11 жовтня в Польщі національна збірна України зустрінеться в Лізі націй із лідером групи «А» — грузинами. Відомий тренер, а нині ще й авторитетний експерт Олег Федорчук розповів, чого очікує від протистояння в Познані:
— Мені не подобається, що ще задовго до матчу в пресі почали акцентувати увагу на кадрових втратах української збірної. Не треба шукати передчасно алібі для Сергія Реброва. Слід сфокусуватися на тих виконавцях, які залишилися в його розпорядженні.
— Але ж факти — уперта річ: навіть важко згадати, коли востаннє травми переслідували таку велику групу українських збірників.
— Давайте не згущувати фарби. Зараз реально могли б допомогти збірній — Віталій Миколенко, Віктор Циганков і Володимир Бражко. Решта — це гравці ротації, за всієї поваги до Андрія Ярмоленка і Тараса Степаненка. Ось чому за всіх розкладів у нас у строю залишилося 5−6 «зоряних» футболістів, тоді як у грузинів таких тільки два: Гіоргі Мамардашвілі та Хвіча Кварацхелія.
— Ви вірите в позитивний результат у грі з грузинами?
— Я віддаю перевагу українській збірній, тільки треба максимально скористатися своїми «козирями». Тут можна брати за приклад керманича грузинської збірної Віллі Саньоля, який уже не один сезон використовує тактичну схему 5−3−2. Так, ця побудова не гарантує видовищного футболу, зате ефективна. Розрахунок на надійний тил і швидкий перехід до наступу. З іншого боку, в яких посібниках прописано, що видовищність має бути обов’язковим атрибутом футболу? Пригадується, свого часу Олександра Петракова також часто критикували за раціональний стиль, за те, що він дотримувався схеми з 5 захисниками, однак це не завадило молодіжній збірній України під його керівництвом стати чемпіонами світу.
Ось чому 11 жовтня у Познані буде й суперництво тренерських ідей, хто кого більше здивує? Сподіваюся, Сергій Ребров знає, що йому робити.
Грузинська збірна, справді, останнім часом виступає стабільніше. Але в української — більший потенціал, більш збалансований склад. На виду воротар Анатолій Трубін із «Бенфіки», стоппер Ілля Забарний із «Бортмута», Георгій Судаков із «Шахтаря» вже готовий спробувати себе в топ-чемпіонаті, забиває в Серії А Артем Довбик. Хоча їм є, що доводити виступаючи за збірну.
І ще на один аспект хочеться звернути увагу. Останніми роками наша збірна неодноразово «вистрілювала», коли відступати вже було нікуди. Післязавтра у Познані у наших ще буде одна можливість стрибнути вище голови.
Андрій Писаренко
А требовать от нынешнего состава сборной Украины активной атакующей игры можно только на этом сайте.
у грузинов она просто ужасная
Выиграть защитой не удавалось еще никому: для побед необходимы забитые голы.
І, боюсь вас розсердити, але ви цифри навели б скільки і як було і є. От наприклад в бігу на 100м
10,6* Липпинкотт, Дональд Donald Lippincott США Стокгольм 06.07.1912
...
9,58 Болт, Усэйн Usain Bolt Ямайка Берлин 16.08.2009
А в футболі чомусь стали повільніше бігати?
Ваши примеры притянуты за уши: вы с чего-то решили, что если в других видах спорта какие-то результаты росли, то и в футболе тоже росла техника со скоростью. При употреблении метода "за уши" на футбольные поля уже не смотрят, но убеждают самих себя. А там, между прочим, сегодня в плане скоростной техники полный провал и мрак.
Кругом море гаджетов, о которых полвека назад даже писатели-фантасты не мечтали. А уровень образования, эрудиции и даже элементарной грамотности на порядок ниже, чем полвека назад. Так что ваша "параллельная линейность развития" тоже современный миф.
Бережіть вуха.
Сами признались в том, что принадлежите к славной когорте местных минусастов: не случайно же вас так печет эта ничтожная тема.
Як знайдете доказ, що зараз гра повільніше, скиньте мені.
Потому что у него соперник Кварацхелия, который бежит