Ексглава ФІФА Йозеф Блаттер розкритикував сучасний стан організації.
«Мій попередник Хавеланж сказав мені після чемпіонату світу в ПАР, на якому ФІФА заробила перші справжні гроші, що я створив монстра. Він мав рацію. Я дійсно створив монстра. ФІФА була бідною, коли я почав працювати в ній 1975 року як директор із програм розвитку. Спонсори, такі як adidas, не платили грошей, а просто дарували м’ячі та футболки. Перша спонсорська угода, яка дійсно принесла гроші, була з Coca-Cola 1976 року.
Потім з’явилося суспільне телебачення, яке раптово дозволило рекламу. Футбол став суперпродуктом для телебачення, супершоу, яке можна було продати за великі гроші. Першим чемпіонатом світу, який приніс реальні гроші, став чемпіонат світу 2010 року в Південній Африці. Коли Інфантіно став президентом у 2016 році, він опинився в насидженому гнізді, грошова машина працює. Тепер він розганяє її все більше і більше. Ми свідки розпродажу футболу», — наводить слова Блаттера Watson.
ЧМ 1998 365 млн.
ЧМ 2002 2,5 млрд.
ЧМ 2006 3,2 млрд.
ЧМ 2010 2.4 млрд.
ЧМ 2014 4 млрд.
реальный рост прибыли произошел перед чм 2002. Ю.Корея и Япония заплатили.
А как раз на ЧМ 2010 ЮАР прибыль даже упала.
спортивний принцип вже не преорітет... бабло на першому місці... воно і вирішує все.
Бабло разрушает главное: подготовку и выращивание индивидуального мастерства, на которые в бабло-футболе не остается ни времени, ни пространства. Выращиваются массы бегунов и борцов вольного стиля, способных быстро обеспечить счет на табло.