Колишній футболіст «Шахтаря» Олександр Сопко у коментарі «УПЛ ТБ» висловив свої думки щодо гри донецької команди.
— Матчі «Шахтаря» викликають тривогу та певне розчарування. А ще — розуміння, що якнайшвидше потрібно щось робити. Адже є усі ознаки кризи в команді. Це і втрата ігрового тонусу більшості футболістів та падіння рівня їхньої майстерності. Це і робота в обороні — командна та індивідуальна. Це слабка функціональна готовність — команда не може по ходу матчів підтримувати високий темп та інтенсивність.
— А як щодо тренерської роботи?
— Також є проблеми з керованістю командою. Як підтвердження — регулярні непотрібні червоні картки та проблеми з ігровою дисципліною, іноді незрозумілі тактичні ідеї та заміни. А ще — відсутність тренера в технічній зоні майже в усіх матчах за виключенням гри проти «Ворскли». Футболісти на полі мають відчувати тренера. У Йовічевіча, навпаки, можливо це була його найсильніша якість.
— Хто винний в тому, що відбувається?
— У клубу відбулася зміна вектору та самої футбольної філософії. Той футбол, який команда демонструвала останні роки ще з часів Каштру — це футбол, який не мав жодної перспективи. «Стоячий» футбол з контролем м’яча і відпочинком під час ігор, граючи фактично без моментів, без гостроти і, найголовніше, без емоцій, які потребують вболівальники. Такий футбол не тільки не привабливий, він взагалі вже пішов у минуле.
— Як це впливає на прогрес гравців?
— Коли молоді футболісти змушені грати в такий «ветеранський» футбол з контролем заради контролю, замість прискорення гри — її стримування, паси назад, на воротаря — це не сприяє прогресу. Футбольний інтелект нівелюється з такою схематичною та простою грою. Навіть попри те, що в минулому сезоні це призвело до чемпіонства і вдалого виступу в єврокубках.
— Як це вдалося Йовічевічу?
— Є прислів’я: «Не треба ремонтувати те, що працює». Він так і зробив. Результат був, гри не було, але не було і перспектив подальшого розвитку з точки зору гри.
Вам ещё сполна воздастся , за весь тот беспредел, что вы творили
Динамику игры определяют сами футболисты, а не тренеры: динамика не расстановки, а качество и скорость исполнения технико-тактических приемов. Так что стоячий контроль мяча абсолютная примета именно современного футбола.
Спад в игре Шахтера обусловлен несколькими причинами: потерями в составе, из-за которых пришлось привлечь даже пенсионера Чигринского, снижением мотивации игроков и, конечно, попытками Ван Леувена привить современным игрокам схему 4-3-3, для которой у этого поколения нет никаких технико-тактических навыков. То есть игроков из современного стоячего футбола с контролем мяча принуждают играть в одну из самых динамичных схем в истории игры. Ван Леувена понять можно: его исконный нидерландский футбол стремится хранить традиции. Но у него в нынешнем Шахтере, да и вообще в украинском футболе, нет материала соответствующего качества.
Словом, перестройка в игре команды с признаками не самых удачных действий.
Вам ещё сполна воздастся , за весь тот беспредел, что вы творили