Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход
auto-joker2
Имя:
Joker :)
Статус:
Наставник (1315 комментариев)
Любимые клубы:
ДК
Зарегистрирован:
25.02.2020 04:48
Карма:
15668
Топ-10 блогеров:
Да
  • Достижения:
    • Прокомментировал новость → «Матч смерти» в Киеве во время Второй мировой войны: факт или вымысел? Материал болгарского издания

      Для всех особо ''одарённых'' и ''внимательно-дотошных'' исследователей этого вопроса - в нижнем правом углу плаката к этому матчу немцы специально напечатали: '' Цiна квитка 5 крб.''...
      Работа с первоисточниками, как я погляжу - это твоя сильная сторона!

      https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D1%87_%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D1%96#/media/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB%3ADeath_match_bill.jpg

      Так что, исследуй, учись, развивайся... Тебя ждёт ещё много интересных открытий на этой стезе, поверь мне! А если обратишься к нескольким коллективным сборникам, изданных УАН и посвящённых ''культуре повседневности'' украинского общества 1941-1944 гг. - то и настоящий взрыв постсовкового мозга.

      18.03.2024, 19:28
    • Прокомментировал новость → «Матч смерти» в Киеве во время Второй мировой войны: факт или вымысел? Материал болгарского издания

      Пожалуйста. Просветитесь с Сендером на досуге.

      И мой тебе коллежанский совет - не вступай в дискуссии на такие темы, оперируя в качестве аргументов линками на сайт warspot. ru... и ему подобных: это, по меньшей мере, моветон и просто нелепо в любом приличном обществе. А в украинском - так и подавно!
      ====≠==========================
      Авторові завдяки повідомленням тогочасної преси вдалося встановити результати 111 поєдинків. При цьому статистика свідчить не на користь загарбників: 60 поєдинків виграли українці, 36 — окупанти, 15 — завершилися внічию.

      Початок — уже влітку 1941–го

      Перші два матчі українців з окупантами відбулися вже менш ніж через два місяці після початку війни на теренах СРСР. 17 серпня 1941 року на полях Житомира і Грубешова (Холмщина, тепер територія Польщі) зустрілися команди місцевих спортивних товариств і збірні німецьких військових частин. Матч у Житомирі закінчився перемогою гітлерівців із рахунком 6:1, а в Грубешові — 4:2 на користь українців. Загалом лише в Житомирі з липня 1941–го по січень 1942 року, згідно зі звітом голови спортивної секції «Українського клубу» Є. Пінтова, було зіграно 15 матчів.

      1942 року товариські ігри з окупантами відбувалися практично по всій території України, а преса зафіксувала рахунки 53 зустрічей. Старт цьому сезону міжнародних спарингів дали 6 квітня сяноцький «Лемко» та німецький «Вермахт». Гра в понеділок після Великодня закінчилася з рахунком 7:2 на користь «лемків».

      Справжньої масовості поєдинки з німцями набули як у західних, так і в центральних та східних регіонах. Тобто «спарингували» не лише «бандерівці», а й «східняки». Причому на нашому боці виступало багато чоловіків, котрі регулярно займалися футболом і до війни, тож мали необхідну спортивну підготовку та навички. Тоді як на боці німців спершу найчастіше були пересічні вояки без належних футбольних умінь.

      «Нове українське слово» в Києві після кожного переможного поєдинку команди «Старт», складеної на основі київського «Динамо», писало про значну технічну перевагу українців над опонентами. Зокрема, розгром колективу «PGS» (6:0) супроводжувався висновком: «Відчувається брак тренувань, без яких ніяка, навіть найсильніша, команда не зможе нічого зробити... А «Старт», як це всім добре відомо, в основному складається із футболістів бувшої команди майстрів».

      Українські спортсмени, які з різних причин лишилися на окупованій території, грали і з італійцями, і з угорцями.

      «Румунські» звершення «Маленького демона»

      На півдні футбольні протистояння з окупантами проводили не так часто. В цьому регіоні українські спортсмени більшість міжнародних матчів воєнного періоду провели з румунськими командами.

      На той час в окупованій Одесі лишалося мало сильних футболістів. І якщо у військових ще якось вдавалося вигравати, то від професійних румунських гравців найчастіше доводилося зазнавати поразок. Аби переламати таку тенденцію, українські спортсмени зі стажем 2 червня 1943 року виступили в газеті «Молва» із пропозицією згуртуватися в одному колективі. Заклик кинули А. Крафт, Г. Черкасов, С. Яремчук: «Нам видається, любителі футболу підтримають наше побажання об’єднати одеських майстрів в одній команді, яка зможе з гідністю захищати престиж футбольної Одеси. Це має зробити футбольний клуб «Вікторія» — ініціатор відродження футболу в Одесі, де об’єднаний склад майстрів отримає найкращу підтримку і керівництво».

