького в «Шахтар» Матвієнко все частіше грає на позиції лівого захисника? Це спроба Йовічевича у будь-який спосіб поставити Ярослава до складу чи таке поєднання справді краще для команди?
— «Шахтар» перебуває на першому місці в чемпіонаті України, тому тут нічого дивного немає. Поєднання гравців, яке призводить до результату, цілком логічне. Тим паче, з урахуванням досвіду Ракицького. Для чемпіонату України цього достатньо. У єврокубках ми навіть бачили, як він забиває спиною.
Досвід Ракицького — це ключовий момент. Тому до розстановки «Шахтаря» в обороні, яку зараз використовує Йовічевич, у мене питань немає.
— Порівняйте ігрові якості Матвієнка та Ракицького — хто має кращий відбір, пас, хто краще читає гру, хто більш швидкісний?
— Якщо говорити саме про оборонні функції, то вони кращі в Матвієнка. Ракицький — це гравець, який краще починає атаки. У нього хороший перший пас. Щодо роботи Ярослава один в один, за швидкістю — звісно, питання до нього є. Ракицький бере своїм досвідом, правильним вибором позиції.
Футбол — це не індивідуальний, а командний вид спорту. Але мені здається, що поєднання Ракицького в центрі та Матвієнка на фланзі — цілком прийнятне для чемпіонату України. Такий гравець, як Ракицький — це в будь-якому разі бонус для Йовічевича. Він готовий боротися на полі, вигризати кожен м’яч. Для тренера це дуже важливо.
Ліворуч у «Шахтаря» є Богдан Михайличенко, але він усе-таки гравець більш атакувального, а не оборонного плану. Матвієнко може закрити цю позицію. Він починав як лівий захисник, грав на цій позиції й у мене в юнацькій збірній України. У нього світла голова, хороша ліва нога. Матвієнко відносно комфортно почувається як у центрі, так і на фланзі.
— Наскільки важливо для центрального захисника грати саме в центрі й у парі з одним постійним партнером? Чи не порушують перестановки Йовічевича зіграність команди в обороні?
— На тренуваннях тренери змінюють поєднання гравців на позиціях щодня. Мені здається, що всі ці моменти в команді озвучуються і напрацьовуються. Тим паче, з тим досвідом, який є в Ракицького — це не становить проблеми. Поруч із ним і Бондарю легше грати — є досвідчений партнер, з яким можна обігратися, хто може підказати.
— Чи не варто Йовічевичу спробувати схему з трьома центральними захисниками та двома гравцями по брівках?
— Є певні базові речі, які хоче бачити тренер. Якщо говорити про чемпіонат України — у матчах із суперниками, які нижчі в турнірній таблиці — це одна схема, у матчах із лідерами — може бути інша.
Звичайно, Йовічевіч може спробувати зіграти в три центральні захисники. Але, щоб награти нову схему, потрібен час. Футболісти ж не роботи. Одна справа, коли за спиною опорного півзахисника є три центрбеки — то йому, нібито, можна і помилятися. Але, з іншого боку, в такій схемі важливо, як працюють латералі на флангах. Варіативність у схемах є тоді, коли у тренера є набір виконавців під різну тактику. А якщо відповідних гравців немає — тактика буде спрощуватися. Мені складно відповісти за Йовічевича в цьому питанні.
учетная запись этого пользователя была удалена