Відомий експерт Всеволод Кевлич поділився своїми враженнями від виступу «Шахтаря» і «Динамо» в Лізі чемпіонів і Лізі Європи відповідно.
«Декілька думок стосовно загального стану в футболі (погляд ззовні, тому не впевнений, що це так) крізь призму двох матчів «Шахтаря» й «Динамо» в єврокубках:
1. Якість гравців, що випускаються з академій, дуже низька для професійних команд. Головна проблема — невпевненість у власних здібностях й водночас хибна впевненість у приналежності до еліти суспільства. Цей шпагат настільки разючий, що питання до вихователів ще більш критичне.
2. Більшість гравців грають тому, що за це платять гроші, більші ніж у їхніх друзів не з футболу. Не відчувається любові до обраної професії.
3. Через брак любові до своєї справи, не видно спраги до вдосконалення. Це точно не про «покращуватись щоденно». На певному рубежі покращення зупиняються назавжди.
4. Розрив між дійсним й уявним (власне бачення себе футболістами) стає незворотним. Чим більший розрив, тим більший розпач, зневіра й професійна імпотенція.
Висновок: якщо на виході такої якості продукт, треба подивитись хто його виробляє. Й хто приймає й яку «сировину». Є певні чутки, що в школу «Динамо» черга й конкурс. Чи кращі потрапляють туди? Чи спроможніші? Клубу в найближче майбутнє доведеться жити із своїх вихованців. Й їх вартість чимдалі зменшується саме через низьку якість. В чому причина такої якості? Чи в матеріалі, чи в обробнику — ось тут мають розбиратись відповідальні служби клубів», — написав Кевлич у Facebook.
Деякі непогано грають. Династичні гравці є і в багатьох європейських командах: Мальдіні, Шмейхель і т.д. Та і Суркіс малий непогано стоїть в рамці.
От себя добавлю:
1. Я это понял, когда появилась инфа, что наши подающие надежды Милевский и Алиев пьют.
2. Еще понял, что школа для внуков мажориков Медведчука, Суркиса и для Левочкина НЕ МОЖЕТ БЫТЬ ШКОЛОЙ для настоящего воспитания футболистов. Еще тогда я сказал, что нельзя в 14-20 лет общаться с мажориками, потому что цели школы футбольной уходят в пыль. Суркису в финансовом плане это, может быть, и было нужно, Шпагат и отсюдя, и от отсутствия психологической работы проистекает. Какая психологическая работа в такой атмосфере? Какие физические нагрузки как у Лобановского? Валерий Васильевич всегда говорил, что у нас нет преимущества в технике, но в физике преимущество обязано БЫТЬ! Я знаю, что у Миколенко два сердца, а больше никого нет. Как у мажорчиков затребовать два сердца? Сразу к дедушке побегут. Вот наше ФФФсё!
3. Поэтому смотрю футбол и не требую от наших н-и-ч-е-г-о. ФФФсё есть ФФФсё! в т.ч. и с Динамо, к большому сожалению.