      А перші футбольні поєдинки в окупованій Одесі відбулися 3 травня 1942 року. В цей день на стадіоні «Вікторія» (до війни — «Спартак») глядачі побачили два матчі за участю румунської команди «Глорія», німецької військової частини та збірної Одеси. Гра румунської і німецької команд закінчилася перемогою німців — 3:2. У другій зустрічі одесити виграли у «Глорії» з рахунком 2:0.

      А найбільшою сенсацією в Південній Пальмірі став від’їзд 21 червня 1942 року одеської збірної на ігри до Бухареста. Напередодні було визначено склад української команди, до якого увійшли представники колективів «Глорія» та «Вікторія»: Зубрицький, Хижніков, Брагін, Борисевич, Кравцов, Кузнєцов, Бачинський, Андрієнко, Доскалов, Мазуренко, Орєхов, запасні Касько, Зерко, Варюшкін, Севастьянов та Васильєв. Вояж одеських футболістів до Бухареста закінчився невдало — гості двічі програли.

      Перша гра відбулася на стадіоні «Джульєшти»; українцям протистояла національна збірна Румунії. Матч викликав величезний ажіотаж серед місцевих уболівальників — їх прийшло аж 50 тисяч! Про те, як розвивалися події на футбольному полі, розповіла «Одесская газета» за 1 липня 1942 року.

      Перші 15–20 хвилин українці відчутно нервували, однак досить швидко опанували себе і повели планомірний наступ. В одній з атак нападник Борисевич ударом під поперечину навіть забив гол, та румунський суддя не зарахував взяття воріт (м’яч, ударившись об штангу, перетнув лінію, але вилетів у поле). Румунська преса після матчу одностайно визнала, що в цьому моменті гол був, писала «Одєсская газєта». Надалі поєдинок проходив у швидкому темпі із небезпечними моментами біля обох воріт. У румунів особливо виділялися центральний форвард Нікулеску. Українські футболісти не витримали запропонованого темпу і пропустили три м’ячі — 0:3.

      У другому поєдинку — з бухарестським «Венусом» — українці поступилися 3:6.

      За короткий час перебування одеської команди в Бухаресті місцевим вболівальникам вельми сподобалася гра деяких футболістів команди гостей, тож вони встигли навіть нагородити їх відповідними прізвиськами. Так, Орєхова, котрий вразив усіх доброю технікою, румуни прозвали «Маленьким демоном». А Брагіна за добру гру в захисті — «Жандармом».

      Прикметними результатами одеської «Вікторії» став обмін перемогами у квітні–червні 1943–го зі збірною німецьких частин Трансністрії та виграш у збірної Криму, яку сформували румунські гірські стрільці, зокрема й четверо гравців національної команди Румунії.

      Підсилення не допомогло

      Згодом у німецьких командах військових почали з’являтися професійні футболісти. Річ у тім, що через не сприятливі для нацистів події на Східному фронті до Вермахту почали забирати і спортсменів. Така ж тенденція намітилася і в арміях союзників.

      У березні 1944–го стрийська «Скала» зіграла з командою угорських залізничників, у якій кожен футболіст представляв відомі клуби — «Ференцварош», «Уйпешт», «Будафок» тощо. Українці програли — 1:3.

      Ось що писала про поєдинок «Сяну» (Перемишль) і Військового спортивного клубу газета «Краківські вісті»: «Перший тайм закінчився 0:4, що пророчило українцям велику поразку з двох причин: по–перше, дружина військових складалася із футболістів добрих та чотирьох — із німецької державної ліги («Фортуна–Дюссельдорф» та «Лейпціг») і грала чудово; по–друге поганий напад «Сяну». Українці у другому таймі оговталися і забили шість голів: Турко — 4, Дмитришин — 2. Підсумок — 6:5 на користь перемишлян.

      Попри підсилення окупаційних колективів, із 14 німецько–українських поєдинків 1944 року вісім виграли наші співвітчизники й шість — німці.

