Український захисник «Лудогорця» Ігор Пластун згадав про сезон-2010/11, коли він виступав за київську «Оболонь» і його команда зуміла набрати 10 очок у матчах УПЛ із київським «Динамо» (2:2, 2:0) та донецьким «Шахтарем» (1:0, 1:0).
— У сезоні 2010/11 «Оболонь» у матчах із «Шахтарем» (1:0, 1:0) та «Динамо» (2:2, 2:0) змогла набрати фантастичні десять очок із 12 можливих. Внаслідок чого це вдалося?
— Думаю, що це був ефект нового тренера Сергія Ковальця. Він створив дуже хорошу атмосферу у команді. Завжди заохочував, аби на матчі приходили дружини із дітьми. Раз на тиждень приїздили на базу на машинах та проводили тренування, а у цей час доктор команди та дружини готували барбекю. З таких простих речей Ковалець зміг побудувати колектив.
У тому сезоні «Оболонь» із досить скромним бюджетом за три тури до завершення чемпіонату боролася за зону єврокубків. На жаль, змазали кінцівку та програли останні матчі. Тому зайняли лише десяте місце.
— Головною вашою перемогою все ж таки стала звитяга на «Донбас Арені» над «Шахтарем». Ви завдали «гірникам» першої поразки на новому стадіоні та розвіяли його магію. Як це було?
— Це була дуже важка гра. «Шахтар» у ті часи був однією із топ-команд Європи. Проте ми також добре зіграли.
Вважаю, що як для матчу на «Донбас Арені» ми створили досить багато моментів. У них також були можливості забити, особливо у першому таймі. М’яч одного разу влучив у стійку, Саня Рибка нас багато рятував... Грати із Шахтарем на цьому стадіоні було непросто, підтримка у них була божевільна.
Ми ще й практично пів години грали у меншості через вилучення. Проте під кінець матчу Сергій Кучеренко забив фантастичний гол зі штрафного. Це були неймовірні емоції.
Можна сказати, що ми показали «Барселоні», як треба обігрувати «Шахтар» на «Донбас Арені». За декілька днів вони зустрічалися на цьому стадіоні із «гірниками» у Лізі чемпіонів та також перемогли із рахунком 1:0. Таким чином, «Барселона» стала другою командою, що перемогла «Шахтар» на новому стадіоні.
— Наскільки у ті часи було розповсюджене фінансове стимулювання від наших грандів за відбір очок у прямого конкурента?
— Так, тоді «Шахтар» та «Динамо» активно стимулювали суперників один одного, бо між цими командами точилася дуже запекла боротьба за чемпіонство, і кожна осічка могла коштувати «золота».
На тих чотирьох матчах ми заробили тоді дуже великі гроші. Це були десятки тисяч доларів на одного гравця. Обігравши «Динамо» та «Шахтар», я купив собі перше авто — Peugeot RCZ.
Дмитро Вєнков
То що теж було фінансове стимулювання?
Скорее всего подобная практика есть в любом чемпе, где нет, как минимум, официального запрета.
Понятно "стимулирование" клуба,занявшее хотя бы место в 5-ке.
Но в этом случае...-просто стечение обстоятельств.
А Пластун таким образом решил совершить "мстю" клубам им пренебрегшим.
НЕ более того.(
тоді не плотили 1,5 % військового збору(а також 18% з доходу фізичних осіб)
тоді не було війни
То що теж було фінансове стимулювання?
Не плутайте стимулювання з підкупом
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
А як вони тоді "мілліард вх..лі в етапи клуб (цитата), якщо не було?
Если мы возьмемся сравнивать "тлетворное влияние Запада", то Суркисам очень далеко до Ахметова. Тема их влияния давным-давно закрыта, но все равно пытаются растянуть сей фиговый листочек, чтобы прикрыть уничтожение конкуренции в украинском футболе системной коррупцией от Ахметова.
Что же это за объективность у вас такая односторонняя?
2. Те, що у Суркісів менше грошей, ніж у Ахметова зовсім не означає, що у них немає бажання стимулювати, підкуплювати і т.п. Просто можливості менші
3. Об'єктивність не може бути одностороння апріорі.
Тому об'єктивне, Суркіс - такий же, як Ахметов, тільки грошей менше
А то куда ни ткнись, всюду Суркис виноват.
Один тут вообще договорился до того, будто бы даже в Ахметове тоже виноват Суркис :).
Но теперь появился и Коломойский, так что будем делить на троих.
А смотреть там действительно нечего: нет в этой мышиной возне футбола.
Кроты сами себя выдают: будучи не в силах отбелить Ахметова, они изо всех сил стремятся хоть кем-то его прикрыть. И в упор не понимают, что тем самым лишь выпячивают отрицательную роль этой фигуры и ее системы, убивающей как конкуренцию в украинском футболе, так тем самым и весь украинский футбол в целом.
2. Саму "Барселону" учила команда Ковальца? Загнул, так загнул!
3. На счёт активного стимулирования соперников кротов со стороны "Динамо" в то время (2010/11) - наглая ложь!!! Младший Суркис действительно пытался стимулировать но только ПОСЛЕ ухода ГМС с должности Главы ФФУ, то есть ПОСЛЕ 2012 года! И точно так же быстро перестал по одной простой причине, Суркисам сложно тягаться с Ахметовым в финансовом плане, а всё их состояние на двоих, в лучшие времена, в сорок раз уступало активам Ахметова...
В 2014 стимулирования со стороны Динамо уже не было... Но, возможно, была ещё такая попытка где-то в прошлом (незавершённом) сезоне.