Україна U-23 поступилася збірній Іраку у першому турі чоловічого турніру з футболу на Олімпіаді-2024. Матч у Ліоні завершився з рахунком 1:2. Максим Таловєров, через порушення якого і було призначено вирішальний 11-метровий удар, прокоментував епізод. За словами футболіста, він не вірить, що ситуація з пенальті — його провина.
«Пенальті? Насправді я ще не дивився відео. Вважаю, що може й трохи підштовхнув його, але він [Мохаммед Каррар] 100% пірнав. Звісно, я передивлюся, може це моя помилка, якщо це пенальті. Але вважаю, що це точно не жовта картка. Звісно, я дуже засмучений, бо не маю права робити такі помилки, якщо там насправді пенальті. Засмучений та перепрошую у команди. Якщо це пенальті, то мені дуже прикро», — сказав Таловеров в коментарі для «Суспільне Спорт».
Цю підказку-виправдення подарував Таловерову коментатов Столярчук.
Дійсно, в реальному часі "пірнання" серба виглядало більш яскраво, аніж поштовх Таловерова. На що й повівся коментатор. Але ж потім був відеоповтор на якому поштовх відтворювався дуже виразно. Здавалося б: ну навіщо продовжувати талдичити про пірнання якщо ти вже побачив, что поштовх був? Визнай, що помилився, в динамівці не розгледів, та забудь епізод. Ні... ще хвилин п'ять не вгамовуючись талдичів про пірнання та для виправдання (виправдовував скоріш не Таловєрова, а себе) вишукував аналогічні приклади судівства в іншіх чемпіонатах, в інших іграх.
Коментатор не розуміє, що навіть із зрозумілим урахуванням його вболівання за Україну, подібний коментар все одно виставляє його бовдуром.
З свого боку хотілося б зауважити, щодо нажаль не поодиноких посилань коментаторів та журналістів на "інші матчі, інші чемпіонати" при винесенні будь-яких арбітражних вердиктів...
Вважаю такі посилання проявом професійної некомпетентності.
Футбольне правосуддя регламентується Правилами гри в футбол, а не здійснюється на засадах прецедентного права. Тому будь-який випадок арбітражних рішень не може бути, й не повинен бути взірцевим прикладом, - де, коли та ким би в минулому в схожому прецеденті це рішення не було б прийняте.
Щодо конкретного епізоду, який розглядався. Правила гри в футбол визначають поштовх руками як порушення. При цьому порушенням визначається сам факт поштовху, а сила цього поштовху не має жодного значення, хоча б тому, що така сила не може бути виміряна для кваліфікації порушення.
При наявності факту поштовху для арбітра подальша поведінка потерпілого (факт "пірнання") виноситься за дужки. Наголошую: саме ПРИ НАЯВНОСТІ ФАКТА ПОШТОВХУ. За відсутності факту поштовху пірнання кваліфікується як дисциплінарне порушення (симуляція).
Свел на нет игру всей команды.
Мозгов в голове нет совсем. Это не защитник, а обезьяна с гранатой.
И где только Ребров откопал это недоразумение ??!
На евро манера судейства тоже позволяла жесткую борьбу,
Австрию не смотрю, но возможно Таловеров тоже привык к другому судейству.
Макс, потрібно хоч на 10% включати свої мізки, коли граєш у своїй штрафній площині.