      Для українців квитки дорожчі

      Міжнародні матчі швидко здобули популярність серед місцевого населення. Додатковим стимулом для їх перегляду був особливий статус: триває війна, а з одного боку на полі наші, з іншого — окупанти. За багатьма «товарняками» спостерігала настільки велика аудиторія, що їй могла б позаздрити більшість команд нинішньої вітчизняної прем’єр–ліги. Так, у Києві на грі «Рух» — «Райхсбан» 12 липня 1942 року було 15 тисяч глядачів (6:0). У Дніпропетровську на матчі між місцевою командою та представниками «Люфтваффе» 26 червня вболівали 10 тисяч. У Перемишлі 25 травня на грі «Сян» — італійська військова частина трибуни заповнили 5 тисяч осіб (8:1). Того ж 1942 року близько 7 тисяч глядачів зібрав матч «Дніпро» (Херсон) — німецька в/ч (1:2).

      Вхід на трибуни був платним. Значну або й переважну кількість глядачів складали вояки окупаційних частин, що дислокувалися в українських містах. Німці, як правило, отримували кращі від українців місця, ціна квитків також відрізнялася. Скажімо, аби подивитися матч житомирської «Січі» та німецького «Вермахту», німцям пропонували квитки по 1,5 крб., а місцевому населенню — по «троячці».

      Для одеських шанувальників футболу перегляд міжнародних матчів обходився в 1–2 окупаційні марки (10—20 крб.) залежно від місця.

      Там, де потрібно було відремонтувати стадіон, окупаційна влада на прохання української адміністрації виділяла кошти. Тільки на ремонт київської арени «Динамо» німці дали міській управі 250 тис. крб., а на ремонт стадіону по вулиці Керосинній, де грав свої відомі матчі «Старт», — 50. У Дніпропетровську на ремонт стадіону «Сталь» пішло 70 тисяч.

      Такі дії нацистів не слід оцінювати як сприяння розвитку українського футболу. Адже стадіони працювали передусім на благо німецької адміністрації та вояків Вермахту, котрі перебували в тилу. Останнім створювали умови для дозвілля, занять спортом і фізкультурою. Німецько–українські футбольні змагання, як правило, супроводжувалися концертами, танцями, показовими спортивними виступами. Але це давало можливість відволіктися від суворого буденного життя не тільки німецьким воякам, а й українському населенню.

      Наостанок — поразка 0:5

      Улітку 1943 року з’являлися замітки про матчі українських та окупаційних команд у Житомирі, Луцьку, Рівному, Ковелі. Якщо відштовхуватися від тих результатів, що відомі, то остання така гра на території Рейхскомісаріату «Україна» відбулася 3 липня в Рівному. Команда міської «Просвіти» «Просвіт» зіграла в нічию (3:3) із колективом німецької пошти. Нагадаємо, до Рейхскомісаріату «Україна» не входили Одещина та Галичина.

      На півдні останній міжнародний матч, результат якого є в пресі, відбувся в березні 1944 року: одеська команда «Рапід» перемогла німецьку військову частину — 6:1.

      Що ж до галицьких земель, то 9 липня 1944 року в Перемишлі зустрілися місцевий «Беркут» і німецький військовий клуб. Українські футболісти зазнали нищівної поразки з рахунком 0:5.

      Певно, то було одне з останніх або й останнє футбольне протистояння українців та окупантів. Принаймні після цього матчу не вдалося знайти відповідних повідомлень на шпальтах окупаційних газет.

      Володимир ГІНДА, кандидат історичних наук

      18.03.2024, 16:10
    • Прокомментировал новость → «Матч смерти» в Киеве во время Второй мировой войны: факт или вымысел? Материал болгарского издания

      К слову...
      ... это был вполне себе обычный официальный матч, каковых между украинскими и немецкими/венгерскими/румынскими командами с 41-го по 44-й год включительно состоялось более 200;

      ... на этот матч, как и на все другие матчи периода Второй Мировой, продавались билеты - 5 карбованцев за один билет: сумма совсем немаленькая ( погугли на досуге цены на продукты в Киеве в 1942 году...)... и, при этом, стадион был действительно забит: что, как минимум, говорит о том, что у всех этих ''стариков, женщин, девушек и детей'' были деньги, а, как максимум, что при ''проклятых немецко-фашистских захватчиках'' из совдеповских учебников - многие киевляне не умирали с голоду;

      ... можешь не верить на слово мне, но почитай что-нибудь по теме на досуге: далеко не все, из числа забивших стадион и болевших, конечно, за своих, мечтали и жаждали в августе 1942 года возвращения краснопузых советов... оооочень далеко не все!... да ещё и смотрели футбол вот прям с надеждой ''когда ж эти комуняки вернутся!''

