Юнацька збірна України (U-19) вийшла на Євро-2024 (U-19). Команда Дмитра Михайленка виграла свою групу еліт-ранду. Українці розгромили Швейцарію та Латвію з однаковим рахунком 3:0, а також здолали господарів турніру Північну Македонію — 2:0. Не має жодного пропущеного м’яча.
У складі юнацької збірної України на еліт-раунді виступало 4 динамівці.
Олексій Гусєв розпочав турнір на лаві запасних. Динамівець поступився місцем на правому фланзі оборони «гірнику» Антону Дрозду. У двох інших матчах на поле вийшов вже Гусєв-молодший. Відіграв здорово. Ніяких питань по грі в обороні бути не може.
Тарас Михавко провів дві гри на турнірі. Захисник вже першої команди «Динамо» склав пару основних оборонців із представником «Дніпра-1» Максимом Мельніченком. Матч другого туру проти Латвії Тарас пропустив. Йому дали відпочити. Захист українців обійшовся без грубих помилок. Можливо десь були мінімальні помарки. Михавко провів чудовий турнір. Став одним із лідерів команди.
Андрій Маткевич розпочав у ролі запасного. Але по ходу турніру виграв конкуренцію на лівому фланзі півзахисту у представника «Сандерленда» Тимура Тутєрова. У першому матчі Маткевич вийшов на заміну, а дві наступні гри розпочав у основі. Фланг Андрія був активним, Маткевич постійно намагався загострювати.
Головна зірка туруні — Матвій Пономаренко. З восьми голів збірної України на турнірі Мотя забив п’ять. Розпочав Пономаренком голом у матчі з Північною Македонією У двох наступних поєдинках проти Латвії та Швейцарію робив дублі. Протягом турніру Матвій дуже здорово використовував свої габарити. У мене були певні побоювання у матчі проти швейцарців, бо суперники вже грають на рівні дорослого футболу у нижчих швейцарських лігах та фізично міцні хлопці. Пономаренко відповів моїм побоюванням двома голами.
Забиті м’ячі юного динамівського форварда — це не якість командних дії, а його індивідуальна майстерність. У першому матчі проти Північної Македонії Матвій добре зіграв корпусом та забив із-за меж штрафного майданчика. У грі проти Латвії також забив дальнім ударом та реалізував пенальті, які й сам і заробив (відчув момент у штрафному майданчику на добиванні). У грі проти Швейцарії двічі змусив воротаря суперника помилитися на виході. Без Пономаренка це була б зовсім інша збірна. Далеко не факт, що така успішна.
Я впевнений, що дуже скоро буде з’являтися інформація, що той чи інший європейський клуб зацікавлений у послугах форварда «Динамо». Потенційно Матвій може коштувати десятки мільйонів євро та грати у провідних чемпіонатах Європи.
Пономаренко — це вже не форвард для юнацького футболу. Він може грати успішно серед дорослих. Матч проти Швейцарії це підтвердив. Там у захисті були фізично міцні хлопці, які набираються досвіду дорослого футболу на рівні дорослих ліг. Матвій їх переграв. Я не впевнений, що сьогодні «Минай» чи «Верес» сильніше за представників Першої чи Другої ліги Швейцарії. Мотя пройшов збори із першою командою «Динамо», але там він не закріпився та повернувся знову в юнацьку команду. Але Пономаренко — це не тільки перспектива, але й актив клубу. Його потрібно розвивати. Потенціал у нього величезний. Напевно, що це найкращий гравець України до 20 років. Але він у 18 років поза першою командою.
Повертаючись до збірної України (U-19). Ще ряд гравців може влітку претендувати на поїздку на Євро. Зараз почав стабільно грати Єгор Сизонюк в юнацькій команді. Перехід Михавка у першу команду зробив його основним гравцем в центрі оборони юнацької команди. Сизонюк був у цій збірній основним гравцем на рівні U-17.
Пропустив еліт-раунду Назар Балаба. Капітан юнацької команди «Динамо» ще не зборах у Туреччині отримав травму. У другій частині сезону він виходив на декілька хвилин тільки на своїй батьківщині у Рівному проти «Вереса». Балаба був у заявці, але в останній момент його замінили на дніпрянина Іллю Баденка.
Не отримав виклику від Михайленка Дмитро Кремчанін. Він раніше постійно був у збірній цього року. Це тренерське рішення. Тренер на цій позиції бачить представника «Металіста» Геннадія Сінчука. Значить динамівцю потрібно працювати ще більше над собою.
