На старті сезону «Рух» видав фантастичний результат — три перемоги у трьох стартових матчах нового сезону. Серед суперників були представники єврокубків в Україні — «Зоря», «Ворскла» та амбітне житомирське «Полісся». У четвертому турі рухівці були близькі до того, щоб дотиснути «Колос» (1:1). Команда із Ковалівки у другому таймі та грала відверто на відбій. 10 очок у 4 матчах — чудовий результат для наймолодшої команди УПЛ.
На початку другого кола команді із Львова стояла на виліт. Причому не в стикових матчах, а саме на прямий виліт з УПЛ. У команди не було ні гри, ні результату.
Тривалий час із «Рухом» працював Леонід Кучук. Білоруський спеціаліст вже пройшов свій тренерський пік. За своїм форматом Леонід Станіславович -це хороший тактик, стратег, але в жодному разі не спеціаліст, який буде виховувати молодь. Нагадаю, що «Рух» робить ставку на власних вихованців. Білоруський тренер відверто мучився з гравцями, які ще не пройшли свого становлення у дорослому футболі. Гравці не розуміли тренера, а наставник своїх підопічних. Коли все дійшло до критичного становища, що у власника клубу урвався терпець.
«Рух» очолив Віталій Пономарьов. Тренер, який до цього працював із юнацькою командою(перервав гегемонію «Динамо» та «Шахтаря» в U-19), дійшов до 1/8 фіналу Юнацької Ліги УЄФА. Але головне — дуже тривалий час працював із 2003 та 2004 роками народження. Ще з часів «Карпат» збирав цих хлопців. Більшість із них за виключенням Івана Варфоломеєва.
У березні-квітні «Рух» пробуксовував. Але потім у 7 матчах пропустив тільки 3 голи та почав стабільно набирати очки. Уберігся, не тільки від вильоту, але і стикових матчів. У новому сезоні команда вже серед лідерів.
Напевно, коли весною була криза, яка переросла у відставку Кучука, Григорій Козловський розглядав іменитих чи досвідчених тренерів йому на заміну, можливості посилити команду досвідченими гравцями. Права не помилку не було. Можна було попрощатися з УПЛ. Це серйозний удар не тільки за результатами, але й амбіціях та загалом філософії розвитку клубу. Керівники клубу зробити навпаки — вони призначили молодого тренера із юнацької команди та довірили власній молоді.
Влітку «Рух» не підписав жодного нового футболіста. До тої молоді, яка була додалися нові гравці із юнацької команди. Посунули вікових Юрія Паньківа та Олексія Довгого. Минулого сезону «Дніпро-1» та «Ворскла» набрали багато іноземців. Багато вони допомогли обом клубам? Зараз такий час, що в Україні окремі клуби мають можливості проводити селекцію, платити хороші зарплати, але підібрати футболістів не так вже просто. Ринок обмежений, а іноземці хороші не приїдуть, або за великі гроші. Нічого не залишається, як виховувати власну молодь. Сьогодні «Рух» має не тільки прекрасний старт сезону( буде спад, без цього ніяк), але і розвиток футболістів( активів). Всі ці Слюбики, Дідики, Романи, Сапуги, Квасниці і тому подібне ростуть. Через сезон-два «Рух» реально зможе вже стати силою в Українському футболі, або отримувати хороші чеки за своїх гравців.
Головне в цій історії, що у команди є гра, яка подобається вболівальникам. «Рух» не грає примітивний контратакувальний футбол, а намагається пресингувати, діяти першим номером. Команда відмінно готова фізично. У другому таймі має перевагу над суперником.
Всі бачили гру у Бухаресті. На рівні п’ятої команди чемпіонату Греції у «Динамо» виникли великі проблеми. Удача та Георгій Бущан стали вирішальними факторами проходу на фінальної стадії кваліфікації. Перед матчами із «Бешикташем» не спокійно.... Про матч у Одесі взагалі важко підібрати слова... З такою грою у обороні проти суперника, який грав без двох своїх лідерів, грати ніяк не можна. Прохідний двір в захисті був в всіх матчах сезону.
У «Динамо» є свій Віталій Пономарьов. Людина, яка знає кожного гравця першої команди, який пройшов динамівську школу. З прекрасним інстинктом шукати футболістів. Колишні гравці ФК «Львів» Тарас Михавко та Владислав Герич відразу стали провідними гравцями юнацької команди «Динамо».
Всі четверо сьогоднішніх захисників (Попов, Сирота, Дячук, Біловар) пройшли юнацьку команду «Динамо». Такого слабкого захисту ніколи не було. Можливо, той же Михавко вже сьогодні зможе заграти вже на дорослому рівні при довірі тренера? Сьогодні багато розмов про центрального захисника. У тактичному плані юнацька команда «Динамо» завжди виділялися своїм вивченням суперника, вмінням знайти слабкі сторони, ротація...
Можливо, не варто мати ілюзій, що приїде чарівник в оборону та все вирішить. Так не буде. Скоріше потрібно перебудовувати побудови гри в обороні та психологією гравців.
Сергій ТИЩЕНКО
давайте подводить итоги хотя бы в междесзонье?
Я так понимаю, что тренерские успехи Кучука в подёметки не годятся успехам Тищенко?
------------------------------------------------------------------------------------------------
===============================================================
Вот это, я понимаю - перо подлинного гуманитария. Филосуф!
И просто шедевральный образчик журналистской этики...
Я бы на месте "всех этих" вломил афтару хороших пи..дюлей и тому подобного.
давайте подводить итоги хотя бы в междесзонье?
Я так понимаю, что тренерские успехи Кучука в подёметки не годятся успехам Тищенко?