      Так что, Сеня, окстись - какая облава на этом матче!? Как и на любом другом из 200 +

      Ничего не могу сказать за автора этой статьи, но вот в твоей голове совдеповских штампов - хоть с Аркадьевичем делись! :))...

      Ну, и поинтересуйся: сколько матчей из 200 + закончились поражением немцев, в том числе, с разгромным счётом и... без всяких последствий для украинских команд.
      Трагические обстоятельства и последствия для нескольких его участников, связанные с этим - и именно с этим, единственным матчем! - не имеют никакого отношения к спортивным результатам: это уже жевали, разжевывали, пережевывали, и опять, и снова, и по новой, и вот ещё раз...
      Да, в статье есть парочка корявых формулировок, возможно, связанных с переводом, но вот отрыжки совдеповского Мифа я в ней, честно говоря, не разглядел, а вот в твоём комментарии - сколько угодно :)

      18.03.2024, 03:16
    • 14.03.2024, 15:07
    • 11.03.2024, 18:55
    • Прокомментировал пост → По поводу понятия "первый на мяче". Ну, поскольку кое-кто делает вид, что не понимает, о чём идёт речь

      Примерно то же, что и Клаттенбург: 100% фол и пенальти!

      https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-13180337/MARK-CLATTENBURG-Liverpool-awarded-stoppage-time-penalty-against-Man-City-outside-box-foul-day-week.html

      11.03.2024, 18:53
    • Прокомментировал → Голосування:"Хто винен у втраті очок з рівнянами?"

      Я бы за масонов проголосовал! В оранжево-чёрных футболках :))

      08.03.2024, 19:31
    • 08.03.2024, 15:43
    • Прокомментировал пост → ..........не отскочили.......... А так всё хорошо начиналось....

      Регулярно читаю обзоры матчей из разных лиг, на разных ресурсах и на разных языках, но с ходу не припомню ни одного, где бы обошлись вообще без упоминания фамилии тренера... ну, хотя бы одной из команд! В нашем случае, понятно, Шовковского.

      Я понимаю, что это ''обзор того, что понравилось'', и ТШ это - хороший ход :)
      но... по итогу впечатление, что обзор о том, как мужички под пивом во дворе с мячом шебашились.

      08.03.2024, 04:50
    • Прокомментировал пост → После увиденного

      Понятно: больному Паркинсоном опять мешают сквозняки!
      Без них - тремор был бы меньше, больному было б легче...

      А то, что болезнь Паркинсона, как и всё, происходящее в любом профессиональном клубе - это работа клеток мозга и нейронных связей в кабинетах... это... такое... давайте лучше комментировать, как у больного трясутся конечности!

      08.03.2024, 02:54
    • Прокомментировал новость → «Верес» — «Динамо» — 1:1. Післяматчева прес-конференція. Шовковський: «Сьогодні ми не були схожі самі на себе» (ВІДЕО)

      Так Шо, СаШо уже не ''подающий надежды''!?... Всего несколько дней на сайте пропускаешь, а уже - как всё кардинально поменялось! :)))

      А быстро... в этот раз просто до неприличия быстро человек перестал их подавать жаждущим эти надежды разглядеть!

      У меня только один вопрос к десяткам негодующим на всех ветках после матча с ''Вересом'': А что, и ДО этого матча, и ДО этого назначения вам было непонятно, что Шовковский на сегодня - не тренер?
      И что тренироваться на кошках можно начинать где-нибудь в другом месте: ну, хотя бы для того, чтобы продемонстрировать свою хоть сколько нибудь тренерскую состоятельность.

      Только, зачем и кому это нужно, правда? Суркису - не нужно, самому СаШо, очевидно, тоже - не нужно. Да и зачем это им? Президент готов платить за студенческую практику Шовковского, сам студент тренерского цеха - трудоустроен в Динамо.
      Только, желание трудоустроиться и желание стать профессиональным тренером - это два разных желания: Андрей Шевченко не даст мне в этом соврать! :)

      07.03.2024, 22:27
    • Добавил пост → Прощальна гастроль. Відмінники і двієчники.

      От що не кажіть, а футбол у нас цікавий. Не так, як в їхніх там МанСітях з Баваріями звісно, але цікавий. Насамперед - своєю оцею навколофутбольною вознею, експерти там, колишні судді, філософи від футбіка, все таке. А найбільше мабуть наш футбол цікавий тим, що день за днем, гра за грою - "прафєсіанали", для яких це хліб і життя, і які мають знати ну майже все про гру, кожен черговий раз дивуються банальному епізоду, як вперше.