Також не отримали виклику Максим Василець, Назар Янчишин та Роман Саленко. Перші двоє активно викликалися та грали за збірну цього року на рівні U-17. Васильця не брали на зимові збори до Туреччини. Янчишин не може похвалитися значним прогресом. Саленко дебютував за збірну восени під час першої кваліфікації, але цілу зиму був травмований. Навряд у них є шанси набрати хорошу форму до літа.
Проблемною позицією для збірної України U-19 є позиція лівого захисника. Це шанс для Івана Котухи та Дениса Дикого. Хто з них стабільно гратиме, хто показуватиме прогрес, матиме шанс поїхати на Євро.
Я думаю, що хороші шанси претендувати на поїздку на Євро мають гравці 2006 року народження окрім вищезгаданого Дикого. Михайленко запрошує до команди на рік молодших гравців. Той же Пономаренко також 2006 року. Ще були Віктор Цуканов та Крістіан Шевченко. Зараз у складі юнацької команди стабільно в середині поля грає трійка Данило Іщенко, Кирило Осипенко та Давид Білий. Кожен із них потенційний кандидат у цю збірну.
Все залежатиме від успіхів юнацької команди «Динамо» та гравців у квітні-травні. Той же Цуканов нічого не показав у збірній. Він не грає за юнацьку команду «Шахтаря», а тренується із першою. Якщо так буде продовжуватися далі, то це відкриває перспективи перед Осипенком. Іщенко та особливо Білий дуже здорово виглядали у кінці лютого на в першій половині березня в «Динамо U-19».
Також сюди додаємо Кирила Пашка. Але йому потрібно грати стабільно за юнацьку команду «Динамо». Вигравати конкуренцію у клубі та збірній.
Також у збірну U-19 викликався В’ячеслав Суркіс. Він був на товариському турніру в Кореї та під час першої кваліфікації восени на Мальті. Зараз його не було через стан здоров’я. Він не встиг набрати форму. В’ячеслав пропустив частину зборів та старт другої частини сезону через видалення апендициту. Владислав Кравець із «Шахтаря» не завжди грає на рівні U-19. Якщо у нього не буде ігрової практики далі, а Суркіс стабільно гратиме за юнацьку команду, то шанси воротаря «Динамо» поїхати на Євро суттєво виростуть.
Сергій ТИЩЕНКО
Или известным журналистам это не нужно?
Пономаренко это санитар леса - он ошибок не прощает.
Причем, при таких пухлых кондициях очень подвижен и техничен. Удивительно.
И еще понравился блондин № 18, который играл на правом фланге и забил 1 гол. Гол просто песня !
Технарь с поставленным ударом, хорошо видит поле.
Наверное, на ЧЕ-24 они уже не попадут, но судя по тому, что даже в больших европейских клубах появляются 16-17-тилетние пацаны, то и к этим нашим ребятам нужно очень внимательно присматриваться в 1 клубных командах.
удачи этим (и другим) хлопцам.
Или известным журналистам это не нужно?
Саме в блозі.
"Блог" - це колонка в соцмедіа, що складається з "постів".
Блогер веде "блог", дописуючи в нього "пости".
Але.. нехай тоді буде 'в блозах', раз на те пішло)
---------------------------------------------------------------------------------
Этапять, ящетаю!
Сайт переживает не самый приятный финансовый период, чтобы содержать ещё и корректора.
Если уж прикрепили титул "известного журналиста", то будь любезен, соответствуй. И хотя бы свои ашипки исправляй сам, "помоги сайту чем можешь".
При всём моём неоднозначном отношении к Н.Несенюку, в его текстах грамматических, пунктуационных, орфографических ошибок нет (или очень и очень редко).
Смысловые - то таке: иметь своё мнение никто никому не запретит.
Скажете, а чего ж я привязался к С.Тищенко? Да потому, что "журналист". У меня не может быть претензий к обычному юзеру сайта. Чай, не филологи собрались.
А вот "журналист", если уж он носит такое гордое название, обязан хотя бы писать без ошибок, и корректировать свои тексты сам.
При этом, смысл его текстов - это просто его личное мнение, которое имеет право на жизнь.
Ім'я і прізвище - в одному слові!
_-------
Ху из Матвиенко?
Написано: Матвиенко,
Следует читать: Матвей Пономаренко.
Журналистам, конечно, не мешало бы проверять набранный текст перед отправкой.