      Читать полностью →

      05.03.2024, 19:47
    • Прокомментировал новость → Артем Кравець: «Зараз витрачати величезні гроші на підсилення — це неетично»

      Из кабинета Суркиса. Это - консультативное звено нашего менеджмента.

      26.02.2024, 21:13
    • Прокомментировал новость → Артем Кравец: «Сейчас тратить огромные деньги на усиление — это неэтично»

      Ото ж... И когда тема ''этики'' неожиданно всплывает в клубе именно в контексте трансферов и денег ИМСа... то сразу смекаешь, что дело не в этике, а в деньгах... :)

      Но публичка хавает, чего там, нормуль!... Легионеры ещё и на микроклимат плохо влияют: сплошные порок и безнравственность от этих легионеров, жуть!

      26.02.2024, 21:03
    • Прокомментировал новость → Артем Кравець: «Зараз витрачати величезні гроші на підсилення — це неетично»

      https://youtu.be/n5pG6ve5HUI?si=c1VkMc2WxSBBKixq

      26.02.2024, 20:06
    • Прокомментировал новость → Артем Кравець: «Зараз витрачати величезні гроші на підсилення — це неетично»

      Та мы уже поняли, поняли, что трансферов не будет!... :))...

      А то в клубе уже прям не осталось людей, которые не получили задание ''типа умнО'' донести эту мысль до болельщиков: Цыганик, Тищенко, Несенюк, теперь вот Кравец...

      Глядишь, дойдёт очередь до самого... ООО... Чохоналидзе! :)))

      26.02.2024, 19:40
    • 26.02.2024, 16:15
    • Прокомментировал новость → Ігор Яворський: «Динамо» за грою ближче до середняків, ніж до команд з чільної групи»

      Вы знаете, моя подруга экспертно утверждает, что мне не по карману купить МанЮнайтед.
      А я вот, знаете ли, давно об этом мечтаю! И постоянно талдычу об этом на всех углах и при первой удобной возможности. А на последних посиделках, один мой товарищ по коньяку так мне и сказал: ''Дружище, ты уже созрел для покупки. Пора, брат, пора!''
      Поэтому, я уверен, что моя подруга не права и МанЮнайтед почти уже в моем кармане! Следите за лентой новостей.

      23.02.2024, 20:05
    • Прокомментировал новость → Чемпіонат Англії, 26 тур. Анонс, календар, розклад матчів, котирування

      '' — «Арсенал» буде фаворитом у матчі з «Ньюкаслом», який, ймовірно, продовжить свою відмінну форму. — «Манчестер Сіті» стає сильним суперником у боротьбі з «Борнмутом». ''... etc... etc...

      Прочти это суперкомпьютер Opta - он бы заглючил и завис :/

      23.02.2024, 19:08
    • Прокомментировал пост → Захват Усі тренера-невидимки

      Честно говоря, не пойму, к чему Вы это?... При чем тут Поттер? Мой комментарий был о Де Дзерби и в каком контексте - я уже объяснил выше. Знаю только, что никакие ''если бы'' - в футбол не играют, и не добиваются результата.

      Или Вас завидки берут, что у Де Дзерби получилось в PL? :)... Или Вы, в силу клубных пристрастий, считаете, что на его месте должен был оказаться Хацкевич? :))... В таком случае, давайте подождём и поглядим, куда после ДК пригласят Шовковского...

      Де Дзерби в ''Брайтон'' пригласили люди, немножко разбирающиеся в футболе. Совсем чуть-чуть, но разбирающиеся, и понимающие футбол и его менеджмент. И эа это своё ''чуть-чуть'' они даже получают очень престижные награды...

      https://www.brightonandhovealbion.com/news/3370314/paul-barber-wins-premier-league-ceo-of-the-year

      ... и поэтому ещё на материале сассуол и шахтёров оценили потенциал Де Дзерби как потенциал на большую перспективу. Перспективу, которая, с большой долей вероятности, - за несколько сезонов перерастет уровень самого ''Брайтона''. Отчего, уже давно ведут работу по потенциальной замене талантливому итальянцу если не после этого сезона, то через год-другой ( если не ошибаюсь, это мелькало и в Новостях на Шурике ).

      Так вот я - только об этом. А какое бы место взял с ''чайками'' Поттер ''если бы''... я не знаю.

      22.02.2024, 21:18
    Пополнение счета
    1
    Сумма к оплате (грн):
    =
    (шурики)
    2
    Закрыть